Škole misterija

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Škole misterija

Post Postao/la luther7hrol »

Oduvijek me fasciniraju škole misterija zapadne mistične tradicije. Ono što mi se ne sviđa i što mi nije do kraja jasno je zašto svaka škola misterija ima istaknut stav "Novi Svjetski Poredak" u svojim javnim deklaracijama? Uvijek sam želio pitati nekog adepta što misli o ovome. Mislite li da se može prolaziti obuku u jednoj takvoj školi i ići do unutrašnjih stupnjeva a biti deklarirani anti-NWO i anti(neo)globalist? Znate li nekoga tko je uspio?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Škole misterija

Post Postao/la Devil'sChase »

Dal ti pod tim misliš možda na nešto tipa ordo templi orientis, ili one koji sebe prozivaju kojekakvim templarima i slično? aleister crowley, lavey sotonizam?... tajna društva i to...?
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Škole misterija

Post Postao/la luther7hrol »

Da, Templari, Rosenkreuzeri i drugi. Kod nas djeluje nekoliko škola starih tradicija: O.T.O., AMORC, sa strane postoje i novije Lectorium Rosicrucianum, Temple of Seth, Joy of Satan i druge. Nisam htio sotonističke baš potrpati u isti koš sa drevnim tradicijama ali tematika je ista a prije svega gnostički pristup što i je najvažnije :-)

Čitao sam u Najvećoj Tajni Davida Ickea o tome da su drevne škole misterija davno u nekom trenutku u dalekoj prošlosti (možda stari Egipat) infiltrirane od strane Babilonskog bratstva. Naravno, infiltrirano je sve drugo pa kako ne bi i škole misterija. Međutim, mene
takve tradicije privlače i mislim da se može mnogo naučiti i spoznati i kroz jedan takav mistični put u okvirima drevne tradicije, ali mene samo brine ta NWO propaganda. S druge strane, vjerujem da čovjek može biti član društva s čijim se vodstvom ne slaže a ostati svoj i dati svoj doprinos pozitivnoj promjeni. Mislim tu prije svega na brojne Ickeove insidere Illuminata, koje često navodi kao svoje najvrijednije izvore. Nadam se nekoj promjeni unutar
stavova samog vodstva Škola misterija u doglednom vremenu, u skladu s nadolazećom energijom transformacija. Što vi mislite?
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Škole misterija

Post Postao/la Perun »

Teozofi su ti pristojni, mada ne znam da li spominju NWO, s obzirom na stavove i oni bi vjerovatno mijenjali svijet. Ili nađi nekakve gnostike. Zlatna Zora ti je isto okej.
Od svega što spominje rogata bića (telemiti, sotonisti, Vika) bježi kolko te noge nose.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Škole misterija

Post Postao/la luther7hrol »

Golden Dawn nema u Hrvatskoj, iako je bilo priče da možda dolazi. AMORC mi se čini
kao ozbiljna škola, oni su FUDOSI za razliku od O.T.O.a, samo mi taj NWO element smeta, odnosno bode u oči :(|)
Zadnja izmjena: luther7hrol, dana/u 12.12.2013, 17:53, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Škole misterija

Post Postao/la Devil'sChase »

Možda s razlogom...
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Škole misterija

Post Postao/la luther7hrol »

Kako misliš? :-)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Škole misterija

Post Postao/la Devil'sChase »

Ne znam kak bi ti odgovorio i opisao zašto, ali nekako mi ne ide baš da ta drušva služe za nekakvo učenje gnostičkih znanja da bi netko napredovao u svom duhovnom razvoju. Mislim da su daleko od onoga što jesu zapravo drevne škole misterija, i da vuku na krivu stranu sa raznoraznim svojim motivima. Možda ne svi, ali imam osjećaj da nisu nikakvi prosvijetitelji istisnkog znanja (u dobre svrhe). Možda premalo znam o tome jer su jako tajnovita ta društva da bi govorio nešto protiv njih, ali i tebi nekaj ne štima načisto skroz. Možda je samo -kako ko.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Škole misterija

Post Postao/la luther7hrol »

Slažem se, samo, mislim da čovjek može izvući najbolje čak i u jako "rđavim" okolnostima, samo ako zna svoje motive i ostaje orijentiran prema onome što hoće (znanju), tako da mu nitko ne može ispirati mozak dok on zna što traži. Još uvijek se nadam promjenama na svim razinama, iako me ljudi već pomalo razočaravaju vezano za "veliko buđenje" koje sam očekivao u 2013. Osjeti se druga energija, ljudi su otvoreniji nego prije, više traže zdravu hranu i sa rezervom čitaju novine, ali još uvijek je taj pomak toliko suptilan da ga mnogi nisu u stanju niti uočiti. Zbog toga primjećujem sve više pregrupiranja ljudi: odvajaju se oni otvoreniji od zatvorenijih jer skupa više ne štimaju kao što su dosada uspijevali. Teško je pregovarati sa skepticima zatvorenog tipa, čak i nakon 2012... :ohnoo: :-)
Zadnja izmjena: luther7hrol, dana/u 12.12.2013, 20:23, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Škole misterija

Post Postao/la Devil'sChase »

Čovjek i izvlači puno toga iz rđavih okolnosti. Nemoj biti razočaran brojem probuđenih ljudi, to nije off/on (uglavnom) (spava/probuđen) to je konstantno shvaćanje, neki brze neki sporije(ali to ne znaci da im netreba pomagat jer i mi smo dio toga svega "na djelu"), ovi kojima dugo treba da se probude i u međuvremenu rade loše stvari će najviše shvatiti od svih i biti šokirani (ma vjerujem da i znaš to sve sam). "Mi" se ponašamo koda čekamo njih, ali to nije cilj, trebamo samo terat naprijed, oni će se pohvatat za nama kad im bude vrijeme, jer sad ne mogu, nisu spremni jos. Teranjem dalje nasih "ludih brija" stvaramo. I energije misli i želja su nam daleko jače od ovih još uvijek zaluđenih. Premda smo mi kao u jos vecem kavezu jer "znamo", ali to zapravo nije tako jer probuđeni su drukciji nego prije i imaju izbor, ne radi se sve protiv covjecanstva ko kak govore nekakvi illuminati fanatici (radi se samo u teoriji) u praksi ne jer, ima sila koje nas vode konstantno i čuvaju te brinu da sve prođe onako kako i treba. Ne treba "čekat" da se svi probude kako bi svijet bio odličan, treba odmah krenut kreirat/stvarat, svakim prozivljavanjem ideja i odašiljanjem misli vec mijenjaš svijet i možda budiš nekoga :) Al ne bi previse htio da oftopikiramo temu jer već ima tema za to na forumu.
Odgovori