Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
supermario
rank2
Postovi: 25
Pridružen/a: 24.09.2012, 00:44
Ima zahvala: 1 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la supermario »

ZOKI je napisao/la:procitao od pocetka do kraja i nije mi jasno koliko je kaktusa potrebno za normalan trip ovo nista nerazumam (Potenciju koju ima Peyotl, kao I različitu toleranciju različitih ljudi, jako varira. Neki ljudi su rekli da su imali jaka iskustva od samo 3 do 4 Peyotl botuna. No ljudi koji ih koriste češće konzumiraju 12 do 15 botuna, dok broj od 24 botuna nije čudan. )

sta znaci potun?

znaci koliko kaktusa za normalan trip i koliko stari moraju biti? onako cca?
24?Kako to uopce strpati u sebe,tu je MJ neophodan.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Imam jedan peyote oko 150-200gr i jedan mladi san pedro visine oko 15-20cm. da li je to dovoljno za fino putovanje?
Moze li mi neko naci koja je doza svezeg san pedra i peyot-a, jer par dana nemam net a nisam bas funkcionalan preko neta u guglanju. Hvala unapred ljudovi. :)u
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la pecurko »

Nema šanse da će ti neko reći koliko ti tačno treba, jer nivo alkaloida toliko varira od jedinke do jedinke i od uslova u kojima je rastao...
Ja predlažem dekokt od San pedra i da se to polagano pije dok ne zaboravis kako se pije :-o
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la freespirit »

Manijace, peyote prosecne jacine bi trebao da izazove jaci trip sa 200 grama! Znac i pohasas jedan taj tvoj od 200 grama i bice cool! Za San pedro... pa sto ti rece kolega, napravi caj ili ekstrakciju jer kontam ni da 600 do 800 grama svezeg nije dosta!
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Ukus kaktusa, uufff nesto najgore, ukus se moze porediti sa nekom - slinom koja je pomesana sa balom i usput malo uvaljana u pesak.
Inace mnogo je prijatnije jesti peyote on je samo gorak blizu kore, ono tamno meso..
A san pedro em sto je gorak a jos kad se isece iz njega curi ono kao iz aloe vere.. Vvvv Povraca mi se samo kad se setim. :)

Inace definitivno treba neka ekstraktacija da bi bilo podnosljivo...
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Devil'sChase »

A kaj bi vi, treba se jako potruditi za ono što želiš od toga, žvači jebiga, al znaš kaj poslje slijedi, nemre sve bit prejednostavno. :thumbsup:
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Echoes »

Devil'sChase - ekstrakcija zahtijeva trud, pa je ova izjava gore paradoksalna. just sayin' :p
čuo sam da je puno lakše probaviti kaktus u obliku čaja (ili alkoholne ekstrakcije) nego ga jesti cijelog.
probao sam komadić peruvian torcha, i nije mi jasno kako ljudi uspiju pojesti dovoljno kaktusa za jednu dozu. meni bi bilo zlo tjedan dana od toga :))
tišina je najbolji jezik
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la freespirit »

Mozda to zavisi od osobe do osobe. Ja juce bas zvakah moje buttone i nije mi uopste strasan ukus. Daleko je od toga da bih to spremio kao salatu za nedeljni rucak jer uzivam u njegovom ukusu, ali uopste mi ne smeta taj zemljasto gorkasti ukus. Nisam cak nijednom imao mucninu od njega! Pedro jeste gorci ali isto tako podnosljiv!
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Echoes »

znači da imaš želudac za psihodelične biljke :ymparty: zanimljivo mi je da je peyote manje gorak od san pedra, uvijek sam mislio da je suprotno :-o
tišina je najbolji jezik
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Fig »

Vjerujem kako je to veoma individualno, te kako smo svi naizgled vanjštinom slični a opet svi tako "svoji", tako je i sama unutrašnjost organizma različitog karaktera što mislim da prvotno uvelike zavisi od naše psihe, koja zavisi o našoj okolini, prehrani i sl. čime se organizam oblikuje, a time i sama naša vanjština. Pošto je sve povezano, te je nekako nepravedno uzimati jedan faktor i posmatrati ga od duge lančane reakcije mnogo povezanih faktora sa strane koji se nadopunjuju.

Zanimljiva mi je misao kako određene stvari projedemo, a neke odbacimo sa vremenom, kao npr. iz djetinjstva zavisno od svakog, npr. kao mahune, špinat ili sasvim nešto treće. Kako odrastamo, okusi nam se mijenjaju sa mišljenjima, stavovima i ostalime, pa projedemo neke biljke gdje okus dobiva drugačije karakteristike sagledane iz drugih kuteva (kao što počnemo druge osobe i stvari sagledavati drugačije sa ostvarenim novim pogledima).

Tako i sa raznim psihodeličnim biljem, kaktusima i gljivama gdje kod većine nalazimo širok spektar konzumacije koji nam trenutno više odgovara, ali je opet i iskustvo drugačije (no opet isto samo drugačije manifestirano). Pa tako postajemo sa vremenom spremniji i na okus kaktusa, kad nam za to bude vrijeme, iako ništa nužno i potrebno naravno. Prihvatiti mu mane da bi vidjeli vrline :p
Odgovori