Smisao života je/nije u novcu

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Red »

Od kad sam pisala onaj post situacija se pogoršala još i više. Ali znate što... nervoza i frustracije će me pojesti i nemaju baš smisla osim što me iscrpljuju.

I zato se trudim nositi osmijeh na licu svaki dan (i uspijeva mi), eee to je magija :sunn:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Red je napisao/la:Od kad sam pisala onaj post situacija se pogoršala još i više. Ali znate što... nervoza i frustracije će me pojesti i nemaju baš smisla osim što me iscrpljuju.

I zato se trudim nositi smijeh na licu svaki dan (i uspijeva mi), eee to je magija :sunn:
ma bravo, ponosim se tobom :) To i jest magija šta radiš, potpuna magija ljudskog bića, da preuzme odgovornost i sam odlučuje o stanju svog bića unatoć težini situacije.

Onako kako je unutar nas, tako je i izvan nas u našem životu, onako kako je izvan nas u našem životu tako je i unutar nas samih. Naš život i mi sami smo zrcalna slika jedno drugog, doslovno i sto postotno. Preuzmi odgovornost i promjeni nešto izvana i promjenit će se i iznutra, ali bolje je i trajnije promjeniti nešto iznutra i to će se momentalno manifestirati izvan nas u našem životu. Zato ljudi nemojte se frustrirati koliko god situacija bila teška, razmišljajte pozitivno, imajte vjere u sebe, pumpajte se optimizmom i uvjerite se da ćete smisliti nešto jer ste i vi sami čista magija od bića. Vaš život samo je priča o vama samima, film, projekcija.

Recite si i uvjerite se da preuzimate odgovornost za svoju financijsku situaciju, "ja sam sam kreator svog života, ja sam potpuno upravljam svojim životom i ništa me nemože ni dodaknuti". Ne očekujte da vam poslovna ponuda padne s neba, preuzmite odgovornost i ponudite svemiru svoju energiju u zamjenu za novac, sve u optimali, ne pretjerujte, budite realni. I tad razmislite u kojem području bi nešto mogli napraviti, gdje bi mogli uložiti energiju a da to netko prepozna i da vam se vrati u obliku novca. Nemojte sumnjati, što više sumnjate to više kreirate neuspjeh. Ako potajno podsvjesno zapravo ne želite raditi i zapravo si lažete u lice, to ćete i kreirati, laž i neuspjeh. Budite optimistični, vjerujete u sebe, vjerujte u svemir, vjerujte u magiju, vjerujte u ljubav. jer to su realne stvari.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ljudi se moraju reprogramirat.
Javila se na radiju nedavno jedna penzionerka koja je rekla da ljudi samo traze svoja prava, a ne gledaju svoje odgovornosti prema poslu. Posao je postao onaj dio dana koji treba pregrmit i onda dalje po svom. Tj. Trosit bez razuma. Na zalost, to vodi u zacarani krug troskova. Jer ako radnik lose napravi svoj posao, radi ekstra trosak poslodavcu, a poslodavac taj trosak prebaci na radnika. Radnik postane demoraliziran i lose napravi posao.... Zacarani krug.

Ja delam, i koma mi je. Ne zbog loseg posla,nego zbog vlastitih gresaka, ali bude se i to popravilo za par mjeseci. Samo treba prezivjet ovu oluju koja divlja. nepopravljivi optimist :D
Red. Si jos uvjek ne zaposlena? Ako da, posto sam dobio dojam da si sposobna, imas na hzz poticaje za samozaposljavanje. Samo dobro razmisli, napravi dobar plan, uzmi sve faktore u obzir i otvori nesto svoje.
I za boga miloga, nemoj ni pomisljat o otvaranju frizerskog salona, salona za manikuru i sl... o.O
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Zeleni Palac je napisao/la:Red. Si jos uvjek ne zaposlena? Ako da, posto sam dobio dojam da si sposobna, imas na hzz poticaje za samozaposljavanje. Samo dobro razmisli, napravi dobar plan, uzmi sve faktore u obzir i otvori nesto svoje.
I za boga miloga, nemoj ni pomisljat o otvaranju frizerskog salona, salona za manikuru i sl... o.O
:) to je to red
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Red »

Heheheh hvala vam ljudi jaoooooo, divni ste! :ymhug:

Master plan cvate u glavi, osjećam se dobro, ne odustajem, buja buja i buja. začinjeno vašom potporom daje mi samo još više snage. Razmišljam o svim opcijama, uzimam sve u obzir, samo pozitivno.

Imam plan!

