Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Homunculus »

Da pogrešio si temu, postoji na forumu jedna tema koja se bavi ovom tematikom ali ćeš morati da se potrudiš da je nađeš. Izvini na ovakvom tretmanu ali nije ti prvi put da postavljaš pitanja koja bi znao da si makar minimalno prošetao forumom (-|

Evo editujem pošto ne želim da budem baksuz :) ...tema se zove Nootropici - Mind nutrition...
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mr. gljiva »

Ubacio sam spore u deci vode kako to inače radim i nisam ih pogledao mjesec ipo dana sigurno. Otvorim frižider kad ono se sve spojilo kao u neki šmrklju, čak bi se zakleo da je dio i proklijao?? jer se bijeli kao mica...otrusina je odmah stavljena u vodu, možda je ta "svježina" imala kakvog utjecaja? ugl, ako se netko susreo sa sličnom situacijom jel bi moglo biti kaj od toga :)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la oseloth »

Ispalo ti je nešto slično vodenoj kulturi samo se tamo dodaje med kako bi micelij imao hranu. No ako ti je sve bilo sterilno i zatvoreno do sada velike au šanse da ih možeš na saditi na medij. Ako je mocelij bijel naravno. Imali neih drugih boja nije dobro.
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la name(or username) »

Evo, danas sam pobrao prvu turu :)
http://i.imgur.com/RgjIiVT.jpg

Sad ću vidjeti kako će se ovo dalje razvijati uz plijesan, no ako ništa drugo barem sam nešto izvukao iz ovoga :)
Avatar
hare6696
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 24.07.2013, 18:25

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la hare6696 »

Hvala ti puno Homunculus ;)
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Namaste »

Molim za brzu pomoc! monotub/shotgun, velika posuda sa gomilom malih rupa napunjenih filter vatom. GOMILA pinova, nikad nisam video toliko. Malo gljiva, nenormalno puno cvorova, nisu abortusi, beli svezi samo jednostavno ne rastu. Temperatura 21-24c, visoka vlaznost no ne znam tacno kolika, prskam 2 puta dnevno koliko i luftiram. Malo pufni na stabljikama, sto ukazuje na visak co2. Da li to moze biti razlog i za stagniranje pinova? Sve je islo savrseno, a sad ne znam sta se desilo :( Da li da berem sad samo zrele gljive a da ostavim te pinove jos, ili da berem sve pa dunk pa 2. flush, ili cak da poberem zrele i dunkam, a da ostavim ove pinove? Za to neko kaze da se mogu ubudjati, neko kaze da ne smeta, stvarno ne znam sta da radim. Takodje je substrat bio na malo suvljoj strani. Hvala unapred.
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Očito previše co2...ja nemam rupe na boxu opće, smatram da nema potrebe. Ali računaj s tim da moraš luftati oko 5-6 puta dnevno... možda i više. I to: prvo poprskaš, ako ima potrebe a onda mašeš iznad boxa po recimo 10-20 sekundi... to je moja metoda i eto, radi.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Namaste »

Gorda hvala na brzom odgovoru. Sva vata je povadjena, i deluje bolje za samo 1 dan. E sad, trazim svuda i nigde ne nalazim odgovor. Zasto ima gomila kapa umesto pinova? Znaci samo su kape izrasle iz substrata. To nigde nisam video. Nadam se da ce neko imati komentar :confusedd:
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

daj sliku pa da ocjenimo... :)
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Jedno pitanje.
Nakon 24 sata namakanja da li u posude sa raži smijem, prije sterilizacije, dodati jedno 3-4 ml H2O2 3%.
Tj. da li dodaje jednu razinu zaštite ili nema nikakvoga učinka ?
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Odgovori