Izrada klijališta

Čuvajmo Planetu Zemlju
Odgovori
tihy.tur
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 20.01.2013, 12:03
 pohvaljen: 3 puta

Izrada klijališta

Post Postao/la tihy.tur »

molio bih ljude sa iskustvom za pomoć???

Izradio bih klijalište za thuje, čemprese, šimšire i ostale ukrasne biljke???

za sada sam nabavio jedan dupli prozor dimenzija 235 X 65 cm koji mislim staviti na pod klijališta??? dali je to dobro? još moram nabaviti bočne dijelove i nekakav krov?? (bočne dijelove sam mislio isto od stakla napraviti)???

recite mi dali se u klijalište za te biljke stavlja Vermikulit, Perlit i sitni pijesak?? i u kojem omjeru?? ili neki drugi materijal?

molio bih vasa iskustva? :eeek:

Unaprijed hvala
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Izrada klijališta

Post Postao/la Red »

Pretpostavljam da se radi o razmnožavanju reznicama? Onda bi bilo bolje neki mini staklenik napraviti na zaštičenom mjestu.

samo onda nema puno mudrosti osim stakla od gore da ih štiti od vremenskih uvijeta, i grije suncem.

Klijalište ipak zahtjeva određene uvijete kako bi sjeme proklijalo. Zanima me što ti je u planu i gdje planiraš to sve smjestiti, tj kako raspolažeš sa mjestom i prostorom, uvijetima itd. kakav je master plan :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
tihy.tur
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 20.01.2013, 12:03
 pohvaljen: 3 puta

Re: Izrada klijališta

Post Postao/la tihy.tur »

krivo sam se izjasnio.. da, namjeravam vegetativno razmnozavati reznice!

ima li kakva korisna knjiga o tome??? mjesta imam dovoljno.. nemam za sada nikakav plastenik, pa sam mislio negdje na juznoj strani uz pomoc solarne energije to isprobati..

koji mora biti omjer materijala za klijaliste reznica???
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Izrada klijališta

Post Postao/la Red »

u ovoj temi piše sve o ožiljavanju i razmnožavanju Ožiljavanje i Razmnožavanje Bilja

a ovdje imaš knjige u kojima ima i o staklenicima i klijalištima, Marie Luise Kreuter - Bio vrt preporučujem, ima dio o tome, moguće i u drugima...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
tihy.tur
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 20.01.2013, 12:03
 pohvaljen: 3 puta

Re: Izrada klijališta

Post Postao/la tihy.tur »

Thanks! :)
Odgovori