Hvala svima :sunn:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Zeleni Palac »

Drito, iako smo svi ravnopravni, zene imaju malo veca prava prisamozaposljavanju pa iskoristi to do maksimuma. Mislim da dobivas neke porezne olaksice il tako nesto, a u ovoj poreznoj upr... drzavi to puno znaci. Od hzz dobivas poticaj u visini placenih doprinosa od godine dana. Samo moras obavezno uplacivat svaki mjesec, inace si nagrabusila. U svakom slucaju, nije idealno, ali prvih godinu dana je uvelike olaksano i financijski rastereceno.
Pamet u glavu, i sretno ako se odlucis na taj potez. Naglasak na pamet u glavu :D
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Red »

Da :sunn:

sve je pod kontrolom sve je tip-top. Jeste nije me bilo 2 dana, nadam se da drame nije bilo, prevelike :ymdevil:

Rad i uživancija u kombo paketu= savršeno :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Islandski predsjednik: Banke se ne razlikuju od drugih firmi, treba dopustiti da bankrotiraju

http://www.index.hr/vijesti/clanak/isla ... 60554.aspx

ISLAND je 2008. zbog financijske krize bio pred gospodarskim kolapsom. Od tada se zemlja nevjerojatno dobro oporavila jer - radi sve ono što ne rade države pogođene krizom u ostalom dijelu Europske unije.

Ta je država postala simbolom otpora protiv globalnih mjera rješavanja gospodarske krize i svoju je riješio - sam. Nekoliko godina nakon sloma međunarodne su institucije priznale da je Island bio pravu kada je odbio državnim novcem sanirati dugove banaka.

Deutsche Welle je objavio intervju s islandskim predsjednikom Olafurom Grimssonom koji je tijekom Foruma u Davosu vodio novinar Andreas Beker.

DW: Prije nekoliko godina je Island imao velikih gospodarskih problema. Sada je zemlji mnogo bolje. Kako je došlo do te promjene?

Olafur Grimsson: Dva su glavna razloga što sada imamo rastuće gospodarstvo i relativno nisku nezaposlenost. Prvo, rano smo primijetili da nije riječ samo o financijskoj ili gospodarskoj krizi. To je bila i duboka politička, socijalna kriza, pa čak i kriza sudstva. Zato smo u svim tim područjima proveli reforme. Htjeli smo više pravde i promjenu mehanizama odlučivanja. I drugo, nismo se pridržavali tradicionalnih recepata za suočavanje s gospodarskom krizom.

DW: Vi, na primjer, niste spasili banke.

Olafur Grimsson: Točno, dopustili smo da banke propadnu. Često sam se pitao zašto se ponašamo tako kao da su banke sveta mjesta modernoga gospodarstva? Po čemu se banke razlikuju od firmi iz drugih djelatnosti? To su privatne firme – ako prave velike greške, moraju i bankrotirati. U suprotnom se bankama signalizira da mogu poslovati s velikim rizicima - ako imaju uspjeha, nagrađuju se kraljevski, ako nemaju uspjeha, porezni obveznici plaćaju račun. Osim toga, uveli smo i kontrole za transakciju kapitala, a s obzirom na to da smo htjeli zaštititi naš socijalni sustav, nismo uveli niz mjera, na koje su se sada obavezale pojedine zemlje u Europi.

DW: Ali Island je poseban slučaj - zemlja je mala i može sama odlučivati vlastitoj valuti jer nije članica eurozone.

Olafur Grimsson: Naravno da nam je pomoglo što je kruna devalvirala - to je bilo ispravno. Ali druge aspekte - sudjelovanje građana u socijalnim i političkim reformama, ’puštanje’ banaka da bankrotiraju - sve to smo mogli činiti i da smo bili član eurozone.

DW: Bi li njemačka kancelarka Angela Merkel, šefica MMF-a Christine Lagarde i svi drugi krizni menadžeri trebali učiti na primjeru Islanda?

Olafur Grimsson: "Iskustvo Islanda bi zaista moglo biti signal za sve ostale zemlje, da ponovo razmisle o odlukama u posljednjih 30 godina. Reakcija MMF-a je vrlo interesantna. Prije godinu i pol završen je antikrizni program MMF-a za Island. Na jednoj oproštajnoj konferenciji predstavnici MMF-a su priznali da su mnogo naučili iz iskustava u Islandu.

DW: Vjerujete li da je i kancelarka Merkel promijenila pogled na stvari?

