Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Homunculus »

Pa gips sam tek u drugom pokušaju stavio pošto više nisam znao šta ću. Ne znam u čemu je problem, meni zrnje nikako ne može da bude kao tvoje, tj. nikad ne ostane tako celo već se raspadne. Par puta nisam ni čekao da voda proključa i opet su se zrna manje-više raspala.

Više bih voleo da ste mi rekli da ovo nije raž :) znao bi u čemu je problem. Ovako sam izgubio tri nedelje...ali dobro, imam ja strpljenja :-?

Odoh da kupim kukuruz kokičar, jeste da je manje hranljiv ali bar neću imati kašu ;)
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
K.U.G.A.
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 27.03.2013, 14:33
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la K.U.G.A. »

Imam jedno pitanje...
Mislim da sam to negdje jednom našao na forumu al sad ne mogu naći da se ubijem..
Dakle, može li se nekako provremeno stopirati frutanje? ono, da stavim kejkove u frižider ili zamrzivač na 15-20 dana pa da ih onda ponovno pokušam aktivirati? jbg idem na put i nemam kome ostaviti da se brine o njima, a ne mogu ih ostaviti u boxu jer će za to vrijeme sigurno sve otići u 3pm. ima li kakvo rješenje za to, znali tko :-?
"Even a man who is pure in the heart
And speaks in prayer by night,
May become a wolf when the wolf's bane blooms
And the winter moon is bright"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Možeš staviti u frižider, nema problema.
U zamrzivač nikako, Psilocybe cubensis i temperature ispod nule nikako neidu zajedno! One su tropska vrsta i čak ni njihove spore, a kamoli micelij, nemogu preživjet zamrzavanje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
K.U.G.A.
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 27.03.2013, 14:33
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la K.U.G.A. »

znači operem s njih vermikulit, posušim ih i stavim u neku plastičnu kutiju s poklopcem i u frižider! jel to ok? neće se uplijesniviti u frižideru? ili ih trebam u neku najlonsku vrečicu zavezati?
"Even a man who is pure in the heart
And speaks in prayer by night,
May become a wolf when the wolf's bane blooms
And the winter moon is bright"
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la name(or username) »

Pitanje:
Krajem 6-og mjeseca ubacio sam spore u tegle. U početku ih je bilo 6 i u 4 od njih su se razvile kontaminacije (bilo je tu svega, od cobweba pa do tegle koje su pocrvenile i tako to B-) ).
Preživjele 2. tegle sam držao u frižideru cijeli kolovoz i nakon što sam ih izvadio van totalno sam zaboravio na njih (gužva na poslu, druge okupacije etc.). Danas sam ih se ponovno sjetio pa me zanima je li vam to dobro izgleda za sljedeći korak. Ima nešto metabolita (što je kakti ak' se ne varam) i nigdje ne vidim nikakve kontaminacije. Tegle ne smrde kroz rupe, a jedino šta me muči je ova kondenzacija koja je nastala dok su bile u frižideru.
Evo vam i par slikica pa molim komentare/savjete itd.
Hvala unaprijed :)

Tegla 1:
slika
slika

Tegla 2:
slika
slika
slika
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Homunculus »

Meni to fino izgleda ali neka potvrdi neko sa više iskustva. Inače na Shroomery-ju sam čitao da kolonizovane tegle mogu bez ikakvih problema da stoje nekoliko nedelja na sobnoj temperaturi. Neki čak tvrde da to povećava potenciju budućih gljiva...
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Echoes »

kao što Homunculus kaže, sve je ok i spremno za daljnju uporabu :thumbsup:

ne želim te plašiti jer je mala vjerojatnost za ovo, ali ću napisati za svaki slučaj:
voda na dnu tegle može biti znak bakterijske kontaminacije. ako je do nje došlo, kad otvoriš teglu ćeš osjetiti intenzivan miris, poput fermentiranog voća ili octa. ako je mali dio kontaminiran, ukloniš ga i iskoristiš ostatak, a ako je sve kontaminirano makneš poklopac tegle i staviš u box - tako možeš izvuči 1-2 manja flusha

ipak mi ovo tvoje izgleda u redu, i ja se na tvom mjestu ne bih brinuo

sretnooo :mushh: :mushh: :mushh:
:thumbsup:
tišina je najbolji jezik
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Ova voda je cista kondenzacija, nema brzige za bakterijama, mogao bi neki dnevnik da otvoris, dugo nismo imali neki novootvoreni dnevnik!
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la name(or username) »

Hvala dečki na odgovorima/savjetima :)
Ovaj vikend me nema doma tako da ću pustiti da još malo odstoji, ali drugi tjedan se bacamo u drugi dio :)
Što se tiče dnevnika imam već jedan otvoreni koji nikad nije završen (prve tegle sam razbio, a drugu turu sam zbog nekog razloga otvarao da vidim kak to šmelca tako da se čini da će biti treća sreća =)) )pa sam mislio ako bih mogao nastaviti u tom, a moderator možda promijeniti na ziv u treću sreću ili nešto slično :)
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

sinoć sam primjetio, ali sad da pitam jel se malo više razvilo...

Dakle uz stijenke posude na kojoj je casing izašlo je ovo
http://www.zaslike.com/files/sblda3pnz8e2k2r5if6.jpg
http://www.zaslike.com/files/nrkzgdtc3v253werxwzk.jpg
Bijelo je kao i micelij, nema mirisa [za sada koliko osjetim].
Jel se trebam brinuti ili ?
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Odgovori