Promena hobija

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: promena hobija

Post Postao/la Red »

znala sam vidjet i manje :D tako da je ovo jos i dobro... moguce da do sada ovako odokativno imas oko 3-4 gr, mada jos ove zadnje sto ti nicu, vjerujem da ces imati dovoljno za tebe i jos nekog, da se fino nauzivate ;)

tvojih ruku dijelo, mora da ce biti dobar trip, nadam se da ces nam napisati koji redak :D

nekako ste svi vrlo škrti po pitanju djeljenja vasih trip reportova, bas me zanima zasto je tome tako :P jer nemoguce je da nemate sto reci, a opet...mozda je tesko sve staviti u rijeci, i to mi je jasno, no ipak, voljela bi cuti bar par rijeci, osim Bilo je super :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

ja sam uzeo sedam onih malih i bas mi je bilo lepo tako da cu imati dosta bas nebi voleo kad pojdedem gljive izgubim u relanosti :)

sjebao sam jednu posudu juce sam pospricao vodom a danas je vec bila suva sad sam naspricao ponovo cekam da vidim dal ce nesto da se desi al sumnjam :)
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

samo da javim da jos raste i ovo ce biti vec treca berba .. sad su gljive mnogo vece evo slike ovo je za sada najveca i rastu jos vece :)

slika

Uploaded with ImageShack.us
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: promena hobija

Post Postao/la Red »

:ymapplause: vidis kako super...sve bolje i bolje :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

ev jos jedna veca ova je duplo teza od ove prethodne sad sam ih ubrao ponovo 10kmomada i bice jos pa kolko bude bude malo da smaram evo slike :)

slika

Uploaded with ImageShack.us


imam jedno pitanje sad sam uzeo printove dosta printova nesto sam podelio a nesto sebi ostavi jel ja mogu npr. tri printa da pomesam medjusobno? znaci uzmem npr 2decilitra vode i sva tri sastrusem unutra..

mozda malo glupo pitanje posto po nekojoj mojoj logicei a sto nebi moglo al ko zna bolje pitati ne ???
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la krasta-zg »

Naravno da mozes,al sta ce ti tolko :)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

otvaram farmu gljiva kad dojdem kuci ..

kontao sam da napravim sve sto imam pa u sprice sa drugarom cu sad da napravim 20 taegli pa cu u jednu veliku plasticnu posudu da napravim mislim u lavor onaj velik ...

1.
sads me zanima ako b to bilo u podrumu gde je mrak dali je dovoljno samo stedne staviti posto tamo nema izvora svetla nikakvog?

2 dal je potrebno to poklapati ili moze da bude otvorenog tipa a ja samo da priskam vodom zbog vlage jel bi to bila velika povrsina i vlaga mi sigurno bila 90% pri dnu tj. na vrhu zemlje.

neznamd al ste me razumeli ta posuda ce biti velika nekich 1.5m i siroka nekich 70cm ja to nebi stavljao u nikakav kontejner jel takvog nebi nasao jedino sto mogu je pokriti nekim celofanom al ako nije potrebno nebi ni to radio .. naravno bice pokriveno sa alu folijom dok neizbije mica pa bi onda to otkrio i samo bi spricao vodu pumpicom..jer u ovakvom otvorenom tipu nebi morao mahati nego bi se sve to prirodno uradilo :)

aj ako neko razumeo nek odgovori ako ne nek me pita ja cu u jos jednom objasniti.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: promena hobija

Post Postao/la Red »

kako kaze Žaba: Za uzgoj gljiva najbolje je svijetlo na 6500 K. To su ti one spiralne štedne žarulje, ako ne piše točna oznaka onda ti piše DAYLIGHT BULB, znači danje svijetlo, ja imam philipsovu, oko 50 kn koštaju. I uglavnom se po shroomeryju ljudi slažu da je najbolje 12-12h.

trebas to zatvoriti, ne mozes dopustiti da ti sranja padaju po tome i da ti bube hodaju i da se sve usere a ogroman trud. najbolje je kupiti one malene kućne plastenike, koji su u biti police sa plasticnim pokrovom

onde mozes napraviti i malu ventilaciju i lagano da pirka zrak i da je vlaga kako spada,mozes cuda.

ja se samo pitam sta ce ti tolike gljivetine? :-?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la krasta-zg »

svidjele su mu se :)
E red upravo te na vutri trazio neki lik da ti ponudi neku reklamu za ljekovite gljive,usmjerio sam ga ovdje,valjda ce doc B-)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

meni netreba tolko gljiva al ja hocu da probam tako da uzgojim imam preko 50 drugara kuci koji bi probali al verujem da ni jedan nebi imo strpljenja da uzgoji gljivu eto kad znam nije mi frka samo da im pokazem...

prosli piut kad sam isao kuci bio sam ovde u prirodi da kupim gljive i nakupili smo preko 5000 pa smo se podelili ja samo nosi kuci 1000 a nisam ni jednu kuci pojeo al sam probao ovde gde sam sada mozda dva puta nesecam se....

nemojte misleti da bi ja to prodao ili nesto ja sam i ove gljive nosim kuci i sve cu podeliti a samo sam jednom pojeo sedam komada meni nije do konzumacijje nego do uzgoja cak i vutru koju uzgojim svu podelim a sebi 10g ostavim koju popusim sa ortacima :)


i hvala na odgovoru i bez brige i da krasta nisu mi se nesto posebbno svidele :) ;)
Odgovori