Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kova023 »

ljudi evo jos 5 dana i tegle gotove ako ne i prije :) , stvar je u tome da nisam u mogucnosti nabaviti toplomjer za pasterizaciju mogu li to nekako od oka napraviti
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la oseloth »

Samo prokuhaj vodu i u vrelu vodu stavi kokos i to je to

A mene pak zanima za one koji su radili sa teglama i probušeniom poklopcima. Stavio sam sintetičku vatu u rupe. Da li sada te rupe trebaju disati ili da ih zatvorim folijom? Nekako m i logično da su bušene kako bi co2 izlazio, bar dio.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Prokuhaj vodu i makni lonac sa vatre, kad prestane bućkati, stavi kokos ili što već pasteriziraš i ostavi pola sata poklopljeno.

A što se tiče sintetičke vate, nije najbolja opcija, bar nije bila u mom slučaju... Ja bih stavio micropore(medicinska traka) preko... plinovi mogu izlaziti, a šugavci ne...meni funkcionira... Cijena bi bila nekih 10-15kn u ljekarnama.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la oseloth »

Ok, da onda držim poklopac gol gore da diše ili da sve skupa umotam u foliju. Uvijek vidim slike umotane gore. Ja bi stavio samo sa strane foliju radi svijetla a gore da bude dostupno zraku? Prve čaše su mi zbog co2 stale. Čim sam ih napola razvijene prebacio u case zahvatile su sve za 5 dana, dok su se u čašama patile 3 tjedna.
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Morpheus »

Iz iskustva- kroz poklopac vata i bez folije, osim za vreme sterilizacije, bez problema :)

A,kad pravite print da li sterilizujete foliju? :) Ako da, kako?
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la oseloth »

Stavit ću onda mikropor traku i ostaviti da diše.

Na alu foliji manje više ništa ne raste no može se proći alkoholom dok ne ishlapi
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Pa ja držim bez folije na vrhu, jer nema nekog smisla...prozračno je. A i ne moraju biti u mraku tijekom kolonizacije. Uspoređivao sam i nikakve razlike nema bile tegle na svijetlu ili u mraku... Ne baš na direktnom sunčevom svijetlu, samo to.

Premažeš foliju alkoholom pa se posuši, staviš na ravnu podlogu, klobuk na foliju, pokriješ čašom ili čistom krpom sve skupa... a može ići i u glovebox(bolja opcija)...i to je to.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sumasumarum »

što se dogodilo s hypnom? vidim nema popularne žabe a i potpis je neki oproštajni???ima ko kakvu informciju?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

da, dobro ste primjetili. Žaba se na vlastitu inicijativu odlučio odmoriti od foruma i neta. nadam se da će pokoji put navratiti i sve nas počastiti svojim društvom :)

Što zanči da sada moramo još više biti jedni drugima potpora u savjetima i kod pomoći oko gljiva i uzgoja :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Totalno pametna odluka, ja takodje vec duze vreme razmisljam da batalim net skroz, crpi energiju i dani prolaze za monitorom neradeci nista korisno.
A da organizujem vreme nema sanse jer kad sednem zdravo zivote..
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori