Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

Hvala na identifikaciji!
Ali,bar jeste Trichocereus sto znaci da ih garant ima! Mislim,ne znam,ali nemoguce mi je da kod nas ih ima toliko, a kod vas da bas ne moze da se nadje!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Ma naši su ti nenormalno paranoični oko svega što ima veze s 'drogom', i čim bi netko od dežurnih dušebrižnika primijetio jedan takav kaktus na sajmu, po naslovnicama svih novina bi izbilo već idući dan kako se na sajmovima cvijeća može kupiti opasna droga koja može izazvati ludilo, smrt, žrtvovanje djevica đavlu i smrdljive noge. Naširoko bi se raspisali o meskalinu, sve redom pogrešne, lažne i propagandističke informacije koje nemaju nikakve veze s istinom. Kad bi ti netko vidio bilo kakav kaktus doma, bilo bi ti isto ko da imaš igle pune heroina u vazi.
Zato kolekcionari kaktusa drže takve primjerke za sebe ili ih dijele drugim krugovima, ali izložiti ih javno na sajmu bi bilo 'samoubojstvo'. Ionako imaju dovoljno sličnih neaktivnih vrsta koje će klinci kupiti misleći da kupuju meskalin.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

E,znam o cemu pricas. Ovde je tako, samo u nezvanicnim krugovima,ali kad se i mi priblizimo EU, isto ce da bude. -.-
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Ko je iz Beograda, ima otvoren sajam kaktusa ispred doma omladine, ima brdo tezgi.
Sad prodjoh i videh.
Pazite se u svakom slucaju da vas ne prevare. Lopovi su to
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la pecurko »

Kako bre da te prevare, ja stalno kupujem kod jedne tete tu ispred Doma Omladine, doduse samo Lophophore, svakako čovek treba da zna bar osnovne karakteristike vrste pre nego kupi bilo šta...mada i ako pogreši nije strašno sve su sukulente lepe biljke :))
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Varaju za pare, kada vide da si se odmah zaleteo za peyot traze i po 1000din za mali boton velicine prsta nokta na prstu.
Samo oprezno kao laik koji kupuje random kaktus.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

E,ljudi,situacija je sledeca.
Na milion mesta sam nasao kao cinjenicu da vecina kaktusa sadrzi meskalin, ali u kolicinama od 0.0001% ili slicno.
Sad,meni je,normalno,zao da prozdirem moje kaktuscice za koje znam da su aktivni,ali vidim komsinica izbacila kaktuse koje je uspela da ubije (potpuno su zuti,suvi- kolika je to neodgovornost,ne verujem :ohnoo: ),pa sam mislio da spremim nesto od toga. Nemoguce je identifikovati ih ovakve,i ne nadam se nekim realnim efektima, ali sam znatizeljan da probam. E,sad,moje pitanje je, postoji li mogucnost da pojedem neki kaktus od kog cu umreti bolnom i sporom smrcu? :D
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Šanse su gotovo neznatne da ćeš umrijeti ili se otrovati, ali su daleko manje da ćeš se nadrogirati.
Možda bi nešto osjetio da posedeš 30ak kila kaktusa, ali oni nisu baš poznati po dobrom okusu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

Ma,znam,i ne ocekujem zaista nesto. Svakako,odradicu neku ekstrakciju, cisto iz razloga sto pojma nemam gde su stajali ti kaktusi i cega sve ima na njima, pa ono, da ne rizikujem s tim. A,ovako sam samo znatizeljan.
Thanx, Hypno! :thumbsup:
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la hawaiian »

Drugari nabavio sam meskalin puder zelene boje ,nemam nikakva iskustva sa njim zato sam se odlucio da vam postavim par pitanja !
Kako se uzima meskalin?
Koliko dugo treba da traje ajde da kazem apstinencija od hrane pre uzimanja ?
Citao sam na forumima da se meskalin u ovakvom stanju treba prvo obraditi ...ako neko ima info koji ce mi pomoci bio bih zahvalan da mi napise sto pre jer planiram sutra da putujem ! hvala
Odgovori