Promena hobija

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

ja preko noci pokrivam taj kontejner pa me mrzi to otkrivati pa luuftati al ipak jedno tri puta proluftam...

pitanje?

jel bi mogao ja da vise to ne pokrivam al onda bi bilo vise dana nego noci, noci bi bilo negde oko sedam sati i to ne potpuni mrak.. al bi zato bilo vise kiseonika unutra aj mi odgovorite posto mi je ovo jako vazno..
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno! To pokrivanje ti je sasvim nepotrebno, samo ti spriječava dovod kisika. 12/12 je onako idealno, al uopće netreba biti tako, rast će neovisno o vremenu izloženosti svijetla. Svjež zrak s druge strane je jako važan.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

e hvala onda od danas necu pokrivati vise ,, sigurno ce biti vise svezek zraka a moda ce mo videti i rezultate neke bolje jos jednom hvala hipno

ovako sam skockao neku kutiju za susenje dole su rupe onda je zguzvan papir pa sloj papira na koji ce doci pecurke i onda odgore vent koji nece stalno raditi samo ce se povremeno ukljucivati npr tri puta na dan...

slika Click Image to Enlarge Image Hosting


slika Click Image to Enlarge Image Hosting
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pa neka stalno radi na 5v, ja imam malo veću kutiju i ima sa strane dva venta; jedan puše unutra a drugi van i to čisto lagano na 5v, potpuno suhe za dva dana
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

ma nemam onaj sa potencijometrom , otkidao sam mu zice slicajno poto se grejao jako a ja sam otvorio da se bolje hladi i onda slucajno pokidao imam ovaj od nokije moje njega sam vec koristio kad sam growao i ok je bio a uopste se nije grejao tako da cu sa njim ponovo ..

nego sam misleo da nebude puno vetra ako stalno bude duvao tj ja sam ga namestio da izvlaci vazduh napolje,

misleo sam da ako bude stalno radio opadne potencija gljiva al ja sam to samo onako mislo ne znam dal sam upravu :)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la Beyond Le Fov »

a ne, zabrijo si :) samo će se brže i bolje posušit ako će stalno cirkulirat zrak. A vent moš spojit na napajanje od kompa na 5v ili kupiš adapter sa mogučnošću namještanja voltaže, ili jednostavno koristit to šta imaš pa nek zuji, adapter se mora grijat, to nije bed, nemoj se uzrujavat zbog toga :) a jednog venta će izdržat sigurno. Dobro je da si složio da puše van, ali bilo bi još bolje da imaš dva, onak ko ja složeno
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la krasta-zg »

Aj,drago mi je da ti je napokon uspjelo :ymapplause:
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

samo da potvrdimo znaci gljiva se otvorila pre nekih 5h ,, dal mogu da cekam do sutra ili da odmah uzimam spore?

znaci samo na alufoliju prislonim staviim casu odogore i sacekam 24h? (naravno pre toga cu sve akoholom premazati i sacekati da ispari)

i jos nesto dal je bitna velicina klobuka posto ja hocu da si uzmem spore pa bi uzeo cak i dva klobuka ako je taj jedean premalo na onu kolicinu vode od 1deci i dal mogu da pomesam ta dva , mozda je glupo pitanje al bolje da pitam nego da se nesto iskomplikuje...zato sto su moji klobuci velicine od jednog evra moda i manji..

sutra ce onda biti berba prve ture ..

danas su bas pezivele toplo vreme i video sam da su bile sve nekakve nikakve al sad je zahladnilo i vec mnogo bolje izgledaju u sobi mi je bilo 28 al u kontejneru je mozda i 30 nema jos uzbune nikakve sutra vec zahladnjenje javili ..

HAVALA :ymparty:
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la krasta-zg »

a gle,ako se dosta otvorio uzmi odma jer ce dosta spora ispast,za 2-3 dana ce ti sve bit crno unutra..ja bi,al kako oces,ma bit ce ih jos..
Da,steriliziras,stavis klobuk,casa i cekaj..sigurno nece bit tako mali da bude za manje oddeci vode,al lako ti stavis 0.6 vode :)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

JASNO CARE :)

vec se printa B-) :D ;) :p
Odgovori