Zasto koristite psihodelike

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la sinnerman »

shroomko je napisao/la:Slažem se sa ovim, mislim da je još važno dodati da se misli same javljaju, automatski. Nije moguće kontrolirati misli da neko duže vremensko razdoblje. Nije uopće problem ako nekoliko sati se osjećaš loše i misliš loše, pod uvjetom da to promatraš (mindfulness). Takve stvari se događaju i to je ok. Ne možeš imati kontrolu nad tim. Možeš meditirati i raditi vježbe disanja i slično, ali ne možeš odabirati svoje misli 24 sata dnevno.
Misli se javljaju automatski ali upravljane su tvojim osjećajima, osjećaji su ti sa kojima treba biti na čisto. Svjesnost se postiže na emotivnoj, a ne na misaonoj razini.

Imam jedno veliko pitanje za svih. Misli su riječi. Osjećaji postoje bez njih. Možete li postojati a da rječi ne postoje? Može li biće "biti" a da riječi ne postoje? Na početku bijaše riječ?
Beyond je napisao/la:Ako osjetiš da si napravio prevelik korak i ako se um počne gubiti, prestani sa svime, odmori neko vrijeme dok ne osjetiš ponovo psihički balans i dok sasvim ne integriraš novo iskustvo. Idi gledaj televiziju, ona je savršena tehnologija za spuštanje svjesnosti.
Ali kako? A ostati u stanju "blaženstva"? Kako se ponovno pregaziti? Pregaziti ono što jesi, vratiti se gdje si bio a biti sretan?
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beyond Le Fov »

sinnerman je napisao/la:Imam jedno veliko pitanje za svih. Misli su riječi. Osjećaji postoje bez njih. Možete li postojati a da rječi ne postoje? Može li biće "biti" a da riječi ne postoje? Na početku bijaše riječ?
Da, biće može postojati bez riječi, i to je nešto što je biću jako potrebno kod večine ljudi, da se riješe riječi/misli bar na neko vrijeme i da shvate tko su kroz čisto osjećanje. Bez misli i uvjerenja naše biće je potpuna sloboda i svijest tada može putovat u sve krajnosti svemira. Ali misli su i potrebne za svakodnevni život ljudi, jer nas drže uzemljenima. U početku bijaše riječ, da, točnije misao.
sinnerman je napisao/la:
Beyond je napisao/la:Ako osjetiš da si napravio prevelik korak i ako se um počne gubiti, prestani sa svime, odmori neko vrijeme dok ne osjetiš ponovo psihički balans i dok sasvim ne integriraš novo iskustvo. Idi gledaj televiziju, ona je savršena tehnologija za spuštanje svjesnosti.
Ali kako? A ostati u stanju "blaženstva"? Kako se ponovno pregaziti? Pregaziti ono što jesi, vratiti se gdje si bio a biti sretan?
Nije cilj ostati u stanju blaženstva, to je cilj radikalnim budistima.
Na putu osobnog razvoja, nakon određenih iskustava nemožeš se vratiti tamo gdje si bio. Nije to gaženje, to je samo polagani i kontrolirani prelazak, koračanje. Jer vjeruj mi, dok počneš osjećati cijeli svemir i svako biće, poželiš malo babilona da ti pojača moć ignoriranja.
Čovjek kao biće zaslužuje sve emocije koje može osjetiti, nije blaženstvo cilj, tamo ionako idemo dok umremo. Cilj je vratiti sebe sebi, odnosno moć percepcije koja je ljudskom biću dana rođenjem. I to je dovoljno, nakon šta vratiš sebe sebi sve dođe na svoje mjesto i osjećat ćeš se potpun baš kao što se npr. jedna mačka osjeća potpunom. Izvor svih naših problema je nesvjesnost.

Cilj meditacije je da zaustavi buku uma koji konstantno melje laži i pumpa ego, laži zbog kojih nemožemo razlikovati istinu. Osjećanje je istina. I kad se dogodi taj jedan klik, i kad ojačaš osjećanje, meditacija više nije toliko potrebna, čak ni tišina uma više nije potrebna, jer češ znati razlikovati istinu od laži, jer ćeš osjećati. Ali tišinu uma je jako bitno uvježbati prije konačnog buđenja, jer um se ponaša kao divlja životinja koju trebaš pripitomiti. Tamo gdje je pažnja svijesti tamo ide energija. Bez energije nemožeš ništa. Tišina uma čuva našu energiju i čini nam ju dostupnom u ogromnim količinama.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la shroomko »

Svatko određuje sam svoj cilj. Ne postoji jedan "ispravni" cilj meditacije.

I ne postoji samo jedna meditacija. Ima ih stotine, svaka je stvorena sa različitim ciljem.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Pojam meditacija znači samo jednu jedinu stvar, vrlo konkretnu i ciljanu, ostalo su vizualizacije ili načini meditacije. Naravno da svatko od nas određuje sam svoj cilj i svoj život.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Devil'sChase »

Zasto koristimo psihodelike? Zakaj ne?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Zato jer se možeš psihički uništiti, kao što sam se ja hehehehehe.
Nivo štetnosti psihodelika je jako individualna stvar, potpuno ovisi o čovjekovoj psihi. Njegovom stanju ega, uma, svijesti i energije. U "normalnom" tupom stanju svijesti imamo određene zaštite, kak se kaže "bog čuva pijance i budale". To je na neki način istina. Ali kad uzmeš psihodelik ta zaštita nestane i svijest se poprilično proširi u svemir bez zaštite. A tamo možeš pokupiti svakakvo astralno smeće a da ni neznaš, ili te stisne vlastita problematična podsvjest i ličnost.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Morpheus »

Siguran sam da je prvi razlog bio jer imam ceo zivot zelju da odem u svemir. Obozavam astronomiju, astrofiziku i zamisljao sam da bi level 5 trip bio nesto najblize warp pogonu sto mogu ostvarim za mog zivota :)
Posle sam promisljao o tome da psihodelici, delujuci na povezivanje limbickog (nesvesnog) sistema i korteksa (svesnosti) omogucavaju pristup specificnom stanju svesti sa izvesnom vrstom skrivene objektivnosti i kao takvi, mogu vas uciniti boljom osobom. Salvija je zabavan put, ali nema ovo, moram priznati :)
I najzad, iz zdravstvenih razloga. Imam jako snazan opsesivno kompulzivni ceo zivot, a uz njega manicnu depresiju i sve dosadne anksioznosti koje idu uz to. Psihijatar se slozio da moze da me kljuka lekovima za anksioznost i depresiju, za OKP nema leka. E,pa... Cini se da ima, samo je ilegalan.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la pecurko »

Nekada:
Stojim u masi ljudi, pokušavam da se uklopim, da i ja kažem "neku", guramo se ramenima u prolazu, slušam ih i ništa ne saznajem.
Okrećem drugi list, sad sam JA najglasniji, uklopljen, svi me slušaju, dive se mojim uspesima, predviđaju mi bogatu i divnu budućnost...talenat za sve. Tako prokleto PRAZAN i SAM a u krevetu sa dve najbolje cice iz kraja. Ludilo se bliži, osećam ga iza ugla kako vreba i trčim ka njemu. Ono širi ruke i prima me u zagrljaj.
Sada:
Ne, nisam ja bio lud. Samo kao da sam prvi ustao, prvi se probudio i gledao svet kako spava...
Miran san nerazumevanja sebe i sveta. San u tmini, tek poneko svetlo čkilji.
Ja sad stojim na svom tremu, skupljam energiju, čekam da svi ustanu, da se svetla popale...
Spremni za skok u slobodu?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la shroomko »

Beyond je napisao/la:Pojam meditacija znači samo jednu jedinu stvar, vrlo konkretnu i ciljanu, ostalo su vizualizacije ili načini meditacije.
A što bi to bilo?
Beyond je napisao/la:Naravno da svatko od nas određuje sam svoj cilj i svoj život.
Čini se da ti sudiš o tome koji je cilj za drugoga ispravan a koji nije.
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beli mag »

Meditacija ima samo jedan cilj, a to je svijesnost sadašnjeg trenutka. Velika većina nas djeluje iz svojeg osobnog i kolektivnog nesvijesnog. Radimo mnoge stvari u životu svakodnevno da toga nismo niti svijesni. reagiramo, borimo se, svađamo jer budemo slijepi da vidimo poruke koje nam kozmos konstantno šalje. Upravo meditacijom osvještavaš nesvijestan dio sebe, bukvalno se budiš. Život je igra, a o tebi ovisi da li ćeš je igrati ili biti igran.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Odgovori