Legalni status magičnih biljaka

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Teezee
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 03.06.2010, 03:42
 pohvaljen: 2 puta

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la Teezee »

Takvu sam i ja ideju imao o otvaranju slične prodavnice, prošle godine, misleći da smo još uvek zaostala državica (Srbija) te da ne znaju za 'čurkice :D . Međutim za Psilocybe gljive znam 100% da su ilegalne jer sam našao prošle godine na netu baš u nekom zakonu, pa sam odustao. Već 3 sata pokušavam da iskopam listu zabranjenog voća u nas al' sam, d'izvinete popizdeo kako su nam .gov.rs sajtovi odvratno organizovani. Jedino što sam saznao da je i peyote (Lophophora Wiliamsii) takođe zabranjen. E sad... Još uvek je pitanje za Peyote, pošto mi je google izbacio neki .doc fajl u kom ne piše jel taj zakon na snazi ili tek treba da dođe na dnevni red, osim ako nisam nešto prevideo a i ne bi me čudilo obzirom da sam 3 sata buljio u ekran i iščitavao razne zakone :D
Ako neko zna gde se nalazi frišak spisak nek pomaže il' nek bar da ideju šta da pitamo google.

Edit:
Nadam se da sam našao pravu stvar.

Ćirilica

Latinica

Erowid
Ne znam da li je ono gore isto kao i ovo sa Erowid-a. Kapiram da jeste, al' ipak treba proveriti kao i da li postoji nešto novije.
hypokeimenon
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 19.06.2010, 02:49
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la hypokeimenon »

Red je napisao/la:http://www.uredzadroge.hr/upload/File/D ... 09.doc.pdf

Ovdje ti je Najnovija Lista za Hrvatsku

Popis OPOJNIH DROGA, PSIHOTROPNIH TVARI I BILJAKA IZ KOJIH
SE MOŽE DOBITI OPOJNA DROGA TE TVARI KOJE SE MOGU
UPORABITI ZA IZRADU OPOJNIH DROGA

pa prouci :)
Jesi sigurna da je ovo potpun spisak?

Jerbo tu nema salvinorina, samo salvie, tako da bi tehnicki mogo posjedovat i prenosit cisti ekstrakt =)) =))
A lsa je navedena ko prekursor, zajedno sa potpuno normalnim supstancama koje se prodaju u apoteci, pa ne znam. Cudno je sve to.

I jel neko zna sta je s onom dugo ocekivanom promjenom zakona u hrvatskoj? S kojim bi bilo prekinuto kazneno gonjenje ljudi radi laksih droga tj. đokice?
zato napravimo vatromet i slavlje najveće
ispratimo zadnje trenutke osamdeset i treće
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la Red »

ovo je zadnja najnovija lista... zapamti da sve sto sadrzi ili moze sadrziti je ilegalno, dal u obliku sjemena ili reznice ili ciste substance... tako da salvia jeste ilegalna i posjedovanje iste i sve sto se moze dobiti putem navedene biljke... to se odnosi na sve ostalo. ima opsirnija verzija...

uglavnom... najnovija je sigurno, jer ako ima salvia, to je to... ona je zadnja dodana.

to je fora kao sa psilocibinom, on je ilegalan, sve sto moze prozvest psilocibin ili ga sadrzat, po zakonu je ilegalno posjedovat, sto znaci, spore, gljive, susene gljive, extract its its...sto god. dakle salvia, no no... po toj logici barem. e sada... istrazi detalje sam :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
hypokeimenon
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 19.06.2010, 02:49
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la hypokeimenon »

a morning glory i hwb nisu, a oni sadrže i lsa i ergometrin
ah, divno hrvatsko pravosuđe =((
zato napravimo vatromet i slavlje najveće
ispratimo zadnje trenutke osamdeset i treće
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la ckola »

ma stari moj,sve to što je na listi je zabranjeno za zlouporabu...nitko neče najebat ako uzgaja kaktusiće ili slakove ili tako nešto za ukras u svom vrtu ili kući.
ali problem je, još jednom ponavljam, ako ti dokažu zlouporabu bilo čega na tom spisku!!!
pa čak i marihuana, ako dokažeš da je za tvoje potrebe i da ti to stvarno pomaže,da ne dilaš, možeš proči bez ikakve kazne...to je moje vlastito iskustvo.
hypokeimenon
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 19.06.2010, 02:49
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la hypokeimenon »

Pa na znam baš, bilo je slucajeva da je momak, hortikulturist, najebo zbog kaktusa, bilo je po novinama i tak.
A za marihuanu tu ovisi od suca do suca, po zakonu je samo posjedovanje automatski "zlouporaba"
Nece oni određivat jesi ti to planiro pojest/popušit ili ne.
Meni je štopalo paket na carini sa vecom kolicinom slaka i drugih biljaka, i policija je znala sta cu ja s tim radit ocito, jerbo su se pokidali kad sam reko da cu sadit cvijece, i pustili su me na kraju. Nisu mogli podnijet nikakvu prijavu nego bi eventualno poslali nazad, sto nisu jer je pandur bio normalan i ok, ko i dobar dio na kraju krajeva.
Tako da je to sve jako konfuzno.
zato napravimo vatromet i slavlje najveće
ispratimo zadnje trenutke osamdeset i treće
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la ckola »

to je od slučaja do slučaja...kako ko tumači zlouporabu, ali ti ju moraju dokazat što i nije tako jednostavno pa se sa nečim ni neče zajebavat.
a taj što je bio u novinama, možda ga imaju na piku ili već nešto znaju od prije,neznam, samo znam da pejotl možeš redovito,na svakom sajmu cvijeća u Zagrebu vidjet i oni koji ga izlažu nemaju nikakvih problema.
kada bi npr. ja imao pejotle, tu bi se već moglo govoriti o zlouporabi, jednostavno zato što sam uzgajao marihuanu i automatski je lakše dokazati zlouporabu, ali sa druge strane, ako bi ih imao netko ko nije do sada povezivan sa nikakvim drogama...mislim da ako bi ga i optužili, vrlo lako bi se izvukao bez ogrebotine!
Nihillist
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 09.09.2010, 15:59

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la Nihillist »

Pozz, zanima me jel itko pokušao naručiti Salviu Divinorum iz BouncingBearBotanicals, SalviaZone ili bilo kojeg online shop-a unatoč njezinom ilegalnom statusu? Jer nekako me prati osječaj da bi manje količine mogle proći kontrolu, tipa kuverta ili nešto toga tipa.......Hvala unaprijed
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la drvo.bor »

Salviu Divinorum se teško reproducira putem sjemena tako da se prodaju reznice. Šalju se u tubama, nešto poput velike epruvete, u kojoj je mlada biljka posađena u agar mediju.
I ja sam se dugo dvoumio dal da ju naručim ili ne i na kraju sam odustao.
Pošiljka bi bila puno veća od obične kuverte a i čitao sam negdije da su kaktusi i druge biljke znale zapeti na carini.
Ne bi te želio obeshrabriti ali... :-s
Follow the white rabbit...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Legalni status magičnih biljaka

Post Postao/la Red »

jedino ako covjek hoce osusenu biljku ili extrakt, ee onda sretno ti bilo, ako prode :D

ako ti to diskretno posalju bez naznaka sto je unutra mozda prode kesica sa liscem, ali ako si mislio zivu biljku naruciti onda ..ne bas...kao sto ti je drvo odgovorio :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori