OSHO - smernice za novi život

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Odgovori
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

OSHO - smernice za novi život

Post Postao/la dejzi »

Aloha,

već dugo pratim njegov rad, zaostavštinu (tj. dok je čovek bio živ)...
nije napisao niti jednu knjigu...drugi su to uradili, sa njegovim mislima...ima samo brdo video materijala iza njega i puno informacija koje se ne mogu čuti u Dnevniku 2, Naučnim emisijama, Histori kanalu, ili u crkvi/dzamiji ili sinagogi...

Neverovatno :-s svi upload-i su nestali...(bilo je sa prevodom)
elem evo kanala OSHO na yt https://www.youtube.com/user/OSHOIntern ... ture=watch
Zadnja izmjena: dejzi, dana/u 17.09.2012, 13:37, ukupno mijenjano 1 put.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: OSHO - smernice za novi život

Post Postao/la sinnerman »

Šta je sada ovo "dejzi"

Večeras sam čitao ulomke iz OSHO-ve "knjige" Knjiga o egu, a ni pola sata poslije odem na "The majka" i pročitam tvoj post ?????? :questionn:
I bajdvej pročitao sam i onaj tvoj post na sungazing
Hmmm, počelo me brinuti takva simultanost....
Možda previše brijem, usimultanjuju mi se neke misli, ideje i doživljaji sa ljudima koje nisam niti vidio....

Uglavnom, puno sreće... povedi suprugu sa sobom u prirodu, šetajte skupa i držite se za ruke dok šetate... po mogućnosti probajte uspon na neki vrh sa kojeg puca dobar pogled....
Zadnje se vrijeme dok po gradu hodam i pričam s ljudima pitam dali ja zapravo pričam sam sa sobom (kao da ti ljudi ne postoje i da pričam sam sa sobom) i moram se ponešto uvjeravati da to nije tako i da samo brijem.... doma dok sam ili dok sam sa obitelji gotovo nikada mi se to ne dešava...

Možda sam preagresivno krenuo sa jednom donekle čudnom metodom... neznam da li je neko to već radio, a ide nešto kao (ili je meni uskoro kraj ili je svima oko mene uskoro kraj) pa onda stavljam sebe u drugi plan, "pokušavajući" provesti te "zadnje" trenutke pune osjećaja za te osobe s kojima sam, ispunjavajući sve njihove želje, ne naljutiti se čak i kada bi inače to učinio, zanemarujući svoje želje i potrebe... uh kako je ugodno, kad probate učiniti da su drugi važniji od samoga sebe.
Zapravo pokušavam izubijati EGO... jer me previše proteklih godina hmhm..

Uglavnom evo ti jedne da te malo nasmije:
slika
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: OSHO - smernice za novi život

Post Postao/la Clipssy »

Damn, uklonili su sve linkove :ohnoo:
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: OSHO - smernice za novi život

Post Postao/la Red »

Sinkronicitet ponekd zna biti nevjerojatan, često ovdje na forumu :x
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: OSHO - smernice za novi život

Post Postao/la extranoize »

Osho je pravi melem za dušu. Čitajući njegove riječi sam skužio neke stvari, i najvažnije, to da je sve što je on govorio jedan putokaz nama samima. Sve je to u nama, otuda onaj osjećaj "pa da, oduvijek sam to znao" koji se javlja s razumijevanjem Oshovih riječi. Naš problem je što smo otuđeni od samih sebe, pa nam ljudi poput Osha trebaju otvoriti oči i natjerati nas da se vratimo sebi.

ovdje imate hrpu Oshovih knjiga i videa:
http://www.ivantic.net/osho.htm

slika

:78896:
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Odgovori