Kratom (Mitragyna speciosa)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la Fig »

mišljenja sam da ako se razumno koristi postoji veoma mala šansa da ćeš se navuć, kao i sa opijatima. prvo je mentalna ovisnost koja kao kod opijata, nažalost, kasnije prelazi i u fizičku, koja je znatno manje izražena. u kratomu često nađu utočište oni koji traže alternative odvikavanja od opijata ili nečeg drugog, pa se legalni kratom čini kao predivno rješenje i konzumira ga se na dnevnoj bazi što poslije rezultira kriziranjem od kratoma, a nijedna kriza nije dobra.

pametnom konzumacijom će se tijelo očistiti, tolerancija smanjiti i iskustvo biti intenzivnije i ljepše, kao sa većinom blagodati.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la Psychonaut »

Evo jedno pitanjece: zbog cega vi korisite Kratom, ako ga koristite? :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la sometimes »

ja ga nisam jos probao ali nadam se da cu ubrzo, zasto ga zelim probat, zanima me strasno kako to mora izgledat da dobijes sut energije od neceg prirodnog, cuo sam svakakve usporedbe, a posto sam prestao konzumirati kemiju, a jos davnije i heroin, a volio sam u biti, da ne lazem, ta stanja, eto imam zelju vidjeti sta to radi priroda, a sta se tice ovisnosti, tesko mi je vjerovat da moze bit legalno nesto na sta se mozes brzo i jako nategnut.....

....evo ja kao stara iskusnjara cu vam cim to probam rec kolike su sanse da se nakacis na to, da li je ustvari tako dobro bit na kratomu da ne mozes prestat mislit o tome ili je to malo jaca kava, i da - ja ne mislim to konzumirat svaki dan, narucio sam si 50g, to bi bilo po mojoj procjeni, za dvije osobe - dva konzumiranja

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la Psychonaut »

50g moze biti strasno puno, zavisi sve od tipa kratoma. Ja recimo nisam nikad konzumirao vise od 5 grama, a to je vec bilo smirujuce a ne stimulativno. Ako imas Bali kratom, koji je neki prosjek sto se tice potencije, 3g je neka optimalna doza ako zelis stimulativni efekt. A Maeng Da je jaci jedno 3 puta nego Bali.
I opet nije neka eksplozija energije, mada je osjecaj prilicno cist. Definitivno drugacije nego kafa ili guarana.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la sometimes »

ovaj sta sam narucio dodje 50g cca. 200kn sa postarinom, narucio sam iz engleske i pise na karakteristikama kao da za eksploziju energije treba 7g, a kao za smirujuce 15g

vidio sam te razlike u cijeni i jacini ali eto za prvi put sam birao eci, peci, pec.....

i ne mislim krenut odmah sa dvadesetkom pa sta bilo.....

hvala na savjetu psihonaute!!!! :thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la sometimes »

moram vam priznat da me nije bas odusevio kratom, ima neko cudno djelovanje, i nije tako izrazeno....

uzeo sam prvi put 2g de meang kratoma i nije mi bilo onog stonirajuceg efekta, nesto kao da sam popio apurin, malo opusti i to je to....

drugi put sam probao 1g - po njihovoj preporuci je manja količina za dizanje, mozda malo nesto napravi ali nije vrijedno spomena, nisam osjetio sut energije....
....it didn't make any sense.....
Avatar
slower
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 11.02.2012, 23:14
Ima zahvala: 23 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la slower »

pozzzdrav :)



:dodje za 20.ak dana (amerika)i nisam primjetio da sam imao krizu..(sad cu opet naruciti jer mi je do sad bio preskup pa sam bio na caju od maka... a to je isto prica za sebe ;)

sori sometimes al ja sam tek sad vidio tvoje pitanje(mislio sam da cu dobiti na mail (glups:)
lp
lp sviimmaa
Zadnja izmjena: slower, dana/u 25.05.2015, 15:04, ukupno mijenjano 1 put.
Tko gleda van, sanja; tko gleda unutra, budi se.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la sometimes »

......kazes kratom skup pa rokas po caju od maka, ha? a sta od makovog caja isto nisi imao krizu?
....it didn't make any sense.....
Avatar
slower
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 11.02.2012, 23:14
Ima zahvala: 23 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la slower »

pa barem toga ima po nasim vrtovima :)
mozda da sam pio cesce ali nisam htio jer je dosta jak mislim po zdravlje los , osjecam da me trosi nakon treceg dana uzivanja bude mi previse pa cekam opet tjedan ili najcesce dva do tri tjedna..
:)

lp
Zadnja izmjena: slower, dana/u 25.05.2015, 15:12, ukupno mijenjano 1 put.
Tko gleda van, sanja; tko gleda unutra, budi se.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Kratom (Mitragyna speciosa)

Post Postao/la Fig »

ima sad kratoma i po hrvatskim smartshopovima, iznenadio sam se kad sam vidio da prodaju. Ali užas, 5g dođe nekih 50-60kn, nisam posve siguran, zaboravio sam.
Odgovori