Kloniranje

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Kloniranje

Post Postao/la jackal83 »

Ovako probao bih experimentirat s kloniranjem,,dosta sam cito,proucavo,,ima dosta recepata,,
E sad ja bi ovdje napisao ono kako sam ja zamislio i da mi pokazete di grjesim,,
Znaci ,,uzmem najkvalitetniju gljivu po mogucnosti iz clustera" razrezem je zabijem spricu u sredinu stabljike i tako izvadimkomadic tjela gljive iznutra jel je najsterilnija unutra,,,((to sa spricom sam naso u jednom receptu i mnogi su pohvalili taj recept)

I tad taj komadic tjela gljive prebacim u Agar,,(( E PROBLEM JE STO NEMAM PRISTUP AGARU))
citao sam da se moze prebacit tkivo gljive u mjesavinu vode i meda(DALI JE TO TOCNO??)""
Cloning with liquid culture, the easy way.
This is a tek on how to clone without the need for advanced methods, agar, gloveboxes, flowhoods, or even a pressure cooker

http://www.shroomery.org/forums/showfla ... 05#5874305

Dali je ovo ucinkovito,,
i dali se moze raditi,OVAKO,,
i ako ovo se uradi kako provjerit dali je tekuca kultura contaminirana,,iil se to tek moze vidit,kad inokuliras zrnje i tad sve podje Kvraguu,,,
I jos jedno pitanje zasto ljudi steriliziraju sprice ako su nove,zapakovane vec sterilne?????
i ajmo malo o ovome pisat,,pogotovo ekipa koja je radila kloniranje
Hvala
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kloniranje

Post Postao/la HypnoToad »

jackal83 je napisao/la: i ako ovo se uradi kako provjerit dali je tekuca kultura contaminirana,,iil se to tek moze vidit,kad inokuliras zrnje i tad sve podje Kvraguu,,,
Upravo tako. Tekuće kulture su apsolutni užas, grozota, i treba ih izbjegavati kad god je to moguće. Zahtijevaju puno vremena, truda i materijala, a nema baš nikakvog načina da se provjeri čistoća prije inokulacije.
Vidi, ti možeš improvizirati s bilo čim, raditi pizdarije i izbjegavati nabavku potrebne opreme. Možda će ti i uspjeti par puta. Ali činjenica je da je kod kloniranja samo jedan način pravilan, a to je korištenje agara u gloveboxu ili ispred hepa filtera. Ako malo potražiš vidjet ćeš da dosta dućana prodaje agar-agar, sve ostalo što ti treba je lako dostupno, obične čaše, aluminijska folija, krumpir i med. I obavezno moraš koristiti glovebox.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kloniranje

Post Postao/la pecurko »

Traži u nekom bio bio marketu posni želatin, to je u biti agar.

edit: meni se lično liquid kultura pokazala jako dobrom, a najveći priblem jeste redovno mešanje( bar dva puta dnevno) micelija.
Ja sam to rešio sa tri metalna lagera koja sam sterilisao i malo izudarao čekićam da imaju nepravilnu površinu...veliki magnet od starog zvučnika koji mrdaš oko tegle i to je to...
Naravno što kaže Hypno na 100 mesta možeš da zajebeš stvar, ali ako uspeš, raž prelivena tom micelijom kolonizira za 5-6 dana. A u jedna tegla može da traje dosta dugo...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kloniranje

Post Postao/la HypnoToad »

Čuj u teoriji su tekuće kulture jako dobre i korisne, ako se radi ispred hepa filtera, sa svom sterilnom opremom i magnetskom mješalicom. Za velike proizvođače micelija i slično su idealne. U kućnim uvjetima, pogotovo početnicima, šanse su negdje 80% da će svo zrnje inokuliranom tekućom kulturom biti šareno za 2 dana. A ako još otvaraš i ubacuješ komad ploda unutra umjesto spora, pa mojoj procjeni bar 90%.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kloniranje

Post Postao/la pecurko »

Stoji sve :thumbsup:
Ali ko želi nek pokuša...ovo je hobi bez garancija :sunn:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kloniranje

Post Postao/la jackal83 »

a odenkle se treba krenut :thumbsup:
i sad u tekucinu(voda med) napravljenu po PSu ubacim komadic tkiva od odabrane gljive,,,jel to klonirana tekuca kultura,,,jel micelij st se razvije unutra klonirani micelij od odabrane gljive
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kloniranje

Post Postao/la pecurko »

Jeste.
Pazi samo kod sterilizacije da ti šećer iz meda ne karamelizuje...kažu da to ne valja.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kloniranje

Post Postao/la jackal83 »

napravio ,honey water bez karamelizirannja secera,ii stavio,,milimetarski okom vidljivi dio iz sredine stabljike,,((tkiva kolko je moglo stat u iglu onu konjsku maaaalo ,,al sterilno kolko tolko ,,,,
PA BUMO VIDILI OCE STA ISPAST????????????
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kloniranje

Post Postao/la jackal83 »

evo,ovo sto sam se malo igro,od onog djilca tkiva kao vrh pribadace nastalo je tkivo velicine centimetra,,,,i sta stim ???kolko pustit jos da stoji
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Kloniranje

Post Postao/la Perun »

Pa dobro oće li ko odgovorit čoviku?
I mene zanima.
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori