Ayahuasca nabavka?

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la shroomko »

Pravno formalno su santo daime, da ih policija ostavi na miru, u stvarnosti su puno drugačiji.

Santo daime puše travu, piju ayahuascu i pjevaju. Pjesme su stalno nove i dolaze od ayahuasce i osjećaj je jako dobar. Tako mi je bar rekao netko tko je bio na svim mogućim ayahuasca ceremonijama u Nizozemskoj.

Ovdje nema trave (pitao sam zašto - zato što bi te zbunilo pa bi lječenje bilo manje učinkovito), nekad je tišina, nekad se pusti muzika i nekad čak netko zapjeva i zasvira gitaru. Taj isti lik koji je bio na santo daime kaže da su najbolja grupa u Nizozemskoj.
Jedina je mana što nema baš neko grijanje u jednoj kući (druga je ok). Ja sam spavao u prostoriji gdje smo pili ayahuascu tako da mi nije bilo hladno.

Ako je novac u pitanju onda bi i ja preporučio Češku iako nikad nisam bio. Mislim da organska odlična hrana, odlična muzika i lijepo uređen interijer ne vrijedi 3 puta više. Ayahuasca je ayahuasca i u Nizozemskoj i u Češkoj. Za 100 eura ja bi osobno bio spreman spavati i na madracu na podu u prostoriji bez grijanja i jesti samo rižu 2 dana.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la luther7hrol »

Kakva je situacija s Ayahuascom danas, kada smo ušli u EU? Je li netko uspješno naručivao više puta, i ako jeste, s kojeg sitea?
Daimao
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 03.01.2014, 20:09

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Daimao »

Mali bump gornjem pitanju, može nas netko updateat nedavnim iskustvima? Hvala!
Ja sam skoro sad naručio uvjeren da neće bit problema, slučajno malo prosurfam i vid vraga, skoro se usosio.

Mislio sam s ovog sajta: http://mh-uk.net/root-barks/mimosa-host ... re=mhuk_en.
rastaman
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 17.01.2014, 20:24

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la rastaman »

bump za temu ako neko ima nekih drugih informacija
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la danko fafanko »

Nakon pola godine pauze u subotu opet polijećem :) :) :cheesy:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la antoniopavaroti »

danko fafanko je napisao/la:Nakon pola godine pauze u subotu opet polijećem :) :) :cheesy:
...javi kako je prošao let a pogotovo sletanje..dal je trebao možda padobran... :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la oseloth »

I javi kako si pripremao te odakle si nabavio sastojke.
medoslav
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.07.2014, 17:01

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la medoslav »

NetkoTamo je napisao/la:Ovo sa zabranom zvuči tužno ....
Znali li itko u kojoj mjeri su svi sastojci (ne)legalni?
Dakle, mimosa hostilis, Banisteriopsis caapi, sryian rue, paganum harmala itd?
Možda je moguća neka sigurna, tj. legalna kombinacija?
Hvala unaprijed
A što je s legalnošću acacije confusa ?

Pogotovo ako narucis komade kore dakle ne mljevenu ?
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Alkaloid »

medoslav je napisao/la:
NetkoTamo je napisao/la:Ovo sa zabranom zvuči tužno ....
Znali li itko u kojoj mjeri su svi sastojci (ne)legalni?
Dakle, mimosa hostilis, Banisteriopsis caapi, sryian rue, paganum harmala itd?
Možda je moguća neka sigurna, tj. legalna kombinacija?
Hvala unaprijed
A što je s legalnošću acacije confusa ?

Pogotovo ako narucis komade kore dakle ne mljevenu ?
Syrian rue i peganum harmala su ista stvar. Ta biljka nije dio niti jednog recepta za ayahuascu, ali se koristi za takozvane analoge.
S mimosom hostilis, i akacijama je ista stvar (nisu dio ayahuasce, nego analog).
Situacija s legalnošću je sljedeća - sve biljke koje sadrže mao inhibitore, a ne sadrže DMT su legalne i može ih se slobodno naručiti (B. caapi, P. harmala).

Sve biljke koje sadrže DMT su ilegalne i njihovo naručivanje povlači za sobom zakonski rizik. Forma naručenog materijala (bilo da je prah, komadi kore, nešto treće) dakako uopće ne utječe na njegovu legalnost. Ali utječe na vjerojatnost da paket prođe bez da privuče previše pažnje na carini. S M. hostilis su ljudi već imali ozbiljnih zakonskih problema. Uvjeren sam da je puno bolja šansa da prođu carinu komadi akacijine kore, za to da je netko imao problema s akacijom još nisam čuo. Pouzdano znam da ljudi koji drže ceremonije naručuju sastojke iz vani, uz vrlo kreativno deklariranje pošiljki.

:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:
medoslav
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.07.2014, 17:01

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la medoslav »

Ne kužim?!

Acacia confusa nije na list zabranjenih biljaka u narodnim novinama! Na temelju čega bi onda imali probleme, gdje to piše ? na temelju koje pisane zakonske odredbe

Ilegalna je ekstrakcija dmt-a, a ne narucivanje kore biljke..

Acacia confusa ima EU resellere, pa ne ide na carinu ako je iz eu.?!

No recimo da narucis prah kore drveta, i kako ce sad itko na carini znati od kojeg drveta je taj prah, a pogotovo kad recimo gore piše da se ta "kora" koristi kao "naturay dye" za bojanje tkanine. Ne vidim zakonskog okvira kad konkretno ta biljka nije na listi zabranjenih.
Pa dmt sadrže sve trave iz porodice phalaris, pa bi po tome branje trave bilo ilegalno.
Takodjer dmt sadrži i trstika, pa i to takodjer.
Odgovori