Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Svakog dana, novo otkriće
Ronin

Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

Ecclesiastes.png
Ecclesiastes.png (54.71 KiB) Pogledano 7447 puta.
-Kralj Salomon,bio je, prema Bibliji, treći kralj Izraela i Židova, sin izraelskog kralja Davida i žene Urije Hetita, Bat-Šebe. Vladao je od 970. do 937. pr. Kr.

-Ime Salomon izvedeno je iz starohebrejske imenice koja znači "dijete mira", odnosno "mirotvorac". U Bibliji se spominje i njegovo drugo ime Jedidja (2 Sam 12,25) u značenju "Gospodnji miljenik", koje mu je, kako navodi Biblija, dao prorok Natan u ime Božje


-Kasnija tradicija iz srednjega vijeka, koja svoje izvore ima još u antičkim vremenima, kazuje legendu o tome kako je Salomon zarobio demone i podvrgnuo ih svojoj vlasti. Prema, jednoj od tih priča, Salomon je uhvatio demona Asmodeja koji mu je pomogao izgraditi hram

-Biblijska, ali i kasnija tradicija slavi ga zbog njegove legendarne mudrosti

-Židovska i kršćanska tradicija, Solomonu se pripisuju tri biblijske knjige i to, Mudre izreke, Propovijednik i Pjesmu nad pjesmama.

-Lemegeton ili Manji ključ kralja Salomona (lat. Lemegeton Clavicula Salomonis) je grimorij nastao vjerojatno u 17. stoljeću. Autor je nepoznat, a samo djelo atributirano je židovskom kralju Salomonu, čije ime se veže uz još neka djela iz područja magije i okultnog.

-Manji Ključ kralja Salomona podijeljen je u pet knjiga koje zajedno sačinjavaju cjelinu:
1.Knjiga.- Goecija ili Ars Goetia -(Knjiga sadrži opis sedamdeset i dva demona)
2.Knjiga.-Theurgia Goetia
3.Knjiga.-Ars Paulina
4.Knjiga.-Ars Almadel
5.knjiga.-Ars Notoria

-Ovaj grimorij daje popis, opis i karakteristike sedamdeset i dva demona koje je kralj Salomon zarobio u brončanu bačvu zapečačenu svojim pečatom i natjerao ih da mu služe.

1. Kralj Bael
2. Vojvoda Agares
3. Princ Vassago
4. Markiz Samigina
5. Predsjednik Marbas
6. Vojvoda Valefor
7. Markiz Amon
8. Vojvoda Barbatos
9. Kralj Paimon
10. Predsjednik Buer
11. Vojvoda Gusion
12. Princ Sitri
13. Kralj Beleth
14. Markiz Leraje
15. Vojvoda Eligos
16. Vojvoda Zepar
17. Grof/predsjednik Botis
18. Vojvoda Bathin
19. Vojvoda Saleos
20. Kralj Purson
21. Grof/predsjednik Marax
22. Grof/princ Ipos
23. Vojvoda Aim
24. Markiz Naberius


25. Grof/predsjednik Glasya-Labolas
26. Vojvoda Bune
27. Markiz/Count Ronové
28. Vojvoda Berith
29. Vojvoda Astaroth
30. Markiz Forneus
31. Predsjednik Foras
32. Kralj Asmoday
33. Princ/predsjednik Gäap
34. Grof Furfur
35. Markiz Marchosias
36. Princ Stolas
37. Markiz Phenex
38. Grof Halphas
39. Predsjednik Malphas
40. Grof Räum
41. Vojvoda Focalor
42. Vojvoda Vepar
43. Markiz Sabnock
44. Markiz Shax
45. Kralj/grof Viné
46. Grof Bifrons
47. Vojvoda Vual
48. Predsjednik Häagenti


49. Vojvoda Crocell
50. Vitez Furcas
51. Kralj Balam
52. Vojvoda Alocer
53. Predsjednik Caim
54. Vojvoda/grof Murmur
55. Princ Orobas
56. Vojvoda Gremory
57. Predsjednik Ose
58. Predsjednik Amy
59. Markiz Orias
60. Vojvoda Vapula
61. Kralj/predsjednik Zagan
62. Predsjednik Valac
63. Markiz Andras
64. Vojvoda Haures
65. Markiz Andrealphus
66. Markiz Cimeies
67. Vojvoda Amdusias
68. Kralj Belial
69. Markiz Decarabia
70. Princ Seere
71. Vojvoda Dantalion
72. Grof Andromalius
images.jpg
images.jpg (4.12 KiB) Pogledano 7445 puta.
-Egzorcisti vjeruju da prije samog čina otklanjanja moraju stupiti u kontakt s demonima – moraju znati broj demona u osobi, njihova imena i razlog ulaska u čovjeka, moraju saznati vrijeme njihova izlaska iz čovjeka.

-Egzorcizam je prije svega molitva za nekoga, a ne magični čin svećenika koji želi zadiviti zajednicu i napraviti spektakl. Obred koji se vrši samo nad krštenom osobom započinje znamenovanjem križem, škropljenjem blagoslovljenom vodom – to su elementi krštenja koji je prvi egzorcizam koji se vrši nad čovjekom da bi se kao novom članu Crkve od njega odmaknulo djelovanje Sotone. Nakon toga slijedi litanijska molitva kojom se zazivaju sveci, mole se psalmi, čita se evanđelje. Moli se također i Vjerovanje ili Obnova krsnih obećanja i Oče naš. Na opsjednutoga se polažu ruke što je još od vremena prve Crkve simbol za silazak Duha Svetoga.


-Znanstvenih dokaza za opsjednuća nema. Opsjednuća su u psihijatriji klasificirana kao mentalna oboljenja, za što postoje dokazi. Stoga se ne može govoriti o konkretnom "broju opsjednuća". Egzorcizmi se izvode rijetko i to onda kada se medicinski ustanovi da trenutnim znanjima osobi više ne može pomoći. Onda preostaje da oboljela osoba ili njena obitelj odluče je li egzorcizam potrebno izvesti.
images.jpg
images.jpg (5.27 KiB) Pogledano 7444 puta.
-Kršćanski obredi egzorcizma temelje se na novozavjetnim zapisima o istjerivanju demona, koje je vršio Isus.
Zadnja izmjena: Ronin, dana/u 05.01.2013, 00:41, ukupno mijenjano 1 put.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

Ovo ti je više za temu; tjelo - smetlište, anetijelo hram.
Moje mišljenje je da to petoknjižje, a Goetiu posebno, ne bi trebalo uzimat u ruke. Mislim, u redu je prolistat i informirat se, ali određeni (čitaj veliki) rizik svakako postoji.
Ja imam Goetiu u sklopu kompilacije tekstova od 17te godine, i uvijek kad bi mi bila na uzglavlju imao bi noćne more. Samo čitanje gore navedenih knjiga, pogotovo u kakvom prijemčivom stanju, tipa napušenosti i slično teoretski bi mogli stvorit probleme.
I up. (up je usput, umjesto btw), postoji razlika između opsjednutosti i psihičkih problema.
Malo sam istraživao i mislim da najveći broj opsjednutosti ne dolazi od one 72ice, nego od sitnijih i manje moćnih entiteta.
To što sam istraživao mi samo daje malo bolju perspektivu od ljudi koji znanje o tome temelje na holywoodu ili lokalnoj tradiciji, no ne smatram se nikakvim autoritetom na tom polju, niti želim da me tako drugi dožive. Ali jedno je sigurno, gore navedene knjige su teško, moćno i mraćno štivo, a na svijetu ima toliko lijepih stvari, tako da svima toplo preporučam da se klone legementona općenito.
Ko prije umre duže je vječan
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

Pa to je napisano i tako u Krčanskoj demonologiji i tako oslovljavaju Demone,zašto nebi pojedinac vjerovao da postoji Đavao .To znači da nisi grješnik.Ja sam Krščanin i u tom duhu sam tu temu zato i stavio da se vidi odakle je sve to poteklo.Tako se i pojedinac Svečenik obrazuje u Vatikanu kao Egzorcist. ;)

Šta najlakše se opterečivat knjigom umjesto stvarnih životnih problema npr. kako ču sebi zaraditi za kruh ili platiti sebi račun za internet.Sve najbolje prika
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

Isprika ako se nisam najpreciznije izrazio. Nije riječ o krščanstvu, grijehu i tome. Htio sam upozoriti sve koji dođu u dodir s knjigom, bili oni katolici, budisti, pagani, jedaji, svejedno,
da ta knjiga privlači negativne entitete, da može bit ulaz za jako tamno mjesto, te da osim potrebe zaopćom kulturom ta knjiga ne bi smjela odvlačit pažnju.
Da rezimiram, problemi koje može ( ne tvrdim da hoće) izazvati gura problem besposlice i besparice daleko u drugi plan.
Ko prije umre duže je vječan
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

Ionako autor tih knjiga je nepoznat i neutvrđen ,tako da me taj svjet u detalje ne zanima !.Pozdravljam :)
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ninti »

Da autor je nepoznat.. al je knjigu editirao Aleister Crowley kolko vidim, a sve čega se on primao ja ne bi, hvala :D
No svejedno hvala Ronine, dobro je skrenuti pažnju i na mračne aspekte postojanja ;)
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

Aleister Crowley, uuu nisam znao! biž biž neka opasna magija. .Hvala Ninti na informaciji.
..Ja bi završio s ovom temom...
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

A šta, da crowley nema ništa s time, bilo bi ti u redu ćaćkat po demonima?
Neki moji prijatelji vjeruju da je dovoljno pročitat krivo imme u pravo vrime pa da se neke energije pokrenu.Osobno se ne slažem, ali isto tako vjerujem da su blizu istine.
Ko prije umre duže je vječan
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

I da Aleister Crowley nema ništa s tim, Crkva ima,valjda oni to znanje bolje čuvaju.Salomon mi je kul i njegove biblijskie mudre izreke,pa pjesme i on sam kao taj mudrac mi se učinio kul te sam pronašao još o tome da je zarobio demone što mi je fascinantno za ovu temu i tako pronašao taj Lemegeton pdf-izbrisao sam ga jer nije ok ,slažem se s tobom i Ninti,te nabrzinu proučio sam opasnosti koje skriva .Al sad da neko čačka po demonima i priziva ih to vjerujem niko na ovom forumu ne radi?! i da radi osuđujem to!!! ... Al ako stvarno nešto znaš o tome i vidim da znaš daj onda opiši malo bolje i iznesi ,podijeli stvarno mišljenje i o opasnostima koje ta knjiga skriva tako da se zna o čemu se radi..Hvala
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Nažalost ima dosta ljudi koji prizivaju demone i rade rituale uz pomoć njih. To je ogromno štetno za njih i ljude u njihovoj prisutnosti. Raditi s njima je energetska prijevara. Žao mi je tih ljudi, pojedu sami sebe.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori