Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
tea
rank3
Postovi: 62
Pridružen/a: 27.07.2012, 13:27
 pohvaljen: 11 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la tea »

Baba je napisao/la:stari indijanci su ubijali životinje koliko ima treba, po duši su uvijek bili vegetarijanci, ali su ipak, zamisli, jeli meso...

slažem se za masovan uzgoj mesa, nitko ne voli gledat te prizore... ali da bih bio vegetarijanac samo zato jer neki ljudi uzgajaju meso tako kako ga uzgajaju, e to mi ne pada na pamet!

držim se toga da si uzmem koliko mi treba.. nisam lakom, volim uzgajat svoje, to je sve priroda!

neki ljudi su bolesni, pa nemogu jesti meso iz drugih razloga, to mi je jasno, ali biti vegetarijanac iz ljubavi prema životinjama, nije mi jasno!

ja volim životinje, ali dobro se zna koje su životinje kućni ljubimci, a koje su namjenjene za jelo :)

opet napominjem, ne volim takve prizore i zaustavio bih to vrlo rado, ali nemožeš mi reć da pršut ne valja, da šunka ne valja,... pa to je jedna od najfinije hrane na svijetu :) ima toga još... :)

valja šunka i pršut kad ih dobiješ servirane fino u obliku hrane, samo ajde budi kao indijanac i ubij ih sam i pojedi. tek onda - respect.
We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la shroomko »

tea je napisao/la: jer kad malo bolje pogledate kad jedete biljke hranite se njihovim plodovima, nečime što vam one daju zauzvrat
Hmmm uzgajam ružmarin doma i kad ga hoću pojesti otkidam male komadiće njega dok je još živ. To mi se čini okrutnije nego ubiti životinju.
Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Gadgadni »

shroomko je napisao/la:
tea je napisao/la: jer kad malo bolje pogledate kad jedete biljke hranite se njihovim plodovima, nečime što vam one daju zauzvrat
Hmmm uzgajam ružmarin doma i kad ga hoću pojesti otkidam male komadiće njega dok je još živ. To mi se čini okrutnije nego ubiti životinju.

Znatno je manje nasilje ubrati plod nego ubiti visoko osjećajniju i svjesniju životinju. Biljke su također žive ali imaju puno nižu svjesnost i osjet bola od životinja.
(al jeb ga ne mogu odoljet chevapu na dobroj feshti dok ga ekipa napravi ;) )...
...probaj ho'oponopono (http://www.zivotna-skola.hr/vjestine/ho-oponopono.html).. djeluje na sve :D mozda bude lakse :thumbsup:

"Žao mi je. Oprosti mi. Volim te. Hvala ti." :lovee:
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la shroomko »

Hvala. Hooponopono je super ali mi ne treba u vezi toga. Ja se jednostavno zahvalim biljci. Životinji ne jer ju dobijem već mrtvu u trgovini.

I ne pričam o plodu već otkidanju komada grane, kao da životinji otkineš prst, pojedeš ga i pustiš ju da živi dok joj za par dana ne otkineš drugi prst.
atno je manje nasilje ubrati plod nego ubiti visoko osjećajniju i svjesniju životinju. Biljke su također žive ali imaju puno nižu svjesnost i osjet bola od životinja.
Ovo ima smisla. :)
Avatar
tea
rank3
Postovi: 62
Pridružen/a: 27.07.2012, 13:27
 pohvaljen: 11 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la tea »

Gadgadni je napisao/la:
shroomko je napisao/la:
tea je napisao/la: jer kad malo bolje pogledate kad jedete biljke hranite se njihovim plodovima, nečime što vam one daju zauzvrat
Hmmm uzgajam ružmarin doma i kad ga hoću pojesti otkidam male komadiće njega dok je još živ. To mi se čini okrutnije nego ubiti životinju.

Znatno je manje nasilje ubrati plod nego ubiti visoko osjećajniju i svjesniju životinju. Biljke su također žive ali imaju puno nižu svjesnost i osjet bola od životinja.
(al jeb ga ne mogu odoljet chevapu na dobroj feshti dok ga ekipa napravi ;) )...
...probaj ho'oponopono (http://www.zivotna-skola.hr/vjestine/ho-oponopono.html).. djeluje na sve :D mozda bude lakse :thumbsup:

"Žao mi je. Oprosti mi. Volim te. Hvala ti." :lovee:
smatram da se UBIRANJE PLODOVA nikako i ne može povezati s nasiljem.naravno kada su zreli. pa zato i jest plod! tu je da ga kljucne ptičica i poslije izmetom izbaci sjemenke.. :D ptičica pojela, biljka se razmnožila, sretna ptičica, sretna biljka, mir na zemlji :winkk:
Zadnja izmjena: tea, dana/u 01.08.2013, 22:03, ukupno mijenjano 1 put.
We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.
Avatar
tea
rank3
Postovi: 62
Pridružen/a: 27.07.2012, 13:27
 pohvaljen: 11 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la tea »

to za ružmarin.. ne otkidaš njegov plod nego listiće.. stabljiku..ja sam spominjala plodove..al opet,i da nisu plodovi,biljke imaju veliku sposobnost regeneracije, osim drvenih stabljika, a njih naravno ne jedeš. biljka ima meristem, tvorno tkivo čije stanice zadržavaju sposobnost diobe čitav život, na vrhu stabljike i bočnih ogranaka, kao i na vršcima korijena.. ima također i kambij i pericikl.. sva ova tkiva biljci omogućavaju brzu i efikasnu regeneraciju, danas pokosiš travu sutra nikne još bujnija i zečlenija! :) što nakraju kad nam je žao i životinja i biljaka, najbolje da ništa ne jedemo. punit se suncem :sunn:

eh da i ovo, dali ih boli i koliko osjećaju, osjećaju da.. kad otkinete list, drugi se pognu od šoka.. ali opet niži osjet bola, vjerujem da je to slično kao kad ti netko počupa kosu.. ili barem tako želim vjerovati.. jer nešto moram jesti.. :D a sad sam i ogladnila već.. pileća šnicla i salata! mljac! :)

da i za kraj, da se osvrnem na ono što sam napisala, možda sam trebala napisati ''trebaLI biste se hraniti samo njihovim plodovima'' al oke,napisala sam kako sam napisala u tom trenutku je samo meni bilo jasno :D .. ugl vidim da dosta vas stalno koristi izraz nasilje, nasilje je po definiciji iživljavanje na nekome ili nečemu, a lov na životinju radi hrane ili kidanje biljke radi hrane nije nasilje, bar iz moje perspektive. lavica kad lovi gazelu ne vrši nasilje nad njom, ona ju lovi da bi preživjela, i nahranila svoju mladunčad po mogućnosti. ona se ne iživljava nad tom gazelom. samo, mi smo se ljudi udaljili od prirode pa nam sada to sve izgleda jako strano i okrutno.. tko zna, možda zaista i jesmo bili samo vegetrijanci, pa smo se padom svijesnosti počeli hraniti ''lešinom''.. zaista neznam.. al opet jedan pećinski čovjek ne vrši nasilje nad životinjom, on mora ubiti da bi preživio da njegova djeca nebi ostala gladna, a gledajući iz drugog kuta gledišta to je vrlo hrabar potez. nasilje je ovo drugo što danas čine, masovna klanja u klaonicama, gdje životinje nemaju prostora ni da se okrenu, lov iz zabave, ubijanje slonova radi kljova, mučenje životinje jer su poremećeni, e to je nasilje.
We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.
Ronin

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Ronin »

"Vegetarijanstvo" je malo dublji pojam od nejedenja mesa."Vegetarijanstvo" je u modi danas. Ne jesti meso i hraniti se plodovima prirode znači probuditi volju za životom,a isto tako biti spreman prihvatiti smrt u svakom trenutku.Opet opterečivat se s hranom je zbilja opet životinjski(Ego), pa makar bio/bila i "vegetarijanac". Peace.
Avatar
tea
rank3
Postovi: 62
Pridružen/a: 27.07.2012, 13:27
 pohvaljen: 11 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la tea »

eto za kraj postala ja vegetarijanac. :) u međuvremenu imala sam neka iskustva i došla sam kroz i bez psihodelika do nekih zaključaka i na kraju - prestala jesti meso. ne borim se sama sa sobom, osjećam se dapače, dobro. sad sam već u stadiju gdje mi je meso izrazito odbojno i ne mogu ga vidjeti na tanjuru. osim ostalih razloga tu je još jedan a to je da jedenjem današnjeg mesa koje nije domaće podupirem današnju industriju koja je odvratna, a to ne želim. te životinje su patile i ja ne mogu uživati u takvoj hrani, a od toga što se danas događa u svijetu hvata me tuga, ne želim niti razmišljati o tome. u svim svetim knjigama život se cijeni kao najveća vrijednost, a što danas ljudi rade životu to je odvratno. nemam ništa protiv mesojeda. gledam samo na to kao jedan izbor, a pošto sam čovjek mogu donijeti izbor i odlučujem da im neću oduzeti pravo na život (premda im ne oduzimam ja al svejedno, podržavam to time). neznam zašto kada se priča o takvim temama svi spominju indijance i afrička plemena, pa zašto mi nebismo bili doslovno ''hilight tribe'' :D , neko drukčije pleme, zašto se svi uvijek vraćaju na pojam plemena kakav je danas i prije bio poznat u svijetu. pošto je danas situacija takva kakva je, čovjek sam sebe smatra moćnijim pošto je intelektualno superirorniji i doveo je do ovog sranja, mislim da bi svi trebali biti malo skromniji i čuvati Majku Zemlju jer nema ona baš više mesa u izobilju. kad nestane životinja, postat ćemo kanibali.
We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la mr. gljiva »

Htio bih samo napomenuti što uvijek tvrdim, a to je da imamo tradiciju mesojedstva :) ovo danas što radi mesna industrija je jedno iživljavanje i potpuna glupost,ali kroz zadnjih 100 godina išlo se u smjeru sve veće i veće konzumacije mesa kao jednog statusnog simbola. Imaš novaca, jest ćeš meso koje je skupo... i to ne bilo kakvo meso, nego ono MLADO (teletina, mlade ovce i koze itd.),a baš to predstavlja problem. Volim meso jer sam ga naučen jesti i uvijek kažem mami kad sprema da ne kuha ogromni komad šnicle od kojeg ću se, osim zadovoljiti dnevnu potrebu čak i prejesti (prvenstveno jer je šteta baciti ako se već napravilo). Umjereno i svega pomalo, koji dan ga i preskočim ili pojedem minimalne količine.
Neznam kako bi se najbolje izrazio što se tiče problema "mladog" mesa, ono jest fino, ali meni osobno nije najukusnije. Pojam mesa za mene je ovca koja je 3 godine skakala po kamenjaru, 5-6 godina stara krava koja je "odslužila", 3 godine star jarac kojeg se moralo zaklati jer je postao prezločest i prenaporan. Znači prvenstveno meso koje je sazrilo i ima jednu sasvim drugu dimenziju okusa/mirisa i količine koju treba pojesti da bi bili takoreći psihički siti.
Danas se previše forsira mlada janjetina, teletina, jarčići od 12kg i takve perverzne delicije koje su u prošlosti bile isključivo rezervirane za nekakve posebne prigode 2-3 puta godišnje. Moja majka je kao dijete meso (najčešće kokoš) jela samo nedjeljom i to ako. Ostatak je bio rezerviran za mast namazanu i posoljenu na kukuruzni kruh. Guske su se šopale (čitaj mučile) da jetra nabreknu i budu što veća...koja je kupovao židov iz grada jer je imao novaca.

Vegetarijanstvo danas jest dijelom pomodarski i ne kažem da je ono loše,ali mi smo jedna kompleksna kultura koja je morala egzistirati sa svojim životinjama koje je na kraju njihovog "puta" znala dobro i u potpunosti iskoristiti.
Jedem kako to moje tijelo traži i znam da ako ne pojedem komad mesa dva ili tri dana jednostavno mi dođe loše (možda i zato jer sam krvna grupa 0),ali uz meso mogu pojest bilo što ako je dobro pripremljeno uključujući puno sirovog voća i povrća od kojeg nešto volim više, nešto manje,ali ga jedem jer znam da mi samo može biti dobro :D ovo ljeto naberem 4 kile malina, sjednem pod trešnju i smlatim kilu :thumbsup:
Poštujem svačji izbor i zauzvrat tražim da se poštuje i moj, to je sve. Ima tu još nekih stvarčica za reći,ali predugo bi tipkao.
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
tea
rank3
Postovi: 62
Pridružen/a: 27.07.2012, 13:27
 pohvaljen: 11 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la tea »

pa ne pa to je u redu, naravno da ćeš jesti meso ako se osjećaš lošije bez njega. htjela sam samo reći da bi ljudi trebali pojesti govna koja su sami napravili pa se malo žrtvovati. kužim zašto ljudi jeedu meso, ali meni osobno ioanko nikad nije bilo omiljena hrana niti sam ikada jela crveno. pošto sam krvna grupa A- čak i po tome gledano mogu bez mesa. neznam ja jednostavno vidim bol i tugu u tom mesu u tanjuru i bježim glavom bez obzira od toga, a industrija of course kako sam već rekla to je nešto tako odvratno da bi najrađe pobjegla u šumu. imam četiri razloga zašto sam vegetarijanac. prvi: preferiram povrće i sirovu hranu koja sadrži izvornu sunčevu energiju i mogu bez mesa fzički, drugi: ne želim podržavati kao što sam već rekla mesne industrije jer držim da je život nešto sveto i svi se imaju pravo roditi u prirodi, a ne u nekoj klaonici živjeti u strahu i služiti da bi nama punili želuce - zapravo mi stvaramo život da bi nama služio, odvratno, treći: da živim na selu i imam svoje kravice i kokoši opet ih nebi mogla ubit, tako da bi i na selu bila vegetarijanac :) , četvrti: današnje meso ima nizak hado i energetski je loša hrana
We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.
Odgovori