Biljni lek protiv pušenja duvana

Recepti, napici, tinkture...
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ma moze se. Istina, lijek ne postoji, ali postoje sredstva za olaksavanje muke.
Kad sam prestajao, nedostatak nikotina sam rijesavao zvakama s nikotinom. Imaju odvratan okus, sto je zapravo i dobro. Slamcica za sok mi je takodjer pomogla da vrtim nekaj po prstima, zvacem, pusim. Nisam htio ici onim putem da grickam neki cips, jabuku il kaj god jest samo da smetnem cigaretu s uma. Samo mi je jos trebalo da budem nepusac s 150 kg... Kod svake krize se treba zaposlit.
Gledam po sebi, najcesce zapalim jer nemam pametnijeg posla. Realno gledano, moje tijelo "zahtjeva" max pol kutije dnevno, a ja spalim kutiju.
U tih mjesec dana kad nisam pusio, raspolozenje mi se diglo, imao sam nevjerovatnu kolicinu energije, bolje sam se osjecao u svakom segmentu...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Psychonaut »

Ne radi se o biljnom lijeku, ali mozda nekome pomogne.
Prijatelj je nedavno prestao pusiti nakon sto je procitao knjigu Never Take Another Puff. Knjiga mu se toliko svidjela da je odlucio da je prevede i podijeli sa ljudima koji se nalaze u situaciji u kojoj je on bio prije par mjeseci.
Ako zelite da prestanete pusiti, mozda je ovo knjiga za vas. Prijevod na nas jezik mozete pronaci na stranici http://www.zastoprestati.org.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Devil'sChase »

E imam pitanje za vas ovisnike, dali ste vi ovisni bas o nikotinu, to znaci da npr imate nikotin u nekom drugom obliku bez pusenja, zadovoljilo bi vas to, ili ste bas ovisni doslovno o dimu, morate imate neki dim da ga uvlacite jer inace niste mirni?
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Zeleni Palac »

Puno je slozenije od same ovisnosti o nikotinu. Nikotin je fizicki uzrok ovisnosti, kad njega maknes iz jednadjbe ostaje milion psiholoskih faktora. Uvlacenje dima, navika cigarete uz kavu, cugu, dosade, nervoze, odabir i cuvanje upaljaca, sam rad i zaposlenost ruku...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Devil'sChase »

Znaci pusenje tipa, klip dagge ili wild dagge ili mozda lobelie inflate nebi pomoglo? Takoder daje osjecaj uvlacenja, osjecaj dima, a opet daje i to smirenje covjeku u tijelu?
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Zeleni Palac »

Mene osobno nebi tak nekaj zanimalo. Nema mi smisla prelazit s jedne ovisnosti na drugu. Treba pare koje se trose na pljuge dat nekom nezaposlenom da mi svaki put kad pokusam zapalit pljugu opali samar. Brijem da bi se pusenje brzo iskorjenilo.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Devil'sChase »

Mislim da prelazak s nikotina na biljke koje sam nabrojao nije ovisnost, jer su te biljke cak moze se rec ljekovite, zato me i zanimalo dal je ovisnost bas u nikotinu ili u uvlacenju dima i smirenju, no ocito vama su to cijeli rituali pusenja cigareta sa miljon faktora ovisnosti. Ali ne znam evo, znam da meni npr, prije sam pusio duhan za motanje, i kad bi zapalio ganđu, nebi morao uopce pusiti duhan, jer sam bio zadovoljen kolicinom dima primljenog u sebe, i nakon tako fine ganđe, dim duhana je kao odvratno smeće. Al ja sam morao bas imati neki dim za uvuc, u tom je bila stvar, a ne iskljucivo nikotin, zato mi je ganđa odlično poslužila. Al to je bilo prije, dok nisam skuzil da mi uopce ne treba nikakav dim duhana, nikotin, i to sve. Cigarete ne sam da ne pusim nego su mi odvratne. Mogu zapalit pljugu duhana za motanje, al mi to netreba. Al meni se cini da vi samo intelektualno zelite prestati pusiti, a ne po osjecajima, jer da je tako odavno bi prestali, a mozda se varam. No ovo kad velite sad prestajem, sutra prestajem, ovo mi je zadnja (a nikad nije) mislim da tu samo gubite energiju, vise nego da samo sutite i pusite. Al svejedno kip goin.
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Ruskinja »

Ne znam da li je spomenuto, ali dobro je za vrijeme odvikavanja od pušenja često konzumirati jabuke. Naime, često pušačima ne odgovara miris i okus jabuke jer mu je duhan promijenio percepciju mirisa. No, ako naprotiv čovjek se vrati jabuci, miris duhana će mu ponovno postati odbojan.

A i na ovom forumu je bilo spominjato da se može bijeli sljez pušiti, osjećaj sličan pušenju duhana ali bez štetnih posljedica...
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Bamakhepa »

Nisam pusac i vecina ljudi koje znam nije, a nisam niti lijecnik u klinici za odvikavanje pa ono.. nije bas relevantno :D

ALi koliko sam vidio u ono malo ljudi koji se sa time natezu samo je jedan presudan faktor - motivacija. Ko zaista zeli prestat prestat ce uz bilo sto ili bez icega, oni koji se vjecno natezu sa svim mogucim "pomagalima", tabletama, nikoretama, zamjenskim cigaretama i cime sve ne se i dalje natezu.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Svilaja »

Bamakhepa je u potpunom pravu, došao sam na ovu temu jer mi naslov zvuči paradoksalno. Nisam ni htio čitat. Jedini lijek za prestanak je vlastita svijest! ;)

EDIT: A ovo za jabuke, čudno, ali to mi je došlo prirodno iz nekog razloga. :blinkk:
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Odgovori