✳ Zimska Depresija ✳

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la Red »

ne znam, ne mogu biti sigurna jel mi od situacije u kojoj se nalazim teško ili zbog ove zimetine. Mislim da samo pridonosi ali me ne kolje. Činjenica jeste da vrijeme utječe na mene. sada su to već penzija priče koje nažalost imam, kad je vrijeme južina i mrtvo odmah mi je sumorno u glavi i osjećam se napola funkcionalna, sad po novom i ako puše neka buretina mene na glavu drmne...

No ne patim od depresije, više nezadovoljtsvo, iz kojeg se grčevito pokušavam izvući. ne znam što da ti kažem, mene ubija nerad i dosada i bar to pokušavam srezat na minimum da se ne osjećam još gore.

slika

Brzo će proljeće, 1 mj je pri kraju, 2 samo što nije došao i onda sunce, boje, proljeće i Život u punom sjaju!

Drži se Žabo! slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la pecurko »

Ja sam izgleda lud jer volim zimu, naravno belu...
Sačekam noć, spremim si našto za poneti u rancu, neko piće, dve frule i krenem...
Odem toliko daleko od svega, od sveta i ljudi, hodam, probijam se, padam, zamišljam nekakvu misiju koju moram da obavim, zavijam na Mesec, hučem sa sovama, pravim skruvišta i bunkere u snegu, klizam po zaleđenim potocima, identifikujem tragove životinja, pratim ih i nalazim njihova skrovišta i brloge...
Žena mi ne veruje, misli da idem kod neke ljubavnice, bude ljuta, a meni, kad se vratim pred jutro i legnem ne silazi osmeh sa lica.
Budem malo depresivan kad krene da se topi sneg :ohnoo:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la Psychonaut »

Sta kazete na zimske sportove? Nema bolje stvari za raditi zimi, jedini problem je sto nije jeftino. Mada i tu postoje razne opcije, npr. nordijski sportovi su jeftiniji od alpskih, a i oprema se moze nabaviti polovna.
Vec 10 godina skoro svake godine skijam, a sad sam presao na board. Sto se opreme tice, svake sezone se dokupi nesto novo, pomalo, da nije veliki trosak. Zimi nema vece uzivancije od skijanja negdje na planinskom suncu, par zica pa kafica, suncanje i odmaranje, i tako u krug B-)
Na srecu nemam problem sa zimskom depresijom, ali sunce ce u svakom slucaju dobro doci :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Ronin

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la Ronin »

Čuja san da vitamin D odnosno vitamin D3 ima glavnu ulogu u zimskoj depresiji ako ne i največu...?što kažete,pogotovo gore malo sjevernije ljudima zima teže pada ...
Avatar
Truthopia
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 06.01.2013, 13:02
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la Truthopia »

Obozavam sva godisnja doba,i svako dozivljavam drugacije,prije to nisam kuzila tj. bilo mi je svejedno,ali sad kad je zima prebacim se na klacenje po danu nebitno je li kisa(imam sareni kisobran i gumelinke=gumene cizme),snijeg...a kad zatopli prebacujem se na noc...Zimi se veselim ko dijete zbog tog snijega,nema mi jaceg sjedit i gledat kako pada i razmisljat,uvijek mi sinu lude ideje,a kad me ubije tu i tamo depresija,lupim put sume i odmaram glavu opet su mi nebitne vremenske nepogode...jedino sta nevolim tj. dopizde mi doslovno one pasje vrucine po ljeti,s obzirom da sam debelo prase pa se znojim i znojim i znojim i to me jako nervira...zimi to ne kuzim jos jedan razlog zasto je volim... :D
Izmakao sam mu stolicu. Nije pao - ostao je da visi!
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la Perun »

Imam dobar šuškavac, pa idem na dugeeee šetnje sa psom. Internet je isto super stvar. A dosta i pišem, radim qigong, svijam kartonske filtere kad padne mrak i to..
Nevalja mi auto pa ne mogu otprhnut negdje u planine na snijeg. Možda slijedeći tjedan...
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la extranoize »

najmračnije doba je prošlo. dani su sve duži, Sunce je sve jače...
izdržimo do ekvinocija i onda počinje vladavina svjetlosti :)
stvarno ne znam kako oni skandinavci preživljavaju u toj tami.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Marijo
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 03.10.2012, 22:14
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la Marijo »

jedva čekam proljeće jer ova zima me jednostavnoubija samo u kući boravim još kad je kiša to je pravi horor,pa stalno enkakve depresije i potištenosti ubi me ti,prolljeće ljeto za mene najbolja godišnja doba
Osvrni se oko sebe jer priroda zove te,
Njemi glas iz daleka kao vapaj djeteta...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: ✳ Zimska Depresija ✳

Post Postao/la dr.manijak »

Ma mene zima jedino nervira sto ne mogu sa ortacima lepo da pijem pivo na klupici pored Dunava u sorcu po celu noc, nego uglavnom se zabodemo kod mene i blejimo po ceo dan, tacnije kad oni dodju sa posla ja se od prilike tad probudim i u isto vreme stavim kafu njima popodnevnu a meni jutarnju.. Mada cim grane neko "Zubato sunce" napolju smo.
Retko me uhvati neka depresija, mada desava mi se da zelim da budem sam, zabijem se iskokam kilo kokica, 3 kile pomfrita, topla TA pec, litre i litre piva i desetine sati serija i filmova na USB memoriji.
A to je jer mi malo bude muka od ljudi, ne od njih zbog njih kakvi su, vec jer zelim malo mira, da se vratim u normalu. ;)
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori