Rasta mačke

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Rasta mačke

Post Postao/la Echoes »

sumnjam da mačka može povezati efekte (koji joj se eventualno sviđaju) s dimom koji udiše neposredno prije. a osim toga sam iznenađen da toliko ljudi napušava mačke, što mi se nikako ne čini kao odgovorno postupanje sa životinjom. [-(
uvijek sam imao puno mački (i još uvijek imam), pa su ih gosti znali napušavati (ta praksa nije dugo trajala), i nikad nisam primjetio da im se to sviđa.


ako vam je stvarno bitno da vaša mačka ima nešto s čim se može "opustiti", posadite ili naručite Catnip.
Zadnja izmjena: Echoes, dana/u 06.07.2015, 05:01, ukupno mijenjano 1 put.
tišina je najbolji jezik
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Rasta mačke

Post Postao/la Fig »

Jedno je prisilno napušavati mačku, drugo je kada mačka sama poveže efekte koji joj se javljaju u prisustvu tog mirisa (a osobnog sam mišljenja da je naravno moguće, jer ne vjerujem da su mačke toliko nerazvijene da ne raspoznaju razne spektre mirisa okoline u kojoj odrastaju, kao i druge ostale životinje), pa sama dolazi u blizinu, te veći spektar i izvor tog mirisa, ako joj je to volja. Da joj ne odgovara, pa ima ogroman prostor u koji se može udaljit.
Koliko vidim, nitko nije rekao da sve mačke to vole (kao što ni svi ljudi ne vole travu), već je u ovoj temi navedeno samo par primjera šta ljudi zamjetiše.

Imam psa sa kojim se redovito družim po prirodi i šetam, te u rijetkim danima kada mu očito odgovara dolazi bliže i svojevoljno miriše miris pljuge, što mu nije česta praksa, već u veoma rijetkim prigodama kada mu to očito odgovara. Nije da ga prisilno držim i pušem mu dim u njušku, mislim da takav način kakav si si ti predočio nije nitko opisao u ovoj temi :-?? izvini ako griješim
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Rasta mačke

Post Postao/la muscaria »

Odlučio sam si mace nagradit za vjernost i svakodnevno zabavljanje tako što sam im naručio sjemenke catnipa (ebay) koje bi mi trebale svaki dan stići. Nadam se da će im se svidjeti.
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Rasta mačke

Post Postao/la mucak »

naravno da neke macke vole ganju, kao i neki ljudi.

Smatram da one to svesno rade ako hoce. Svesnost macke je slicna ko kod coveka, neke su svesne malo neke mnogo.Nikad jos nisam naiso na free macku u sumi livadi ili bilo gde da zapalim a da se ona ne namesti tacno tako da joj vetar nosi dim u lice.

Mislim u svakom slucaju macke su magicna bica ... veoma magicna.

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... lldMs&NR=1
ko smo s?ve mi?r
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Rasta mačke

Post Postao/la roolle »

Slazem se....Moja macka kad zapalim dodji i legne na monitor a prozor je uvek otvoren tako da bi komotno mogla izac u slucaju da joj smeta, takodje bi mogla leci na krevet ili otici u bilo koji deo kuce ali ova moja ocigledno voli biti na pravcu gde ispustam dim...nikad ne bih dozvolio da neko na silu moju macku naduva...to nema sanse jer mi je ona najbolji drug, zajedno zivimio 5 god i za to vreme se nismo razdvajali duze od par dana a to svega 2 puta....Tako da sigurno postoje neke macke kojima odgovara ali kao i sto svim ljudima ne odgovara tako ni svim mackama ne odgovara...I samo da naglasim da sam protiv bilo kakve prisile bilo koga na bilo sta.
Avatar
Trippy Johnny
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27.01.2014, 11:09
Ima zahvala: 1 put

Re: Rasta mačke

Post Postao/la Trippy Johnny »

Koji ste vi manijaci napušavate mačke :rotfl:
Ja svoju još nisam probo jer pljugam uvjek vani,al dat ču joj jednu šotku da vidim šta kaže :gigglesmile:
Dude ,I Just Wanna Fly!
Avatar
MauBast
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 03.02.2014, 16:25
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Rasta mačke

Post Postao/la MauBast »

hahah iskreno baš sam se pitala isto jer mačak dolazi u sobu čim se rola,i uvijek mi je bilo smiješno jer ne vjerujem baš da mu se sviđa dim. No,možda mu se sviđa miris :x .
Voli on i mačju metvicu,a volim ju i ja,njemu uberem svježu,a sebi osušim pa pola stavim u frx i onda meditiramo zajedno ;) Dok ženka ne reagira pretjerano na ništa takvo.
Eto pišite iskustva,voljela bih čitati još o ovoj temi.

Eto pozdrav i od mačaka!

Luna
slika

Mr.Jerry
slika
Nothing lasts but nothing is lost...
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Rasta mačke

Post Postao/la pecurko »

Lepe su mace, ali me vise zanima sta si sve napravila sa onim bojama :ymhug:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
seito
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 01.02.2014, 13:17
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Rasta mačke

Post Postao/la seito »

Ja imam dva mačka, jednog ne interesira weed u nijednom obliku dok drugi ju jede samo svježu.
Čim je vidio da idem prema mjestu gdje ju drzim podivlja i ne prestaje mijaukati dok ne dobije par listova. Čak je probao otvoriti ormar sa zalihom.
Tako da se vise ne bojim rije nego macke da ne otme plijen!! :))
Avatar
CrazyCatLady
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 02.07.2015, 18:08

Mišljenje molim

Post Postao/la CrazyCatLady »

Pozdrav, ljudi...

dugo pratim forum, jednom sam se predstavila, ali se toliko rijetko logiram da su mi ga čak deaktivirali...uglavnom, imam 8 biljaka - outdoor prenesene u stan (jer je takav bio splet okolnosti). Sada su oko metar visine, izvrsnog stanja (prvi mi je grow i jako sam zadovoljna).

ALI - od kada su biljke premještene u stan mačke jedu listove. Srećom pa jedu samo niže listove dok više za sada ostavljaju na miru. Imam užasno mali stan i trenutno pokušavam razmontirati jednu ladicu da ih sve premjestim na visinu ali ni tamo im ne mogu garantirati sigurnost (mačke nađu put).

S biljkama više ne mogu van, moraju mi ostati u stanu - dosta sam guglala na temu mačaka koje jedu listove trave i naiša sam na oprečna mišljenja - jedni kažu da im je to štetnja biljka, drugi kažu da nije....budući da su mi mačke ipak na prvom mjestu i da ne želim da imaju ikakvih teškoća zbog konzumacije listova, ne znam kako da se postavim....molim vas za konkretna iskustva s mačkama koje jedu svježe listove (biljka još nije procvjetala i ima do toga još)...koliko je biljka "opasna" za mačke (osobno sumnjam da je ali moram pitati) i koliko je pametno da je jedu kada biljka dobije koncentraciju THC-a? Jedna od mačaka redovito povrati sve što pojede ali ostale konzumiraju normalno...stalno im je na raspolaganju mačja trava za probavu i catnip ali svejedno stalno idu na biljke....pls advise me....hvala! :psy

Zahvalna za sva iskustva.....
Odgovori