☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
aventus101
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 10.03.2013, 01:38
Ima zahvala: 1 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la aventus101 »

Istina, možda je meni datura pokazala kakvi su zapravo ljudi oko mene.. Sve u svemu šta se tiče nje.. uvijek treba doč do one doze da nisi skroz oduzet, (malo po malo tokom par sati je uzimat i nakon svake doze čekad sat-dva) i normalno ne iči u grad ili negdje di ima puno ljudi.. ja sam svoju dozu potrefio.. taman tamana, da je bilo malo jače tko zna gdje bi završio, da je bilo slabije opet nebi to bilo to.. Uzeo sam je proživio sam lijep trip i ne planiram je više uzimat, jer ovo sve ostalo nije bilo ni do koljena tome kao prvi put.. Drago mi je da je bilo tako kako je i da sam i to probao ;) ..
Avatar
KeLavra
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 21.01.2011, 21:33
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la KeLavra »

dali netko slucajno zna gdje bi se moglo naci ovog prekrasnog korova u okolici Rijeke?
zavaljujem unaprijed :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la HypnoToad »

U mnogim vrtovima i cvijetnjacima, i u skoro svakom većem vrtnom centru. Baš sam nedavno vidio nekoliko kultivara u jednom vrtnom centru, s ljepom etiketicom na kojoj piše 'datura'.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la oseloth »

Jednom probao i vjerojatno nikada više. Meni je to ipak više otrov. Ja sam za ove finije provjerene stvari. Ali koliko sam čitao tu se svašta može konzumirati. Od cvijeta do sjemena i to se treba znati skuhati. Kažu neki da i duhana ide unutra i svašta i da se dobije tekućina od koje nisi tu 24h. Nikako me ne privlači.
Avatar
KeLavra
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 21.01.2011, 21:33
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la KeLavra »

pa da,citajuci razna iskustva vidim da 80% toga je negativno,zato tome treba pristupit extremno oprezno...ne kuzim ljude koji bez pardona maznu šaku sjemenja,idu negdje sa varijabilnom okolinom i dok ih ošine ne znaju sta je java a sto efekt....onda 3 dana na psihijatriji,2 tjedna u banani itd.to je kazna za zloupotrebu.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Devil'sChase »

ne kuzim ljude koji bez pardona maznu šaku sjemenja,idu negdje sa varijabilnom okolinom i dok ih ošine ne znaju sta je java a sto efekt.
tih 80% negativnih iskustava baš i dolazi zbog ovakog pristupa njoj. Nije biljka kriva za to, toliko, koliko ljudska glupost i narav.
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Clipssy »

Prosle godine sam nasao Daturu kako raste i bila je u stadijumu gde su caure jos bile zelene neotvorene. Danas sam otisao na isto mesto da vidim ima li je i dalje. Pronasao sam ih jos vise, medjutim ni jedna biljka nije imala cauru jer su tek u stadijumu cvetanja.
Medjutim, posto sam bio u lovu na stekove mare, uz to sam i poveo sa sobom mog "priucenog" psa odlucim da proverim neko siprazlje, tamo me instinkt a i pas vodio. Kad ono paf, datura sa caurama skroz zrelim, onako osusenim otvorenim, semenje unutra, cim je malo protreses, semenje ispada, verovatno su caure od prosle godine, biljka je zrela i tek cveta, al caure su onako na njoj, oko 7-8 cauri ima. Cvrsto stoje i tesko ih je odlomiti prstima, plus imaju bodlje pa sam se sav izbo dok sam skinuo 3 caure. Iz 1 sam istresao svo semenje u dzep a druge dve sam poneo i istresao sve u ciniju kad sam stigao kuci. Eno sada stoji oko 300 semenki. Ne znam sta da radim sa njima. Citao sam iskustva ovde i sa erowinda, utisci su dosta mixed, ne znam ni kolika doza je potrebna a i duzina tripa mi malo izgleda predugo, jeste da inicijalni trip traje par sati ali 24h dok se potpuno ne oporavis mi se cini mnogo i potrebno je dobro isplanirati sve.
Zadnja izmjena: Clipssy, dana/u 25.08.2013, 22:25, ukupno mijenjano 1 put.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Otto Grunf »

Ma Probaćeš Ti Nju Već, Sa Ili Bez Odobravanja... :bigsmilee:
Godinu Dana Misliš O Tom, Zar Ne?
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Clipssy »

Verovatno cu eksperimentisati sa jako malim dozama i spavanjem (1-3 semena), ne verujem da cu ici na full dozu.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
rogger
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 22.03.2013, 20:55

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la rogger »

jel može ponovo link iz prvog posta , čini mi se da nije u funkciji link više....
Odgovori