Kakvu vodu pijete?

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la luther7hrol »

Neki dan mi se dogodilo to da sam popio malo vode iz špine i skoro se ispovraćao: odvratno je bazdila na klorčinu. Otada mi je jezivo svaki put kada ožednim, a ne mogu opušteno piti vodu. :-s Svaki put ju prokuhavati, iskreno, nemam toliko novaca za struju. Kada je sunčano i ljeti, stavim vodu u staklenke na Sunce nekoliko sati da se napune. Takva voda mi je puno ukusnija i ima neku finu teksturu. Pretpostavljam da tako klor ispari, iako se pitam di ode, jer staklenke uvijek poklopim sa staklom. Čitao sam o kristalu šungitu koji harmonizira i čisti vodu, ali još ga nisam naručio. Imate li vi kakav prijedlog? Kako se snalazite s ovim problemom?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ja pijem kišnicu, skupljam si u bačvu sa žlijeba krova. prokuham ju, procjedim kroz aktivni ugljen, i tako pijem najčišću moguću vodu bez minerala i otrova. aktivni ugljen je vrlo močna stvar.
Btw. organizam se ne snalazi baš najbolje s neorganskim mineralima tako da u vodi nisu potrebni minerali, a i destilirana voda (kišnica) ima veči kapacitet za čišćenje organizma od toksina. Jedino malo okus te kišnice s krova nije baš najčišći pa ju koristim samo kao čajeve i sokove, ali brijem kupiti onu spravicu bokal s filterom, mislim da će riješit okus.

Držim je u 5 litarnoj zelenoj staklenoj boci tako da je plastika ne prca, i mislim na bocu staviti još neke simbole za energiju i čiščenje. Da se vodu programirat u močan lijek.

Čuvajte se klora jer osjabljuje imunitet, djeluje na tijelo kao suptilna kemoterapija. Al kužim da treba stavljati takvo nešto kao klor u vodu za kučanstva da se nebi bakterije namnožile, al to onda nije voda za piće. Druga stvar je šta u toj vodi neizbježno ima dosta škodljivih elemenata i kamenca koji stvara teret organizmu.
Flaširana voda u PET plastiku je isto problem koliko god voda bila čista na izvoru jer plastika ispušta dosta škodljive toksine u nju koji ometaju hormone u tijelu, pogotovo ako je boca izložena toplini. A i plastične boce su oooooogroman zagađivać okoliša i potrošač energije, od početka proizvodnje do bacanja u prirodu.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la luther7hrol »

Znam za moć destilirane vode, samo što još to nisam probao. Zasada ju ne mogu naći ni u apotekama, niti u trgovinama, osim one INA na benzovima. Ali pretpostavljam da takva nije baš za curing. Kupio bih si destilator, ali stvarno su preskupi. Oko 2500 kuna... :((

Koliko dođe takav filter od aktivnog ugljena koji imaš? Je li dovoljan sam za sebe tj. stand alone? Možda da si namontiram nekakvu bačvu na krov pa skupljam kišu i poslije ju pročišćavam, samo me brine što je moj grad ionako toliko iskemiziran chemtrailsima svaki dan, da je to mučno, pa se pitam kakva bi ta kišnica bila za piti, bez obzira za pročišćavanje... :-?

A klor inače utječe na smanjenje inteligencije. Bisphenol A je genijalan način da se zatruju sve mase, bilo da se oni hrane zdravo ili ne. Najgore je kad se prenosi takva plastična ambalaža u autima, a čitao sam da je još gore kad je staviš u friž. Sjetio sam se fenomenalnog noni soka koji inače uzimam. I on je naravno u PET ambalaži, a stoji u frižu... To znači da je *sva* hrana, koliko god zdrava i organska bila, svakako otrovana bisphenolom. Mislim da to rade zbog sterilizacije ljudi...

Plan o sterilizaciji uklesan u kamenu
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

nemoj piti ovu destiliranu iz dučana i benzinskih. najbolja je kišnica kao destilirana voda i opčenito za piće iako zrak kroz koji je prolazila nije čist, u gradovima i nije baš najbajnije skupljati kišnicu ali aktivni ugljen je zbilja močna stvar i pobere na sebe sve otrove. Njega sam kupio u zoo centru, onaj za ribice. Malo propereš taj ugljen da ona sitna prašina nestane, odrežeš dno plastične boce, preokreneš ju, probušiš rupice po čepu, staviš gazu, nasipaš ugljena u bocu i evo ti pročiščivać.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la Gadgadni »

iz bunara, 24m '' spojio prije par mjeseci na kucu, milina :) :thumbsup:
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la luther7hrol »

Hvala na ideji, ovo moram probati :)

Gadgadni: moja prabaka je imala bunar, gore u Slavoniji, sjećam se koliko je voda bila hladna i savršena iz njega, ajme...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la 314 »

joooj zakon, također hvala na ideji, ja imam doma u dvorištu žile :) i u drugom dvorištu, kod nove kuće isto ima žila.

zovite rašljara!!!! :))
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la shroomko »

Uzmi si pravi filter za vodu, onaj od više dijelova što se montira ispod sudopera. To košta 1000 kuna i više ali ništa jeftinije od toga ne valja (brita i ostalo smeće).
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la 314 »

pa to bi bilo onda jeftinije i jednostavnije od kopanja bunara.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la pecurko »

To su uređaji za reverznu osmozu i da, dobiješ vodu kakvu želiš, ali kako je voda entitet sa najvećim kapacitetom pamćenja, uopšte ne volim da je koristim iz bilo kakvih el. uređaja. Ja odavno sebi programiram vodu... pa mi i nije toliko bitno odakle potiče.
Radio sam experiment na terenu kad sam vodio neke klince da skupljamo lekovito bilje.
Naravno 90% njih nije ponelo vodu a kako su bili sušni meseci, nije bilo ni bara sa vodom u okolini...

Znajući dobro taj teren brzo sam našao jednu livadu koja je često poplavljena posle kiša, iskopao rupu od oko 30cm i lagano došao do vode...Dok su se klinci odmarali ja sam pričao sa vodom, molio je da zadovolji žeđ dece i da im ne izazove nikakve gastro-intestinalne smetnje, da im da okrepljenje koje je njima kao naslednicima moje vrste potrebno.

Skupio sam oko pola litra i zamolio ih da svi uzmu po gutlja-dva kako bi bilo za sve...ne samo što nisu bili više žedni već je svaki vid umora nestao iz njihovog držanja iako su samo pola sata pre toga svi hodali kao prebijene mačke.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori