Carlos Castaneda

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la Beyond Le Fov »

"It's just a ride" je dobra mantra kad želiš nulirati sve vrijednosti i time poništiti brigu oko trenutne situacije. To je kao fučkanje u mraku. Ali ta mantra nema odgovornost u sebi, stavlja te u poziciju jesenskog lista koji pada s drveta nošen vjetrom na njegovu milost i nemilost. Ti nisi tu da budeš žrtva i nemoćan promatrać, tu si da budeš BOG, da kreiraš a ne da vegetiraš. Nisi drvo nego magično biće apsolutne slobode, veći dar ti nitko nemože dati, već jesi ono što je težnja svih bića svemira, samo se moraš dovest u stanje svijesti da to shvatiš.

Mantra koja će te izvuči iz lanaca ovog zatvora uz zadržavanje potpune odgovornosti za sve što jesi i što želiš biti, mantra uz pomoć koje će tvoj um kreirati svoj raj makar usred osobnih paklova koje proživljavaju drugi porobljeni umovi je "vanjsko = unutarnje". Budi svjesna toga svake sekunde, ne sumnjaj u to jer je to najveća istina iako i najveća tajna namjerno skrivena od fizičkih bića jer nemaju odgovornosti da koriste tu istinu. Tu istinu bića osvještavaju tek kad prirodno prerastu svoju nižu prirodu, bića moraju učiti na svojim greškama, nesmiju preskakati lekcije, tek kad imaju dovoljno odgovornosti smiju osvjestiti da su bogovi. Čarobnjaci su čarobnjaci jer koriste tu istinu i imaju znanje o energiji. I to je jako opasno ako nemaju odgovornosti, odnosno ako nisu prihvatili božanske vrijednosti osobnosti.

MI LJUDI SMO ODGOVORNI za kolektivno sranje u kojem se ova civilizacija nalazi, naš kolektivan um, zbroj svih naših osobnosti, svih naših umova. Ne postoji vanjsko, postoji samo unutarnje, vanjsko je projekcija uma da proživljava ono unutarnje, ankle bitersi su sastavni dio nas, mi smo odgovorni zašto su oni došli i porobili nas, mi smo ih stvorili, mi smo ih pozvali svojim umovima punima agresije, mržnje, netolerancije, nebrige, neodgovornosti, umovima punih niskih strasti. I zato su oni ovdje a ne zbog "loše sreće" kao jebiga putovali su svemirom i naišli na nas, jadni mi, NE!.
Naš kolektivan um stvara sve što vidiš u našem društvu. Chemtrailove MI STVARAMO potsvjesno, mi obični mali ljudi, zaštitne gridove niskih frekvencija oko zemlje MI STVARAMO, naša potsvijest to stvara kroz njih. Mi smo ti koji unatoć dolasku visokih frekvencija iz galaktičkog centra još uvijek ne želimo preuzeti odgovornost, ne želimo slušati svoju dušu, ne želimo napustiti svoj ego. Ljudski kolektivan um se odupire evoluciji u 4d i zato manifestiramo sva ta sranja, mi kroz ankle biterse uništavamo i porobljavamo sami sebe.

Druga bića i njihov utjecaj na nas samo su NAČIN manifestacije naših misli, naših energija, sve vanjsko samo je NAČIN na koji nam svemir reflektira naš vlastiti um.

Ne postoji valjsko, ne postoje utjecaji iz vana neovisni o tebi, nitko nemože proživljavati ništa što već nije u njemu, njegovo biće projicira njegov vlastiti hologram u kojem živi svoj život. Ninti volim te zbog onog što jesam a ne zbog onog što jesi, i to je jedini način, nemogu voljeti ništa što nije u meni, s čime ne rezoniram. Nemogu voljeti prirodu ako nisam ona, nemogu težiti bogu i imati božanske vrijednosti ako nemam dušu, nemogu pisati sve ovo ako nisam u stanju uma u kojem osjećam čitav svijet kao sebe, jednostavno me nebi bilo briga, bio bi ravnodušan.

Dakle možeš gledati na ljudsku civilizaciju kao na jedno zasebno biće, i um tog bića (znači kolektivan um svih nas) kreira ovo što vidiš i proživljavaš kao društvo, njegove strukture i vrijednosti, stanje svijesti. ALLLIII svatko od nas je biće za sebe, svemir za sebe, duša kompletna bez potrebe da bude dio ostalog fraktala svemira. I ta duša proživljava SAMO ono što ONA jest, nemože proživljavati ništa drugo osim ono što ona jest, svoje vrijednosti, svoj um. Onaj tko se osjeća žrtvom ove civilizacije je prihvatio njene vrijednosti, kopirao je energije kolektivnog uma u svoje. Mi smo se poistovjetili s načinom na koji funkcioniraju drugi ljudi, mi smo PRIHVATILI kulturu kao svoju, kao način na koji želimo funkcionirati, mi smo tunirali svoj um u skladu s drugim umovima, i konstantno se međusobno energetski kopiramo, jer smo jadni, energetski slabi, nitko nikome neda da izađe iz matrixa, sve potsvjesno automatski i spontano. Samo svijesni um može izač iz matrixa, samo um koji zna koje su njegove vlastite vrijednosti i čvrsto stoji iza toga.

Oko nas su samo potencijali koji tu stoje i čekaju da ih prihvatiš ili odbaciš ili bilo šta, sve je na tebi što želiš biti. Malo je teško objesnit transcendentalnu strukturu svemira i energetski utjecaj kroz takvu strukturu ali trudim se. Znači baza tebe, ono što jesi na iskustvu života ovdje je tvoj um, i te energije su najjače u tebi i za te energije se trebaš boriti da možeš biti što jesi i što želiš biti. Stepenicu više tu je kolektivan um ljudske civilizacije, to su potencijali slabiji od onih u tvom biću, i na tebi je što želiš učiniti s tim potencijalima, možeš se prepustiti i biti sve što kultura očekuje od tebe ili možeš sve odjbat i biti neovisna od toga. Stepenicu više ulazimo u duhovne razine i tu su potencijali vrijednosti tih razina s kojima opet odlučuješ samo ti šta i kako.

U nama je čitav ovaj svemir, sve u njemu, svi nivoi pakla, sve najgore stvari koje su moguće da postoje u svemiru, također u nama su svi nivoi duhovnih razina, sve božanske vrijednosti. MI smo miks potencijala, vidimo/proživljavamo/rezoniramo samo sa dijeličima svemira s kojima imamo najviše energetske sličnosti. Kao kompleksna glazbena viljuška, ona može rezonirati samo s frekvencijama za koje je izgrađena, sa svim ostalim frenkvama neće rezonirati i ponašat će se kao da ne postoje.

vanjsko = unutarnje
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la Ninti »

Beyond Ra je napisao/la:"It's just a ride" je dobra mantra kad želiš nulirati sve vrijednosti i time poništiti brigu oko trenutne situacije..
Sve ide svojim tokom točno onako kako treba ići.
To ne mora nužno značiti mentalitet žrtve ili nebrigu, to u mom viđenju znači jednako gledanje na sve dobro i sve loše što se oko nas (i u nama) događa, dakle ne uzbuđivanje i pretjerano emocionalno reagiranje na vanjske/unutarnje podražaje, jer svaka takva reakcija je nečija hrana. Također Krishna podučava Arjunu na sličan način - da jednako prihvaća sve životne blagodati i nedaće jer je sve dio božanske kreacije, plana i svatko ima svoju ulogu ovisno o stupnju razv..
Beyond Ra je napisao/la:Onaj tko se osjeća žrtvom ove civilizacije je prihvatio njene vrijednosti, kopirao je energije kolektivnog uma u svoje.
Kako nećeš kopirati energije kolektivnog u svoj um kada je vanjsko=unutarnje ;)
Totalni paradoks, zatvorena petlja nema šta..

Zapravo te samo zezam malo s ovim zadnjim citatom, kužim ja sve što pričaš i hvala ti na podijeljenoj mudrosti, veliko je to bogatstvo.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Znam da kužiš sve, što se tiće ovog paradoksa koji spominješ znam da izgleda kao paradoks tvrdnji, ali treba razmišljati transcendentalno. Nismo mravi niti borgove radilice da bi se u toj količini sinkronizirali s kolektivom. U slučaju nas je obrnuto. Zasebna smo bića i umovi kreirajući zajedno jednu novu strukturu energija koja se tada zove kolektivan um, i ta struktura utjeće na nas, da nemamo svoju volju i dušu ponašali bi se potpuno u skladu s kolektivnim umom, bili bi potpuna refleksija i tada bi vrijedilo vanjsko=unutarnje na razini kolektiv vs. pojedinac. U našoj realnosti vrijedi vanjsko=unutarnje za pojedinac vs. njegov život. Vanjsko=unutarnje vrijedi za kolektivan um vs. ljudska civilizacija. Vanjsko=unutarnje vrijedi za Gajin um vs. sav život u kojem se nalazi, kojeg sanja u nekom mediju energije neke frekvencije. Vanjsko=unutarnje vrijedi za Božji um vs. svemir.

Transcendentalno znači ovo I ono, ne ovo ILI ono. Crno I bjelo zajedno (crnobjelo, ili još bolje ispremješano cbrjneolo hehe), ne crno ILI bjelo. 1 i 2 i 3 i 4 i 5, ne 1 ili 2 ili 3 ili 4 ili 5. Jedan i zaseban si um I kolektivan um ljudske civilizacije I Gaia, I Bog I sve, nema ili. Ali postoji bitna i ključna razlika. Razlika je jedino u intenzitetu tih energija u tebi, više si zaseban um nego kolektivan, više si čovjek nego Bog, samo intenzitetom, ne i pojmom. Taj intenzitet je promjenjiv, transcendentalan. 2 je jači i drugačiji od 1, 3 je jači i drugačiji od 2, 4 je jači i drugačiji od 3. Ali oni su svi brojevi potpuno ovisni jedni o drugima, čine jedan jedini sustav brojeva, ali u hijerarhiji.
Možeš se toliko razviti energetski da će tvoje energije biti više božanske nego ljudske. Usporedno s brojevima to bi bilo ovako: ako svi ljudi imaju u sebi brojeve od jedan do 10, i ako svi "normalni" ljudi ispoljavaju sebe kao broj 1 više nego ostale brojeve, ti ispoljavaš broj 10 više nego ostale brojeve. Mi smo kao kanali za energije svemira. Taj kanal može kanalizirat sve što postoji u svemiru, ili kanalizira razne stvari različitih intenziteta. Dio si kolektivnog uma ali I odvojen um, sve te kolektivne energije utjeću na tebe I ti na njih. Imamo snagu volje da određujemo koliko će što utjecati na nas. Možemo sijati svjetlo usred pakla svojom voljom i možemo se prepustiti paklu ili kolektivnom umu potpuno izgubeći svoju volju, svoju moć da budemo ono što želimo biti neovisno o drugome. Moć naše volje određuje količina naše energije i njena frekvencija.

Svatko tko kaže da je sustav takav kakav je i da ga se mora prihvatiti i robijati u njemu jer šta ja znam, nema se izbora, teška su vremena, treba platiti račune, kupit hranu, bla bla. Zbog tebe sustav i funkcionira, tvoje prihvačanje ropstva doprinos je koji kreira ropstvo za kolektiv. Neće biti bolje. Nitko nas neće spasiti. Ako tako ljudski umovi i dalje budu prihvačali sustav ništa se neće promjeniti. Lanci niskih frenkva će se zatezati paralelno s povisivanjem frekvencija koje dolaze na zemlju, matrix će snažiti, pakao raste. Bog nas sada kolektivno zove da progledamo, ali mi govorimo "nemam snage, nemogu, neželim, bojim se".
Svatko u svakom trenutku može potpuno promjeniti svoj život, okrenut ga naglavačke i živit za svoje vrijednosti, radit ono što ga veseli. Ljudi nemaju hrabrosti pobjeć iz zatvora, radije će patit do kraja života nego reč dosta je, ja sam ljudsko biće, stvoren sam da budem slobodan. Za svaki bjeg i promjenu potrebno je prihvatiti rizik, ljudi nemaju muda za to.

Naravno da treba prihvatiti sve kakvo jest jer je sve namjerno takvo, božji plan, božja kreacija, božja bića u stanju uma u skladu s njihovim razvitkom, ne mjenjati drugoga nego samo sebe - naravno ako nisi zadovoljan svojim životom, mjenjajući sebe utječeš na kolektiv.
Moj cilj je proširit ideju da smo slobodna bića koja sama odlučuju o svom životu. "Vanjski" utjecaji su samo potencijali raznih jačina, ječine ovisne o onome tko je suočen s njima, kakvo je stanje u njemu. Joj kad bi bar svi ljudi znali elektromagnetne zakone, jer to je znanost o energiji, kako se ponaša u raznim oblicima i interakcijama, na istu foru se ponaša i eterna energija. Bilo bi puno jednostavnije sve objasniti i shvatiti. Sve je samo energija koju naš um interpretira u priče života.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Piše: Krešimir Mišak

Svako desetljeće ima puno definicija, ovisno o tome promatrate li ga iz vremenske distance, a da tada niste još bili rođeni ili ste bili premali, ili pak iz te iste vremenske distance, ali s određenim životnim iskustvom i zaključcima koje ste skupili klizeći niz vremensku liniju vašeg života. Opcija i perspektiva doista ima beskonačno puno - ovisno i o tome promatrate li neko desetljeće iznutra, kao sudionik i svjedok vremena, ili tek kroz priče starijih od vas ili kroz legende stvorene pop-industrijom; ovisno i o tome jeste li rođeni u Keniji, SAD-u ili pak Hrvatskoj; pa onda ovisno o tome kakav je bio splet vaših osobnih okolnosti života...

GODINE SVEMIRSKIH PUTOVANJA

Za mene su osamdesete predstavljale dosta toga, ali u jednoj od vizura može se reći da su te godine za mene bile - godine svemirskih putovanja. Tek sam tada skupio dovoljno godina da percipiram 'Zvjezdane ratove', a nisam propuštao ni serije 'Blakeova sedmorka', 'Galaktika-svemirska krstarica', 'Zvjezdane staze i druge koje su se mogle gledati na tadašnjim televizijskim programima. Također, tih sam godina gledao seriju 'Kozmos' Carla Sagana, uvijek s otvorenom bilježnicom radi skupljanja bilješki; nisam propuštao ni jedan broj časopisa 'Čovjek i svemir'; utorkom navečer, tamo negdje u drugom razredu osnovne škole, sa starim sam išao na predavanja za javnost zagrebačke zvjezdarnice. Tamo sam prvi put čuo za mnoge i probleme i ideje putovanja kroz svemir, od tada popularnog projekta Dedalus, svemirskog broda koji je trebao ispred sebe usisavati vodik po svemiru i koristiti ga kao pogonsko gorivo na dalje; imao sam priliku i virnuti kroz teleskop zagrebačke zvjezdarnice da bih se razočarao kako se zapravo Saturn slabo vidi. Očekivao sam nešto bar malo nalik onih šarenim slikama koje su se mogle vidjeti u časopisima, a koje su snimile sonde koje su prolazile kraj nekih planeta ili pak teleskopi u orbiti. Ili ih je jednostavno tek netko naslikao.

I tko onda ne bi zamišljao čari svemirskog putovanja? U 'Zvjezdanim ratovima' junaci su jurcali s planeta na planet, a svaki je bio magičan na drugačiji način. U 'Blakeovoj sedmorki' isto se u svakoj epizodi spuštalo na neki drugi planet i doživljavalo neobične susrete. Ponekad sam se zamišljao u divovskom svemirskom brodu s mnoštvom elegantnih umjetnih prostora (danas uviđam - iritantno nalik umjetnim prostorima suvremenih trgovačkih centara), a nekad pak u sasvim malim letjelicama s tek kojom prostorijom, u kojoj mi je sve bilo na dohvat ruke kroz mnogobrojne gumbiće koji su omogućavali ulaz u neki super moćni kompjutor u kojem su bile pohranjene sve knjige, ploče, filmovi, da mi ubijaju dosadu i čine zanimljivim let kroz svemir u trenucima kad se zasitim promatranja zvijezda. (Eto, danas je došao internet, silni hard-diskovi i novi formati glazbe i knjiga, sve je tu i što? Ništa...)


UNUTARNJI SVEMIR

No, kako su godine prolazile, a pogotovo ovih nekoliko zadnjih, fokus mi se sve više počeo usmjeravati prema unutra, a sve manje prema van. Postao sam svjestan da se cijeli svemir zapravo nalazi iznutra, a da je sve ovo izvana tek neka vrst kulise. Ovo nije tek pjesnička figura, već dosta doslovan opis. Putovanje kroz svemir iz takve vizure izgubilo je svoju privlačnost, pa čak i smisao. Zašto putovati na čudna i opasna mjesta kad daleko ljepša (i bezazlenija i opasnija, za svačiji ukus) imamo i na ovom našem planetu? Uostalom, i svi oni ambijenti dalekih planeta koji su mi kao klincu toliko pobuđivali maštu u sf-serijama, ustvari su snimljeni na ovom našem planetiću. Zašto bi itko uopće išao odavde kad mu nekoliko života ne bi bilo dovoljno da upozna sve zakutke?

Psihodelična iskustva pokazala su mi kakve se svemirske dubine može doseći ležeći na tlu. Istraživanja remote viewinga, psihometrije i druga pokazala su da svijest može preskakati prostor i vrijeme, pa čemu onda divovski i nezgrapni strojevi ili kamere, kad se možeš i sam naviriti gdje i kad želiš? Istraživanja reinkarnacije pokazala su da mi svi možda već i putujemo s planeta na planet. Možda u svakom životu na neki drugi planet? Možda i ne. No, to je naše svemirsko putovanje. I to je puno uzbudljivije i pouč-nije od onih kratkotrajnih spuštanja na neki planet prikazanih u sf-serijama. U iluziji vremena koja predstavlja trajanje našeg života ima prilično vremena da se srodimo i upoznamo mnoge aspekte ovog čudnog i lijepog stranog planeta na koji smo aterirali. Štoviše, ako sve ne uspijemo obuhvatiti jednim turističkim aranžmanom iliti životom, možemo se spustiti više puta na razna mjesta i u razne okolnosti. A kad nam dosadi ovo mjesto, na isti način možemo se uputiti tko zna gdje u svemirska prostranstva. Iznutra, gdje se stvara virtualna slika za koju tako prokleto imamo osjećaj da je izvana, do te mjere da nam se čini da umiremo kad god mijenjamo program.


SPUŠTANJE NA ZEMLJU

Iz navedene perspektive, koncept svemirskih putovanja dobiva sasvim drugi oblik. Nisam to prije tako uočavao na djeci, ali danas kad izbliza gledam malo dijete prvo razmišljam o tome kako se praktički niotkuda stvori. Rječnikom astronauta, prvo se izgradi svemirski skafander koji omogućava život na određenom planetu (tijelo), a potom se svemirski putnik uvuče u njega. Kad je sve spremno, iz komore (utrobe) spušta se na tlo. Sad počinje avantura. Prvo je potrebno naučiti upravljati složenim mehanizmom odijela koje predstavlja vrlo sofisticiranu svemirsku tehnologiju.
Potom je potrebno upoznati novi planet, sve njegove boje, mirise, kakav je pod prstima ili pod jezikom, kako se nositi s njegovom gravitacijom, kakva pravila vladaju na tom mjestu - i u vidu tzv. 'prirodnih' zakona i kao društvena pravila te čudne zajednice gdje se svemirac spustio. Prilagodbu olakšava činjenica da su se neki drugi svemirski putnici (roditelji) već spustili na isto mjesto prije njega pa se u njih može pouzdati da će ga uputiti i naučiti temeljne stvari, da bi kasnije mogao širiti spektar svojih istraživanja.

Ništa ne ide na brzaka! Na kraju krajeva, ako se spuštate iz svemirskog broda na neki planet - romani i romani znanstvene fantastike ispisani su na tu temu - možete pasti u puno zamki ako ne poznajete društvene kodekse. Nije ta situacija puno drugačija ako odlučite posjetiti neko pleme skriveno zelenilom Amazone od našeg svijeta. Nekoliko dana na tom mjestu neće vam puno odati, ako želite upoznati te ljude morate se suživjeti s njima, zar ne? A onda kad sve saznate što vas je zanimalo - skinete odijelo, natrag u bazu pa na neki drugi planet. To je sva tehnologija koja vam treba za kozmička putovanja. Ona je integralni dio svega oko nas, pa i nas samih. Štoviše, i dok ste u posjeti nekom planetu (može se reći, dok participirate u složenoj holografskoj iluziji) imate sredstva komunikacije na dohvat ruke - telepatiju, remote viewing, pa čak i određenu količinu utjecaja mislima ili namjerom na holografske prikaze stvari oko vas ili same okolnosti vašeg života.


HAKIRANI UM

U Castanedinoj knjizi „Aktivna strana beskraja" on citira don Juana, meksičkog šamana koji je, objašnjavajući mu da su se „čarobnjaci starog Meksika osjećali prilično nelagodno kada su se grabljivci pojavili na Zemlji", rekao da je „čovjek u određenom trenutku svog postojanja najvjerojatnije bio cjelovito biće čija je svijest bila sposobna za izvanredne uvide i umijeća koja se danas smatraju samo dijelom mitoloških legendi. No tada su odjednom sve te sposobnosti samo tako nestale, i nastao je današnji umrtvljeni čovjek koji izgleda kao da je stalno na sedativima."
Doista, pomoću onih sf-filmova s početka negdje duboko u mene je, a da toga nisam bio svjestan, ugrađeno poimanje da je svemir ogromno mjesto, teško dohvatljivo i da nam je potrebna silna i nezamisliva tehnologija da bismo lutali kroz njegovu pustoš i pronašli rijetka nama ugodna mjesta. Otkuda uopće ta ideja o tehnologiji koja nam je potrebna za kozmička putovanja? Nije li možda ta, kao i sva tehnologija, tek surogat koji nam je dat kad su nam zatajeni pravi načini kako postizati željeni cilj? U romanu 'Vremenski stroj' H. G. Wellsa-a tek sam nedavno shvatio da je putovanje kroz vrijeme najmanje važna stavka u tom romanu - putnik stiže u daleku budućnost u kojoj postoje samo dvije vrste ljudi - tupavi, bezidejni Eloi koji žive u nekoj vrsti naizgledne utopije, u okolišu nalik rajskom vrtu u kojem im sve stiže bez muke, a oni više ni ne nemaju svoje volje, niti moraju raditi. No, problem je što su oni tek hrana Morlocima, drugoj vrsti ljudi koja živi pod zemljom, koja je opsjednuta tehnologijom pa njihovi podzemni prostori puni divovskih mašina izgledaju zastrašujuće, a i pomalo nalik mravinjaku, dok Eloe na površini uzgajaju za hranu. Danas se zna da H. G. Wells bio član Fabijanskog društva, istog ono kojega će pola stoljeća kasnije ili nešto manje biti članovi Orwell i Huxley, slavni autori anti-utopijskih romana koji sve bolje i bolje opisuju razne segmente našeg suvremenog svijeta kako se krećemo prema udućnosti.

Castaneda je pisao kako mu je don Juan u jednom trenutku rekao da se želi obratiti njegovu analitičkom umu i da razmisli na trenutak i kaže mu kako bi objasnio proturječnost između efikasnosti inženjerskih pothvata ljudskih bića i gluposti njihova sustava vjerovanja, ili gluposti njihova kontradiktornog ponašanja: „Čarobnjaci vjeruju da su nam grabljivci dali naš sustav vjerovanja, naše predstave o dobru i zlu, da su oni postavili naša društvena pravila. Oni su ti koji su stvorili naše nade i iščekivanja, snove o uspjehu i promašaju. Oni su nam dali lakomost, pohlepu i kukavičluk. Grabljivci su ti koji nas čine samozadovoljnima, koji nas uvjetuju da se ponašamo šablonski, da budemo egoisti i ego-manijaci."
Dodao bih - i tehnologiju u suvremenom smislu riječi. Kad ga je Castaneda upitao kako oni to rade, šapću li nam oni sve te stvari na uho dok spavamo, don Juan mu je odvratio: „Ne, ne djeluju oni na takav način. To je idiotski. Oni su daleko efikasniji i organiziraniji od toga. Da bi nas držali u poslušnosti i poniznosti, krotke i slabe, grabljivci su napravili nevjerojatni manevar - izvanredan manevar s njihove točke gledišta, jeziv s naše točke gledišta. Oni su nam podarili svoj vlastiti um! Čuješ li me? Grabljivci su nam dali vlastiti um, koji je postao naš um. Um grabljivca je barokni, kičast, kontradiktoran, mrzovoljan, pun straha da svakog trenutka može biti otkriven. Razmisli. Znam da čeznutljivo razmišljaš o hrani iako nisi gladan i iako nikad nisi gladovao," nastavio je, „a to je samo zabrinutost grabljivca koji se straši da će njegova taktika biti razotkrivena, da će on, potpuni predator, ostati bez hrane. Kroz um, koji je na koncu konca, njegov um, oni - predatori - ubrizgavaju u život ljudskog bića sve što njima odgovara. Na taj način osiguravaju izvjestan stupanj sigurnosti koji ublažava njihove vlastite strahove."

Ako je netko doista 'hakirao' naš um, možda nalik mentalitetom košnice i tehnologijom opsjednutim Morlocima iz Wellsova romana, ili grabljivcima iz don Juanove priče, može se doći na prag zaključka da svi ovi snovi o putovanju kroz svemir u divovskim metalnim grdosijama nisu niti naši, niti točni, niti potrebni. To je tek varka smišljena da nam usmjeri pažnju prema van, što dalje to bolje, ako treba i do samog ruba svemira koji se vidi kroz teleskop. Sve kako se ne bismo sjetili da mi već jesmo svemirski putnici, bez ijednog šarafa i žice, i da nam ne trebaju moćni strojevi jer niti jedan stroj nije toliko moćan kao ljudski duh. Uostalom, mada si utvaramo kako smo smislili fenomenalne i napredne strojeve, pogledajmo samo prirodu oko nas - toliko složen, savršeno ugođen stroj da ga za sada uglavnom možemo tek pokvariti. Što i radimo, dok se igramo surogatom prave i od nas otuđene tehnologije. Pravi neistraženi svemir - napučen raznim bićima i prizorima od kojih zastaje dah - nalazi se unutra, tamo su vrata do najudaljenijih zakutaka univerzuma - jer djelić njega je ovaj isti svemir kojeg misliš da vidiš izvana. Kužiš, dragi moj kozmički putniče?
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la antoniopavaroti »

Implikacija hakiranog uma ima veliku težinu..nije lako prihvatiti ideju da smo programirani,
čitao sam tu Kastenedinu knjigu kao i sve njegove ostale knjige ..i mogu reći da mi je dugo dugo godina bio Biblija..da tako kažem ..Osobno vjerujem u takvu mogučnost..da smo samo na nekoj prehranbenoj ljestvici pogotovo ako vidimo potpunu istinu da je sve ama baš sve u tom lancu..svatko jede nekoga i nešto .Čak i Kastenedin "orao " kako on naziva vrhunsko biće ,Stvoritelja , Boga , hrani se nebrojenim životima, kaže Kasteneda ,..nakon što svako živo biće umre , njegova životna energija , duh , putuje k svom Stvoritelju , i po Kastenedi ; rijeke Života, nepregledne,plove svemirom direktno u " kljun" tog orla , odnosno usta , da bi se tamo ta životna energija stopila sa bezgraničnim morem Života i onda opet jednog dana poslužila Stvoritelju da ponovno izatka neki novi oblik postojanja.Dakle " Orao " se hrani životnom Silom .Nije to ništa nepoznato ni našoj religiji ..na šta vas podsječa ova rečenica iz Biblije " u ruke tvoje predajem duh svoj Gospodine " ? Poznato ? Jasno ? Autentičnije bi bilo " u usta tvoja predajem duh svoj , Gospodine " Budizam također poznaje to "stapanje sa Svevišnjim " kao i novo stvaranje - reinkarnacija -.U stvari svaka religija to zagovara ..sjedinjenje sa Stvoriteljem . Po mojem mišljenju ima jedna veoma interesantna stvar a to je da svaka ona kategorija koja se nalazi ispod u prehranbenom lancu ne može da shvati ..da pojmi oblik - predatora -koji se njome hrani. Evo primjera : ako uzmemo da je primarni nivo u lancu prehrane zemlja ..njome se hrane biljke ..a zemlja ne može nikad shvatiti biljke jer su biljke na višem energetskom i evolucionom nivou od zemlje..biljkama se hrane životinje ..biljke ne mogu shvatiti i pojmiti životinje..onda dolazi čovjek..koji se hrani životinjama...sve jasno?? Sad se postavlja pitanje ..a tko nas jede ? tko smo mi uopće da nebi bili nečija hrana ?? I posve je prirodno da ne možemo spoznati naše predatore. pazi molim te..mi smo nešto posebno ? Na nivou svemirske evolucije ?Evolucije stare preko četrnajest milijardi godina.... Mi smo doslovno luk i voda, trenutak bezznačaja u eonima postojanja nezamislivih biča.. a to što naš uobraženi ego misli da smo nešto posebno i da nismo ničija hrana TOTALNA JE ZABLUDA..i ne samo to ..mi sa gnušanjem odbacujemo takvo razmišljanje.apriori nam to ne dolazi do jadnog Uma . A znate zašto ? Upravo zato jer nam je od strane predatora uprogramiranotakvo razmišljanje..takvo odbijanje a bez ikakvog dokaza da nije upravo tako ..da smo nečija energetska smočnica.. Nismo izvan sistema prehrane i nemojmo se zavaravati ..Nas netko jede..hrani se našom enerijom ..našom Svješću ..bića iz ko zna koje dimenzije..nepojmljivi energetski entiteti večeraju nas svake večeri..da, baš tako . reči ću još i ovo ..OSOBNO sam vidio ta bića..i to ne jednom..Postupak nije jednostavan..naučio sam ga slućajno i onda malo pomalo kroz vježbe došao do takvog stanja svjesti da ih gotovo UVJEK čujem ..osjetim kad dođu na hranjenje .
Da vas podsjetim na još jednu veoma veoma važnu stvar koja potvrđuje ovo što pišem .
Svjedoci smo tisućgodišnjeg vjerovanja..pa i više..od kad postoje ljudska bića provlaći se UPORNO..jedno vjerovanje ..vjerovanje o MORI ili POLEGAĆU..ili Vještici ili Vampirima..
a zajednička crta svog tog vjerovanja je da se ta bića HRANE sa nama..da , HRANE nama ..ona nas sisaju ..ne krv..nego energiju..Staro čovječanstvo je to znalo ..osjetilo ih je..
znalo je za te predatore..Naravno ..nikad nije bilo MATERIJALNOG dokaza pa su nove generacije te OPOMENE jednostavno svele na mitove..narodna vjerovanja itd A to je predatorima išlo u prilog..Ako si govorio o takvim stvarima reskirao si da te proglase čudakom..ili luđakom..bezveznjakom ..pa su mnogi koji su imali itekakva orginalna i istinita iskustva mudro šutjeli o tome . Takvih ljudi je doslovno na milione i milione kroz povjest . Mnogi svjetski pisci su pisali o tome..objašnjavajuči ili ne na vjerodostojan način i shodno svom podneblju i odgoju ..RAZMISLIMO MALO !! Zar bi se takve teze provlačile stolječima i stolječima a da nema neke istine u tome ?' Nema kulture ni naroda a da mu nisu poznate takve pojave . Šta nam to govori ? Da su ama baš svi bili u zabludi ? Ja nebi rekao da je tako ..pogotovo što sam sam imao dosta osobnih iskustava sa time pa mi to i nije neka zagonetka . Moram reći i to da sam probao razne metode " zaštite" od bjelog luka da noža zabodenog u dovratak ulaznih vratiju do čitanja kojekakvih bajalica, pentagrama , vizualizacije itd itd nebi li ih otjerao ali NIŠTA ama baš NIŠTA nije koristilo , jedina zaštita pa čak ni ta uvjek, ali recimo jako dobra , je da imaš upaljeno svjetlo kad legneš da spavaš ..neko malo svjetlo uz uzglavlje.. Od tog dana , a to je bilo prije možda dvadesetak godina imam obavezno upaljenu malu nočnu svetiljku koja mi diskretno svjetli cijelu noć .Svake noći. Zaista ..super je djelovalo..možda su dolazili u svim ovim godinama svega par puta ali to je zanemarivo prema invaziji koja je bila dok nisam imao upaljeno svjetlo. Naravno da nema materijalnih dokaza za energetska (svjesna) bića..bića koja mi jednostavno nemožemo pojmiti ali to ne znači da ne postoje ..jer postoje znanja koja ljudski um može spoznati i znanja koja nikad ama baš nikad neće moči shvatiti jer nadilaze njegovu strukturi i mogučnosti koliko god čudno to zvučalo..da..ima znanja i nivoa koja mi kao vrsta nikad nećemo spoznati..možda zato jer nam takvo znanje i ne treba ..jer znanje o nečem treba samo onoj vrsti kojoj će to znanje koristiti na neki način Evo primjera : šta će nam znanje o prolasku kroz polje dimenzija ako nas naše materijalno tjelo ne može pratiti u tom prolazu ? Zato nam to znanje i nije dostupno..šta če psu memorija i svjest kad nema ruke da to znanje realizira ? Mi smo takva bića detektirali indirektno ,kao i crnu rupu u svemiru koja se ne može direktno vidjeti ali zvjezde koje su u njenoj blizini osciliraju u svojoj putanji jer ih privlaći gravitacija crne rupe..Spoznali smo te predatore indirektno ..kroz iscrpljenost nakon njihovog hranjenja ..kroz uzaludna nastojanja da se u snu i procesu hranjenja kad je takvo biće nad nama otrgnemo ..probudimo ..vrisnemo i jauknemo .Ali nema ni glasa ..samo se koprcamo u uzaludnim pokušajima buđenja . Kome se to nije desilo ? Ima li takvih ? Ako ima možda su to oni koji pojma nemaju i koji bezbrižno spavaju . Ja nisam od takvih na sreću ..razvio sam unutrašnji radar ,da tako kažem,koji me uvjek na vrjeme obavjesti o prisutnosti te gamadi..Par puta mi je gotovo uspjelo da ih uhvatim "rukom iz snova" kad sam ih namjerno pustio da se slobodno popnu na mene ,ali..očigledno to nije tako lako . Uspio sam ipak da ga dodirnem bolje rečeno udarim..ali o tome drugi put .Zašto ovo pišem ? zato da skrenem pažnju da nas nešto ima na jelovniku ..zato da se zaštitite..i još nešto kaže Kasteneda a u to sam se i sam osobno uvjerio . Jedini pravi Put je da se čovjek Probudi ..da spozna svoju Svjest jer je to on sam u stvari . Kad se to uspije , onda se vidi da je Um nešto pokraj Svjesti..Svjest promatra um samo mi to nismo svjesni!Tek onda kad spoznamo SEBE i kad vidimo da smo vječna svjetlosna Bića pobjeći čemo od predatora , bolje rečeno po Kastenedi, njima..predatorima.., takva svjest više nije ukusna
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 05.12.2013, 00:01, ukupno mijenjano 7 puta.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la pecurko »

Fina razmišljanja :thumbsup:
Samo te molim Antonio da isključiš ove efekte sa texta, gotovo iskopah si oči =))
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la antoniopavaroti »

pecurko je napisao/la:Fina razmišljanja :thumbsup:
Samo te molim Antonio da isključiš ove efekte sa texta, gotovo iskopah si oči =))
Heh..može..kad si ti u pitanju ;)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la Dr.Duke »

Pre dobar mi je Castaneda,procito sam dosta njegovih knjiga i ne vjerujem da je sve to izmislio,jer je sve tako detaljno i opsirno opisano,ono da se najezis . . .
Svi ovi samani sta nesto pricaju ko da nemaju potpuno znanje,kao da imaju uvid u samo jedan dio stvarnosti,u jedan dio magije...mislim da mora postojati neko potpunije znanje,opsirnije od par rituala,par carki...mozda grijesim
ali mislim da je to to,to je castaneda otkrio.
Music On World Off
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la Perun »

Beyond Ra je napisao/la:Primječujem da je aktivnost tih astralnih crnih energija sve jača, a i vidim po netu sve više ljudi govori o njima i bori se s njima, uključujući moje prijatelje probijene u astral.
Štovani Ra, jel možeš malo o tim događanjima u astralu. Kako uopće izlaziš? Jel gužva, koliko je tih negativnih? Vremenski kontekst?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Carlos Castaneda

Post Postao/la Beyond Le Fov »

U astralu je sutacija kao i uvijek, astralni krpelji su po ljudima i sišu ih i ide taj hranidbeni lanac kao već tisućljećima. ali sada je sve gušće, jače crpe zbog svega rečenog prije, ljudi su ogroman izvor energije.
"Mi smo promatrači. Mi smo svijest. Nismo objekti. Nismo čvrsti. Mi smo neizmjerni. Svijet objekata i čvrstoće samo je sredstvo da se naš život na Zemlji učini jednostavnijim. To je samo opis koji je stvoren da bi nam pomogao. Mi, ili točnije, naš razum, zaboravljamo da je opis samo opis, pa tako svoju cjelovitost zapetljamo u kobni krug iz kojega se za života rijetko tko izvuče." Don Juan
Astral nije tamo negdje daleko nego je tu odma ispred nosa, čitav svemir je sadržan u jednoj točki i naš um sadrži čitavu tu točku. Ono što je bitno u ovoj priči je svijest i rezonancija, ne dimenzije, vanjsko ne postoji, mi smo sve i to sve je unutarnje koje doživljavamo kao vanjsko. Možemo vidjeti i proživljavati samo ono s čim rezoniramo, a širina rezonancije je određena količinom energije/svijesti. Jačina rezonancije je određena fokusom svijesti.

Dimenzije i denziteti su smo filteri umu, iluzionarne granice, i one su potrebne da naš život na zemlji učine jednostavnijim u skladu s razvitkom našeg uma, kao što su i programi ega i viših razina osobnosti, ti filteri se rastapaju što je više energije imamo i što je manji otpor uma, odnosno što više imamo tišine u umu.
Ono što ljudi zovu svojim ja, sobom, zovimo to sada razumom/umom u kontekstu kastanede, to je otpor percepciji, filter koji služi kao otpor energiji, svijesti. Čarobnjacima je najbitnija tišina uma i energija, ja bi dodao i frekvenciju (ljubav) u tu formulu jer ona množi količinu energije i širi percepciju prema above.


Netrebam izlaziti iz fizičkog tijela da bi percipirao astral, što više energije imamo to smo više osjetljiviji na suptilnije podražaje. Kastanedin tenzegriti je močna stvar za punjenje i izgradnju energetskog integriteta, to je eternom tijelu kao kosti i mišići fizičkom. Svijest se širi u suptilne energije uma, našu podsvijest (osobnu i kolektivnu), astral je podsvijest, sačinjen je od energije uma, odnosno misli, misli su objekti, definirane stvari sačinjene od energije, osnovna građevna jedinica čitavog svemira.

Ovisno koliko smo energetski ogromni toliko se rastapa i vremenski filter, svaki mag predosjeća budućnost jer vidi unutarnjim očima, intuicija je snažna. Ali može se vidjeti samo potencijalna budućnost čija priča ovisi s koje se frekvencije gleda (denziteta). Arkonci vide budućnost iz svog kuta i kreću se i kreiraju kroz naše nesvjesne umove u skladu s time, po njihovoj verziji onog što vide zemlja će ostati vječno porobljena i njihov izvor fine i obilne energije. Srećom iako kao paraziti u našem umu svjesni svega što i naš um do svoje granice filtra denziteta, nisu svjesni ničega što dolazi iz našeg srca jer je to iznad njih. Naše srce je Božji komadić mozga u nama, ostalo je ostavljeno na free will.

Realnost se kreira from above to below. Mag kojem radi srce vidi točniju verziju budućnosti nego crni mag, oni iznad njega frekvencijom još točniju, ali nitko ne vidi pravu verziju budućnosti jer nju zna samo onaj najviši, sve je Njegova volja, iza svih umova je Njegov um, iza svih očiju su Njegove oči. Volje nižih umova samo su potencijali koji će se manifestirati samo ako se ništa ne promjeni from above u tom pravcu. Tarot je alat koji vadi puteve iz potencijalnih budućnosti u sadašnjost, točnost rezultata ovisi o onome tko koristi taj alat.

Jedna od najbitnijih tehnika kod učenja magije i astralne percepcije je izgradnja takozvanog astralnog sidra. Vježba se snažnim i bubokim meditacijama, kad smo maksimalno opušteni i u tišini tada prizovemo u um sliku, pojam, objekt, nešto apstraktno što ne koristimo u normalnom stanju svijesti ili pojam koji ima određeno značenje u magiji, recimo izraz "eglan vin" uz pripadajući simbol. Vizualiziramo to što dulje i detaljnije možemo u tom stanju svijesti. To tada postaje astralno sidro, što smo više energije uložili u njegovu projekciju to je snažnije. Ono služi kao ključ/portal kad smo u normalnom stanju svijesti, kad prizovemo sidro mozak automatski asocira njegovu energiju sa stanjem svijesti u kojem smo ga kreirali i to nam svijest potegne u to stanje i nađemo se u astralnoj percepciji. Sve šta magovi rade je iz tog stanja svijesti jer tada namjera ima ogroman efekt.

Ljudi kojima um mnogo melje (normalnim ljudima) čini nepremostiv otpor astralnoj percepciji. I da bi "normalni" ljudi izjedene energije percipirali astral moraju ugasiti svoje fizičko tijelo, odnosno um u modu aktivnosti svakodnevne svijesti, i ulaziti u astral (podsvijest) kroz taj mod stanja svijesti, to se zove astralna projekcija, stanje svijesti je slično onom kad spavamo i sanjamo. ako se u tom stanju zadrži budna svijest onda je to to.

antoniopavaroti je napisao/la:Moram reći i to da sam probao razne metode " zaštite" od bjelog luka da noža zabodenog u dovratak ulaznih vratiju do čitanja kojekakvih bajalica, pentagrama , vizualizacije itd itd nebi li ih otjerao ali NIŠTA ama baš NIŠTA nije koristilo , jedina zaštita pa čak ni ta uvjek, ali recimo jako dobra , je da imaš upaljeno svjetlo kad legneš da spavaš ..neko malo svjetlo uz uzglavlje.. Od tog dana , a to je bilo prije možda dvadesetak godina imam obavezno upaljenu malu nočnu svetiljku koja mi diskretno svjetli cijelu noć .Svake noći. Zaista ..super je djelovalo..možda su dolazili u svim ovim godinama svega par puta ali to je zanemarivo prema invaziji koja je bila dok nisam imao upaljeno svjetlo.

Spoznali smo te predatore indirektno ..kroz iscrpljenost nakon njihovog hranjenja ..kroz uzaludna nastojanja da se u snu i procesu hranjenja kad je takvo biće nad nama otrgnemo ..probudimo ..vrisnemo i jauknemo .Ali nema ni glasa ..samo se koprcamo u uzaludnim pokušajima buđenja . Kome se to nije desilo ? Ima li takvih ? Ako ima možda su to oni koji pojma nemaju i koji bezbrižno spavaju . Ja nisam od takvih na sreću ..razvio sam unutrašnji radar ,da tako kažem,koji me uvjek na vrjeme obavjesti o prisutnosti te gamadi..
Sve u realnosti, pa tako i fizičkoj je simbol s određenom jačinom energije. Mene su jeli 24 godine, tokom tog procesa spoznao sam pakao, sve o njima i stanju svijesti u kojem se drugi ljudi nalaze. strašno. danas sam daleko od toga zahvaljujući energiji i duhu. I ja sam morao imati svaku noć upaljenu malu lampicu, bez nje nastupio bi mentalni pakao pred spavanje. Često sam imao paralize spavanja, često su mi zarobljavali astralno tijelo. Svjetlo je vrlo močan simbol Ra, močna zaštita. Jedino Ra frenkva energije je oružje i oklop protiv bilo kakvih demoniziranja. Ljude koji jako svjetle astralni krpelji nemogu jesti jer ih svjetlo njihove aure prži, energija takvih ljudi im je kao da žvaču kamenje, neprobavljivo. Sunce i sva simbolika vezana uz njega je efikasno oruđe za borbu.
Da nas arkonci nebi jeli i stalno čekali bilo kakvu slabu točku naše nesvjesnosti da nas zaskoće i počnu jesti, moramo biti Sunce, moramo volit, ljubav transformira naše energije u nejestive iz nižeg astrala. Kao sunce prestajemo rezonirati s arkonskom energijom, oni blijede iz naše realnosti i sve manje mogu utjecati na nas.

love is the key

slika
ovo je centralni um koji sanja ovaj svemir, on se fraktalno grana u niže umove, u nas


slika
Čovjek s visokom frekvencijom energije, čovjek sunce, onaj kojemu aura sije ne rezonira s astralnim balonom arkonaca, preskače ga. Ali ljudi s niskom frenkvom i otvorenim trećim oko (probijeni u astral) naći će se direktno usred njih, sretno bilo tim ljudima.


slika
u mojoj astralnoj percepciji situacija s ljudima je takva kako je nacrtao alex, a sve njegove slike su točan prikaz astralnog, eternog i duhovnog. kao i slike od neil hague
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori