Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Wotan »

Pozdravljam sve uvazene clanove ovog izvanrednog foruma te bih iskoristio ovu priliku i zamolio Vas sve za pomoc!
Dobio sam u zadatak ispitati eventualna misljenja "mladjih" ljudi o stavu prema dva dokumetarna filma ili u neku ruku dva "nacina" razmisljanja utjelovljena u tim filmovima.
Zapravo radi se o dva filma na "jednoj" strani Kymatica i Esoteric Agenda i sada vec tri filma Zeitgeist pokreta na "drugoj".
Da samo kratko pojasnim ne aludiram ovim tekstom na dve strane (zato stavljam navodnike na oznake strana) vec na dva nacina razmisljanja ako ih vecina Vas i vidi kao drugacije. Neki mozda nece vidjeti nikakave razlike a neki mozda pak nikakvu slicnost.
Unaprijed zahvalan
Wotan
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Tain »

Iz mog kuta gledanja primjetio sam puno sličnosti.
I često razmislim o nekim isječcima iz tih dokumentaraca. I više puta sam pogledao i Kymatica i Zietgeist.

A oboje su mi zanimljivi jer preispitivaju stvari koje sam uzimao zdravo za gotovo i o koje mi nisu bile ni na kraj uma.
Ne uzimam njihovu teorije kao nešto istinito, već su mi pomogli da shvatim kako mi i trenutna vjerovanja nisu imali bolje dokaze da su točna.

Također vjerujem da na mnogo pitanja neću sebi moć odgovoriti, niti ću možda ikada doznati istinu, i to je sasvim u redu. To mi je pokazalo kako ta vjerovanja imaju samo onoliku snagu koliku im ja dopustim da imaju.

Tako da neznam da li je to bio željeni efekt tih dokumentaraca, ali eto tako su djelovali na mene.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Ninti »

Sad me zanima od koga si 'dobio u zadatak' ispitati mišljenja wotane :) ?
Anyways pogledala sam sve navedeno i zeitgeiste također i oprezna sam s tim teorijama iz istog razloga zašto sam oprezna prema vijestima na tv-u.. Sve sto širi negativu mi nekako odbojno djeluje pa tako i navedeni dokumentarci, možda je dobar dio toga istina, kao i ono sto pričaju David Icke i Jordan Maxwell (čiji utjecaj je poprilično vidljiv u Kymatici i Zg-u) al gdje je rješenje problema?
Venus project po meni nije rješenje koje je realno izvedivo, bar ne još dugi niz godina. Ono na čemu bi mi trebali raditi intenzivno jest svatko na sebi, a to neide dokle god smo u strahu i panici..
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Wotan »

Tain je napisao/la:Iz mog kuta gledanja primjetio sam puno sličnosti.
I često razmislim o nekim isječcima iz tih dokumentaraca. I više puta sam pogledao i Kymatica i Zietgeist.

A oboje su mi zanimljivi jer preispitivaju stvari koje sam uzimao zdravo za gotovo i o koje mi nisu bile ni na kraj uma.
Ne uzimam njihovu teorije kao nešto istinito, već su mi pomogli da shvatim kako mi i trenutna vjerovanja nisu imali bolje dokaze da su točna.

Također vjerujem da na mnogo pitanja neću sebi moć odgovoriti, niti ću možda ikada doznati istinu, i to je sasvim u redu. To mi je pokazalo kako ta vjerovanja imaju samo onoliku snagu koliku im ja dopustim da imaju.

Tako da neznam da li je to bio željeni efekt tih dokumentaraca, ali eto tako su djelovali na mene.
Zahvaljujem Tain. Vrlo mudro "odvagano". Narocito u recenici "To mi je pokazalo kako ta vjerovanja imaju samo onoliku snagu koliku in ja dopustim".
Ali ipak kada bih te zamolio da ipak probas pronaci neku generalnu razliku izmedju njih dali bi to probao napraviti. Zahvaljujem jos jednom! :thumbsup:
Ninti je napisao/la:Sad me zanima od koga si 'dobio u zadatak' ispitati mišljenja wotane :) ?
Anyways pogledala sam sve navedeno i zeitgeiste također i oprezna sam s tim teorijama iz istog razloga zašto sam oprezna prema vijestima na tv-u.. Sve sto širi negativu mi nekako odbojno djeluje pa tako i navedeni dokumentarci, možda je dobar dio toga istina, kao i ono sto pričaju David Icke i Jordan Maxwell (čiji utjecaj je poprilično vidljiv u Kymatici i Zg-u) al gdje je rješenje problema?
Venus project po meni nije rješenje koje je realno izvedivo, bar ne još dugi niz godina. Ono na čemu bi mi trebali raditi intenzivno jest svatko na sebi, a to neide dokle god smo u strahu i panici..
Zahvaljujem ti se puno Ninti!

Zadatak je dosao od vrlo mi dragih prijatelja. Vrlo vrlo dobrih osoba, nije nikakva tajna sluzba ili slicno ako si slucajno pomislila :) .
Mozes li mi pojasniti zasto Kymatica i Zgst po tebi "sire negativu"?
Tko siri "bolje" to sto ti nazivas "negativa"?
Ako bih te zapitao cija ti je ideja bliza od te dvije na koju bi se odlucila da bas, recimo hipoteticki, to trebas. Zahvaljujem jos jednom.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Ninti »

Maa nisam mislila da je tajna služba u pitanju =)) samo sam eto znatizeljna.. Zanimljivo je da je nekome bitno mišljenje 'mladih' na tu temu..
Prvo zašto šire 'negativu'; - zato sto ukazuju (iskljucivo)na ono negativno u gotovo svakom segmentu života. Ne kažem da nije istina to sto govore, al ne mogu biti sigurna ni da jest... Znam samo kako utječe na mene gledanje tih uradaka - dosta negativno, osjećam se jadno i bespomocno jer mi se ne nudi rješenje, već hrpa problema i to rade i Zgst i Kymatica, razlika je jedino sto Zg nudi Venus project kao rješenje, a to po meni nije nikakvo rjesenje. Ima i nešto pozitivno u gledanju dokumentarca tog tipa, a to je sto me navode da sve preispitujem i ne uzimam zdravo za gotovo.

Drugo pitanje je čija ideja mi je bliza - to je teško definirati jer su i jedan i drugi obradili velik broj tema i to u jako slicnom stilu, čak mi se cini da je narator isti :)
Ben Stewart mi je bliži ako se moram odlučiti jer se vise pozabavio pitanjem frekvencija, energija, svijesti, lažnog ega i sl.
Eto nadam se da te to zadovoljava :ymhug:
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Wotan »

Hvala na odgovoru Ninti. Highly appreciated!! ^:)^
Naratori su razliciti, jedan je Ben Steward a jedan Peter Joseph. Mozda slicni glasovi no razlike su...o njima cemo kad se ukljuci i ako se ukljuci jos tko na ovu temu!!
Do onda uzivaj i jos jednom najljepsa hvala na participiranju u ovoj temi.

Wotan
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Tain »

Teško mi je pričati konretno o sadržaju, ali baš bi mogao pogledati opet pa komentirat. :)
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Wotan »

Bio bih ti jako zahvalan kada bi to ponovo napravio Tain. Molim te dozvoli mi da ti samo sugeriram da to napravis zaista maksimalno usredotocen i opusten.
Probaj koliko god to mozes, intuitivno procesuirati te informacije.

Zahvaljujem jos jednom

Wotan
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Red Weed »

Slazhem se u nekom pogledu s Ninti no koliko sam ja shvatio te filmove rjesenja su na samom pladnju, zapravo po meni ti filmovi su samo kucanje na vrata samoizgradnje covjeka i kako sto efikasnije izgraditi okolish za prebivaliste covjeka...

Ni jedan ni drugi ne pruzaju konkretno rjesenje i u tom pogledu su negativni no s druge strane i jedan i drugi potichu na razmisljanje pomochu pitanja sto je po meni dobra strana ili dobra ljudska osobina.

Ne svidjaju mi se ni jedan ni drugi bar u ovom trenutnom stanju u kojem sam sad gdje odbacujem sve studije, filozofije i religije jer ne nalazim dobar izlaz u njima. Iako sam se u jednom trenutku nasao u oba filma i nebrojeno ih puta pogledao, samtram da su oba za mene odradili svoje po izlasku i to je bilo to...

Venus projekt me se dopao ali ne kao rjesenje vec upravo kao vrata u daljini koja samo treba otvoriti i to cak ne na globalnoj razini vech na razini pojedinca... Sto je druga problematika po meni ovih filmova globalno (bljak). Misli lokalno djeluj globalno :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Tain »

Evo pogledao sam Kymatica, Zietgeist-Moving Forward i UNGRIP (From the creators of Esoteric Agenda and KYMATICA)

I zbilja neznam što bi rekao da je drugačije. Koriste razne intervjue i razne teme obrađuju da informiraju.
I jedni i drugi su za globalno ujedinjenje i veću slobodu pojedinca. Preispitivaju prošlost, ali malo pričaju o budućnosti tako da što se tiče stavova doimaju se jako slični.
I love not man the less, but nature more.
Odgovori