Olafur Grimsson: U osnovi ne komentiram politiku drugih zemalja. Mogu samo opisati naše iskustvo, naše poteškoće, naša rješenja i naš oporavak. Drugi onda moraju odlučiti mogu li iz toga nešto naučiti. Island jest mala zemlja, ali to ne igra nikakvu ulogu, Island je visokorazvijena zapadna zemlja s modernom demokracijom i ekonomijom. Otuda se isplati preispitati sadašnja antikrizna politika koja je u Europi prouzrokovala mnoge probleme.

DW: Hoće li Island pristupiti EU i eurozoni?

Olafur Grimsson: O tome se dugo raspravlja u mojoj zemlji, najčešće je velika većina protiv toga. Kada su naše banke bankrotirale, neko vrijeme smo mislili da bi bilo bolje da smo članica eurozone. Danas, četiri godine kasnije, znamo da to nije točno. Pogledajte Grenland, Island, Veliku Britaniju, Norvešku, Dansku i Švedsku - sve one nisu uvele euro. Većina država na sjeveru odlučila se za drugačiji put, i njima je tako
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Smisao života je/nije u novcu

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Davor Pavuna: Izbrisati dugove i nacionalizirati banke pa pokrenuti zemlju

http://www.monitor.hr/clanci/davor-pavu ... ju/161927/
http://metro-portal.hr/izbrisati-dugove ... anke/75411


Island je jasno dokazao da se odmah moze učiniti "reset" sustava i izbaciti sve korumpirane političare i financijaše te odbiti sve nelegitimne 'dugove', ponovo napisati Ustav, pa s neokaljanim, novo izabranim časnim ljudima mudro pokrenuti zemlju. Pritom treba nacionalizirati i banke i sve bitne prirodne resurse. To prolazi kroz EU jer će više zemalja to učiniti - predlaže u svom pismu Monitoru Davor Pavuna, hrvatski fizičar, izumitelj i sveučilišni profesor

"1) Svjetski financijski "sustav" je farsa, propao je jos '90ih; konkretno:

Nedavna affera Libor (UK) je pokazala da su manipulacije bankaroida stvorile "ekonomiju" kompjuterskih "dugova/derivacija" oko ¤500 trilijuna dok je uobičajena ekonomija dobara cijelog svijeta tek do ¤50 trilijuna!?!

¤ = EURO

Posljedično, top kolege iz ekono-fizike i ja osobno jasno vidimo da to znači da Grčka, a i većina ostalih, nikada neće vratiti 'dug', te da je i 'dug' po Hrvatu tek oko ¤1100.- a ne ¤11'000.- kako MISLE vladajući !

2) ISLAND je jasno dokazao da se ODMAH moze učiniti ''reset'' sustava i izbaciti sve korumpirane političare i financijaše te odbiti sve nelegitimne 'dugove', ponovo napisati Ustav, pa s neokaljanim, novo izabranim časnim ljudima mudro pokrenuti zemlju. Pritom treba nacionalizirati i banke i sve bitne prirodne resurse. To prolazi kroz EU jer će više zemalja to učiniti!

Narod se buni u SLOVENIJI, a možda neki antimason 'pogura' i Hrvate: Treba ipak planirati dobar trenutak, jer naravno da će EU i MMF 'urlati'... No, ništa se neće desiti jer 'dug' Hrvatske od ¤50bn je ustvari nebitan, tek <0.1 promil od onih ¤500trilijuna s kojima se 'igraju' bankaroidi !

Konkretno: ¤500 trilijuna = ¤500'000 milijardi = 10 X ¤50'000 milijardi = 10'000 X ¤50 milijardi. (Jer tih 'sitnih' ¤50 milijardi jest 'dug' Hrvatske :-)

3) Dakle, financije su farsa u kojoj se jedino računa odnos snaga "igrača", vidimo da i Argentina, Ekvador (a uskoro i još neki) će svjesno izabrati vrlo ne-bankaroidna rješenja ... dakle, čak ako nam se ne sviđa 1) i 2) ništa nas ne spriječava da se zadužimo još ¤50milijardi i napravimo - bolju zemlju!

Posudbe ionako većina neće vratiti, a mi smo još uvijek faktor 5-10 ispod Grčke!

A mogli bismo svjesno pogurati najbolje OBRAZOVANJE za MLADE, pa bi već u jednoj generaciji postali bitno bolji nego sada (jer imamo skoro 20% gladnih).

Slobodno se NE služite ovim financijskim činjenicama, a provjerili su ih znalci top ekono-fizičari i moji švicarski studenti. Ujedno, upravo s Azijatima stvaramo i novu svjetsku valutu, te alternativu "važnim" rejting agencijama - à la Moody :-)"

Davor Pavuna


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/7 ... zelis.html
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori