panaeolus cyanescens hawaiian

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la hawaiian »

Odlicno a ja se zabrinuo :)
Hvala jos jednom za ovaj forum postaviti ovako pitanje i dobiti odmah odgovor je stvarno fenomenalno :ymapplause:
Javljam se uskoro nadam se sa pecurkama :)
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la hawaiian »

Supstrat je 100% koloniziran i kutije su stavljene juce u terarijum a na dno sam stavio sloj perlita 1 cm otprilike .
Kad treba da pocnem da prskam sa vodom supstrat mslm jel treba odmah zbog stvaranja vece vlaznosti ili kad se pojave pinovi ?
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la Mary Jane. »

Od kad si skinuo poklopac i premjestio u boks vlaga treba biti između 70-80%
Po supstratu ne trebaš špricati, još ako imaš perlit on odlično zadržava vlagu i neće bit potrebe za špricanjem, svaki tjedan jednom, dok ja s zemljom špricam svaki dan 3x, supstrat nikad.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la tommyzg »

Da buduci da imas perlit vlaga nece bit prolem, jedino sta ti isparavanje s povrsine potice pinanje pa mozes tipa svaka 2-3 dana pospricat u tu svrhu, kad proluftas box mozda najbolje :)
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la hawaiian »

slika

slika

Moje prve pecurke :)

Pinovi su izasli pre 3 dana na sobnoj temperaturi od 30 stepeni ,luftiram kutiju 2 puta na dan po 10 tak sekundi.
Ako moze neko da mi kaze najjednostavniju opciju za rashladjivanje ,stvar je u tome sto mi je u sobi 31,5 c
a nedavno sam stavio tegle sa razi da se koloniziraju ,strejnovi Panaeolus i Albino A+ ..
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la hawaiian »

Iznenada mi je opala vlaznost ,nema vise kapljica na kutiji !
Sta da radim?
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la Kimera »

Ako ti u box-u pada vlažnost nadoknadi je raspršivaćem, perlit treba uvijek biti vlažan. Ali nedostatak kondenzacije vode po stjenkama box-a može biti i dnevna varijacija u temperaturi. Tako obrati malo pozornost i na temperaturu. ;)
slika
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la hawaiian »

Da u tome je i najveci problem jer je temperatura u sobi 32 c!Box drzim ispod sudopere i pustam vodu da tece kroz sifon a samim tim hladim prostor ispod ,ubacio sam i ventilator :)
Tako da sam temperaturu spustio na ajde recimo podnosljivih 29...nadam se podnosljivih !?
Jel postoji jos neka opcija za rashladjivanje boxa ili nekog manjeg prostora posto sam i to uzimao u obzir recimo neki green house ...hm?
I jel ovlazivac vazduha moze da spusti koji stepen temperaturu ?
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la Kimera »

Da ta temperatura, svi se borimo trenutno sa njom. Ja osobno imam sreću što živim u staroj istarskoj kući sa kamenim zidovima i po 1m debljine pa mi to malo olakšava posao.
Stvar sa temperaturom je malo zeznuta jer pasivnim hlađenjem npr. ventilator ne može rashladiti
ispod sobne temperature to govori neki zakon termodinamike. Zato služe aktivni hladnjaci kao klima uređaji koji imaju termo pumpu tj. rashlade ispod sobne temperature uz dodatnu potrošnju energije kako bi zaobišli taj zakon termodinamike. Negdje na forumu ima neka takva tema di se spominju aktivni peltier hladnjaci koji rade na el.energiju i hlade jednu površinu dok se druga
jako grije. Pa se može kombinirati sa vodenim hlađenjem ali ti treba još termostat, vodena pumpa npr. za akvarije, rezervar vode itd.
Pogledaj ovaj video:
[media]link[/media]
slika
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la hawaiian »

Imas srece sto zivis u Istri,prelepa je a jos imas i hladnu sobu ...odlicno :)
Verujem da je ovo odlicno resenje ali je komplikovano za mene da se sprovede u delo jer se ne razumem u elekroniku a nemam bas osobu od poverenja da je pitam za pomoc .
Ne mogu da nadjem na forumu temu u vezi ovakvog vida hladjenja, sto se tice temperature postoje teme samo u vezi grejanja ...
A kad bi npr sproveo crevo iz cesme i spustio u prostor gde je box(ispod sudopere),da kruzi hladna voda
recimo cak i nekih 2 metra zalepio na pod i zidove ...
jel bi to imalo nekog ucinka ?
Odgovori