Zvuk

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Odgovori
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Zvuk

Post Postao/la Shanti »

Svi znamo teorijski što je zvuk, znamo kolko može biti moćan po nas, koliko smo privrženi glazbi i slično...

Probat ću najsadržajnije napisati nešto o njegovoj misterioznioj, arhetipnijoj (da, mislim da sam smislio novu riječ =)) ) strani, strani koja izmiče opisivanju pukim riječima,koju bi mogli približiti u terminu "Shabda",u terminima zvukoterapije, ali o kojoj ipak možemo nešto konkretni reći.

Tema je dosta opširna i svašta se može napisati, ali ja ću se suzdržat od dosadnih kopi-pejstanja, iako je meni osobno dosta stvari vezano za to jako zanimljivo i očaravajuće, napisat ću samo par suštinskijih (opet nova riječ :ymapplause: ) zanimljivosti i stavit linkove na neke filmiće i sl.

Nadam se da će vam biti zanimljivo kao i meni. :)




Pored klasičnih instrumenata u zvukoterapiji kao što su didgeridoo, frame bubnjevi, himalajske zdjele (većina ih je čula za njih) važnu ulogu igra i ljudski glas. Što se tiče ljudskog glasa, nezvukoterapijski, proguglajte Bobby McFerrin-a, odličan je :D

Životinje općenito jako dobro reagiraju na harmonijsko pjevanje i instrumente, odmah načule uši jer čuju te više frekvencije, a neke životinje i same imaju zvukoterpijske sposobnosti, primjerice mačka.
Istraživanje instituta Fauna Communications iz SAD-a (http://www.animalvoice.com/home.htm)
utvrdilo je da mačke predu i kad trpe bol, i kad imaju prijelome.
Zvučnim vibracijama predenja od 20 do 50 titraja u sekundi i harmonijskim vibracijama do 150 titraja u sekundi, mačke su u stanju potaknuti rast kosti i zacijeliti prijelome, tetive, povećati pokretljivost zglobova, umanjiti bol, zacijeliti rane i ojačati mišiće. Navedeni institut nedavno je patentirao uređaj na bazi frekvencija mačjeg predenja, za navedene simptome.



Ovo što sam gore prije napomenuo, koga zanima u predajama Veda, u davna vremena postojali su takozvani strojevi - "Kapilino oko" za ubijanje i razaranje na bazi zvuka, a i same misterije oko podizanja masovnih blokova kamena, gradnje megalita, mogli bi biti objašnjeni "zvučnom levitacijom", ali kao što sam rekao tema je jako opširna pa ću izostaviti dosta, a ono što mogu dati su već napisane stvari, kako bi nazovi pragmatici rekli, bez konkretnih dokaza. :)


Alikvote tonova su ukratko : Ako je osnovna frekvencija nekog tona 250 titraja u sekundi, prva sljedeća će biti 500, zatim 750 itd.
U slizanim, pak dubljim frekvencijama, po istom principu idu i one subharmonične, niske frekvencije koje možemo povezati s frekvencijama vrtnje planeta ( ako je netko upoznat sa himalajskim zdjelama, one su pravljenje od različitih smjesa od 7 do 9 vrsta metala, od kojih svaka "frekvencija metala" pripada nekom planetu. A isto tako, gongovi dolaze u verzijama : gong Mjeseca, Jupiter Gong i sl.) ili titranja zvijezda i pulsara.
Zanimljivo je to da je otkriveno da pulsari, velike zvijezde koje ritmično izbacuju zračenja u spektru radio valova, kada im se ubrza frekvencija titranja do one koje ljudsko uho može čuti, prozvode ritmove koji zvuče poput tradicionalnog afričkog bubnjanja.



Definitvna preporuka za ovu emisiju, vrlo vrlo interesantno :thumbsup: :

[media]link[/media]



na temu 432 Hz : http://www.omega432.com/music.html


Citat:
432 vs. 440: the movement to return to “Verdi's A”

The Schiller Institute in Milan Italy on April 9, 1988 launched a campaign to lower the international standard musical pitch to middle-C=256 cycles per second (A=432 cycles per second), in order to preserve the human voice and to return the performance of Classical music to that of the classical composers' poetic intentions.

Bach's 440 hz only touches 8, leaving out an entire section of the complete musical resonance of the universe, which thus remains untouched and unintegrated within the 440 hz music of today

By detuning the note 'a' to 432 (harmonic of 54, 108 & 25920 / 60) then the frequency of 'D' becomes 144 hz (144000 cycles per second) Using 432hz as frequency allows for all the wavelengths to harmonize easily with each other.



"An original new connection of geometry, astronomy and sacred sites to music theory. The international standard of tuning is 440 Hz = the note "A". set in stone by J.S. Bach when the correction to 432 is made, the others notes of the entire octave display a multitude of Gematrian ancient sacred numbers that are astoundingly relative to astronomy, sacred geometry, The Bible and other mysterious literary works such as the Bhagavad-gita and exact longitude and latitudes and hundreds of pyramids and other sacred sites.

Reasons to change the standard of tuning from 440 to 432

Harmonically aligns to astronomical time count of Precession of the equinoxes, 432 X 60 = 25920

The original Stradivarius violin was designed to be tuned to 432, it is the most precise instrument ever constructed by humans.

432 is found at countless ancient sacred sites

Over 2,000 signatures on a petition to the Italian government to change the standard to 432 due to the registers ripping many opera singers voices in 440.


The most important of all is when the correction to 432 is made, the others notes of the entire octave display a multitude of Gematrian ancient sacred numbers that are astoundingly relative to astronomy, sacred geometry, The Bible and other mysterious literary works such as the Bhagavad-gita and exact longitude and latitudes and hundreds of pyramids and other sacred sites.
Zadnja izmjena: Shanti, dana/u 20.09.2016, 21:12, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Zvuk

Post Postao/la Ninti »

Da ne otvaram novu temu, nadovezat ću se na ovu odličnu o zvuku/frekvenciji.
Upravo sam odgledala predavanje Michaela Tellingera na Free energy konferenciji gdje priča o starim južnoafričkim energetskim sajtovima (jedan od njih je i poznatiji Adam's calendar) i njihovoj ulozi.. Na kraju predavanja dolazi do nevjerojatno vjerojatnog zaključka o značenju takvih energetskih punktova za našu slobodu (u svakom smislu).. Zapravo mi se čini da je čovjek posve shvatio način funkcioniranja i manipuliranja frekvencijama uz pomoć megalitskih struktura i utjecaj istih na naše trnutno stanje @-)
Predavanje je must see.
How Sound is Keeping Humanity Enslaved
http://www.youtube.com/watch?v=p8KWp61co1A

[media]link[/media]
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Zvuk

Post Postao/la Sophia »

prije koji mj, u život su mi došlie solfegio frekvencije tj, cjevi koje lupiš pa ispuštaju 528, 432 i 396 frekve. Zanimljivo mi je bilo za promarati tko god da je lupo 432 ispustio bi zvuk :D a mnogo ju je ljudi lupoalo, a kada se lupaju sve 3 cjevi dolazi do neke posebne čarolije kao da se stvara novi prostor u prostoru :D Hvala na svim gore linkovima imam šta da geldam danas, pošto sam baš zabrijala malo dublje uči u te frekve a i naravno nabavit si cijeli spektar frekvica da lupam po bregu hehe
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Zvuk

Post Postao/la Devil'sChase »

[media]link[/media]
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Zvuk

Post Postao/la luther7hrol »

HVala na ovoj temi, stvarno je jako zanimljiva. Nedavno sam bio na retreatu, u putovanju po zapadnoj obali Irske sa jednom vrhunskom healericom zvukom koja je doputovala iz USA, i nekoliko nasih prijatelja. Lijecenje zvukom je vrlo mocno. Posebno je mocno iskustvo rezonancije zvuka i harmoniziranje koje se postigne kada nekoliko ljudi stvara odredenu frekvenciju pa se pogode.
Inace, svaki "objekat" na ovom svijetu i svaki organ naseg tijela ima svoju frekvenciju, isto vrijedi i za nase emocije. U zadnje vrijeme dosta radim sa sigilima prema knjizi Zanna Blaise "72 Sigils of Power", jedne od magicarki iz grupe the Gallery of Magick. Svaki od 72 sigila sastoji se od po tri hebrejska slova i ima po dvije pripadajuce zvucne formule s kojima se moze raditi u kombinaciji sa hebrejskim slovima i to cini mocan sustav za transformaciju kao i utjecanje na vanjsku stvarnost. Ako nekoga bude zanimalo, mogu napisati vise o tome.
Odgovori