Doručak i filozofija

Proširimo horizonte
Odgovori
trendo
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 19.11.2013, 10:18

Doručak i filozofija

Post Postao/la trendo »

Postovani,

Imate li koji recept za jutarnji energetski napitak
koji bi me pola dana drzao up bez da ogladnim,.

Hteo bih do 16 sati da ostanem na 'njemu' i koju jabuku.


Cenim VASU iskrenost :)


Pozz
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la HypnoToad »

Amfetamini?
Na žalost (ovisi kako gledaš), čvrsti hranjivi doručak je nezaobilazan za pravilno funkcioniranje organizma. Uz dobar doručak čak i možeš izdržati do 16h bez da ogladniš. Mora biti bogat bjelančevinama, sporo probavljivim ugljikohidratima i s zdravim masnoćama.
Nešto slično bi se možda moglo postići korištenjem različitih dodataka prehrani, proteinima sirutke, umjetnim ugljikohidratima, algama, i td., ali opet bi nedostajao taj element probavljanja čvrste hrane.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
trendo
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 19.11.2013, 10:18

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la trendo »

Probao sam sa kefirom i ovesnim pahuljicima
Ali posle 12 sati pocinju leptirici u stomaku :)
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la Ninti »

A zašto ti je cilj biti 16 sati bez hrane? Ne znam dali ti je to dobro za štitnjaču - moraš nešto ubaciti s vremena na vrijeme (osim ako si usavršio tehniku solarne yoge pa se energiziraš direktno iz sunca ili prostora? al sumnjam)..
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
trendo
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 19.11.2013, 10:18

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la trendo »

posao mi je klasika 'sedeci'

Ponekad sa sobom nosim vodeni kefirni napitak (tibicos)

Hteo bih reci kraj bezkrajnoj igri - visak tezine - dijeta

Fizicki sam dosta aktivan - ali me sedenje na poslu ubija
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la HypnoToad »

Onda ti definitivno treba pravilan doručak. Jaja, grah, svježi sir, povrće, zeleni čaj, bez ikakvih šećera, žitarica, mlijeka i td. Ništa što će ti naglo dići/spustiti razinu glukoze u krvi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
trendo
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 19.11.2013, 10:18

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la trendo »

Probam sledeci mesec dana...


TNX
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la extranoize »

glad i nedostatak energije su različite pojave. glad je više manje navika, gladni smo svaki dan u određeno vrijeme, što je lako promjeniti uvjetovanjem ili stvaranjem novih navika.
nikako ne bih preporučio jaja, grah, sir i slične "teške" stvari ujutro. nema potrebe opterećivati organizam s teškom probavom tako rano dok je on još pun energije sakupljenje spavanjem. tijelo se budi lijepo osvježeno snom, a mi ga onda odmah natrpamo jajima i šunkom pa nek se fino ta energija troši na probavu i eliminaciju tvari.

za doručak je idealno voće i povrće, može se smixat dosta toga u smoothie. banana je ključni sastojak koji daje osjećaj sitosti. i neki proteinski prah naravno.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la HypnoToad »

U krivu si, ali dobro, za svakoga vrijedi nešto drugačije. Ja sam pokušavao svašta, i žitarice cijelog zrna, sok od grejpa i slično, pa različite šejkove, voće povrće, i daleko najbolje sam se osjećao i funkcionirao kada sam jeo 'teški' doručak. Kada se tijelo prilagodi, od takvog doručka se dobiva instantna doza energije. Doručak treba biti obilan, hrana se najlakše probavi rano ujutro, i energija se pravilno rasporedi tijekom dana. Ručak i večera trebaju biti lagani, doručak treba biti jako obilan.
I naravno, najbolje bi bilo izbjegavati svo voće i šečere u bilo kakvom obliku tijekom cijelog dana.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la extranoize »

ok, to je tvoje iskustvo. možda sam u krivu iz tvoje perspektive. neki ljudi uopće ne doručkuju. tijelo je jedan stroj koji se prilagođava našim potezima. ono će se naviknuti na sve samo da preživi.
meni najviše paše lagani doručak i onda ručak kao najjači obrok koji nas treba opskrbiti energijom za drugi dio dana. i laganija večera.

čini mi se da mi više energije crpimo iz vode, zraka, sunca i spavanja nego iz hrane. tome su dokaz ljudi koji su prestali jesti krutu hranu (ili je jedu tu i tamo).
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Odgovori