Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
bokte
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 27.04.2012, 23:21
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la bokte »

Po meni, idealan recept za roštilj je ovaj:

Nakon što ste sve pripremili i zapalili vatru, odjednom na nekoliko trenutaka zastanete i zamislite se. Pa se zamislite još malo dublje. Pa još malo. A onda, još uvijek zamišljeni, počnete lagano klimati glavom, kao da upravo počinjete shvaćati nešto važno, nešto presudno, nešto što bi moglo iznenada promijeniti ovo do zadnjeg detalja isplanirano nedjeljno popodne. Tada nekoliko puta pomjerite glavu lijevo-desno i kroz nos ispustite nešto poput "khm", kao da vam nije jasno kako već odavno niste shvatili to što ste upravo shvatili. Na vaše se lice razvuče imam-jebenu-ideju-osmijeh. Pomalo djetinje zloban, ali nadasve zadovoljan osmijeh. Obuzima vas čista radost postojanja. Božanska inspiracija sija iz vaših očiju. Ugasite roštilj tako što se popišate po njemu. Ostali vas gledaju u nevjerici. Ali vi sada osjećate snagu i neustrašivost jednog vizionara. Gospodar ste situacije. The man. Okrenete se prema njima, ponosno se isprsite, naslonite jednu nogu na stijenu, zapalite cigaretu i držite ih desetak sekundi u neizvjesnosti, da bude efektnije. Pogled vam je fokusiran na neku točku u daljini, kosa vijori na vjetru itd. Napokon, sasvim smirenim, ali autoritativnim glasom kažete:

- Ko nije pijan?

Prvoj osobi koja se javi bacite ključeve od auta, pa nastavljate:

- Vas dvojica, pogurajte renolku. Nek radi motor jedno pet-deset minuta, čok mi je nešto sjeban pa neće primat gas dok se dobro ne zagrije. Dakle, fali nam bijelo vino, feferoni i mljevena paprika. Uz dobar vjetar u leđa, stižemo u konzum prije jedan. To je to. Kakav mrtvi roštilj, dajte molim vas. Danas radimo nešto bolje. Danas radimo kotlovinu.

Pitanje za kuvare i gladnu čeljad: idealan recept za kotlovinu?
Opširnom djelu (mnogo opširnijem, na pretpostavljiv užas nakladnika!, negoli se, tijekom rada na ovom skupnom projektu, moglo i zamisliti) ne priliči dugačak predgovor.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Red »

=))

da vas čujem...
morala sam izguglat kotlovinu jer nisam imala pojma što je to (u mom kraju se to ne priprema), pa me sada žiiiivo zanima neki vaš recept! :hexer:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la mr. gljiva »

Za mene nema nekog recepta jer di god se kuha 3-4 vrste mesa ili koja kobasica paprena skupa kotlovina ispada nešto perverzno. Nažalost nisam jeo već jako dugo jer je to vrhunski spravljao jedan obiteljski prijatelj i to nas je znalo biti po 10ak ljudi ubijat se ko životinje :D nažalost stariji je bio lik i više nije živ,ali ostalo u sjećanju ;)

(Također prenosim pitanje za kotlovinu)
Evo jedna slika pa mi recite koje od dvoega?? I nek se zna da je pile prvo bilo skroz dolje tako da je janje kapalo dobra 2 sata po njemu, a onda se preselilo na gornju poziciju još 2 sata :D (pile je bilo uhhh :ymdevil: )

slika
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Zeleni Palac »

Imam kotao za kotlovinu doma, al nisam neki znalac. Tj. nemrem napravit pravu kotlovinu kad uvjek s nama jede minimum jedno djete i par ljudi koji nisu ljubitelji zacinjene hrane.
Inace pocnem tako da stavim dvije zlice masti, par deci vode jer jako brzo to pocne cvrcat pa onda luk da se pirja. Nakon toga dodam mrkvu posto joj treba 100 godina da se skuha. Onda naravno ide meso. Nesto snicli, pokoja kobasa... Kasnije meso moze ici na rub da se malo zapece. Stavim jos 2 deci vina, grah i sampinjone te naravno zacina po zelji. Kad se to skuha ubacim nazad meso na par min i spremno je za jest. Makar to meni vise vuce na neki gulas nego kotlovinu, al ajde... Fino je :D
Pitanje za slijedeceg:
Bavite se svojim poslom, nema nikoga u blizini. Doleti Brad Pit :D i predstavi se kao Tyler. Uperi vam pistolj u glavu i ispituje vas pitanja. Tada sazna za nesto za sto ste prije bili jako zainteresirani i jos uvjek jeste, ali ste odustali od manjka inspiracije, motiva, volje... I kaze da ce vas posjetit za 2 tjedna i ako se nebudete bavili time ce vas ucinit pokojnim. :p Koja je to aktivnost od koje ste odustali, koju ste voljeli, ali ste odustali zbog svejedno kojeg razlogai i voljeli bi se bavit njome kad bi mogli?
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la pecurko »

Definitivno terenski rad na istraživanju flore...nekad sam imao po 50-60 noćenja u prirodi godišnje, pisao zbornike ...j...ni kapitalizam odnese sve moje ljubavi iz mladosti.

Što se kotlića tiče: luka crnog oko 0,5kg izdinstati sa malo ulja...dodati 1/2 litra crnog vina, kad ispari oko pola tog vina, dodati 1kg junetine...sačekati da svo vino ispari i da meso sa dinstanja dođe do pečenja...kad se lepo isprzi dodati povrća po želji( crveni kupus, tikvice, šargarepa, krompir...) bez kapi vode jer će povrće pustiti taman koliko treba...
Kada se pravi kotlić u prirodi, začinsko bilje je najlepše ubrati sveže u okolini kampa( menta, majoran, origano, majkina ddušica...) Služiti vruće uz ladno pivo. :D

Ostaje pitanje Palca Zelenog, kojih Vas je zadovoljstava koštalo orastanje?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Red »

samo odrastanje me koštalo zadovoljstva, blesava lansirana u ovaj ludi svijet slika
mada moram priznati da nisam nešto strašno patila u tom procesu jer ne žalim za ničim napravljenim ili ne napravljenim. nitko me nije sputavao da radim ono što volim i želim. roditelji su imali sluha da saslušaju moje snove i težnje. naravno odrastanje mi je bila kao pljuska u lice, biti odjednom svjestan da svijet koliko god lijep ima užasno školstvo, užasne fakultete, užane ljude i užasna sranja a ti se trebaš u njemu snalaziti. pa tako snovi padnu u vodu jer se razočaraš...ali svejedno ne žalim za ničim. Željela sam biti veterinar, arheolog ili detektiv ala CSI ali odustala sam od toga davnih dana. Učiteljica likovnog mi je bio sljedeći plan jer volim klince i ujetnost ali me fakultet ubio u pojam i sve to skupa bacilo u crnu rupu.
pa nekako na kraju kažeš ma jebeš to sve, idem sasvim drugim svojim putem koji ću utabat sam slika

Šta si želio biti kad si bio mali? slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la vidra »

bagerista. stara me dan danas zajebava za to.
Psychonaut je napisao/la:slika
Ovaj zeleni lijevo, fakat je bio toliko veci od obicnog he-mana :)) Doduse, nisam ga stalno vukao sa sobom :)

Proslijedjujem isto pitanje, dobro je :psy
ovaj zeleni gore levo mi baca na majkl džeksona.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Tain »

trebao si postavit pitanje :-?

al eto da odgovorim na Red

ja sam kao mali htio bit Otac nekome :P uvijek sam želio bebu. I mene stara jos dan danas zajebaje jer sad je skroz obrnuta priča.

kad bi mogao imat lijek protiv starenja (bez nuspojava) bili ga uzimao/la?
I love not man the less, but nature more.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la dr.manijak »

To je uvek bilo potanje i kad smo bili klinci. :)
Znaci da vecno zivis i ne staris?
Pa uzeo bih ga naravno, mada uvek je pitanje sta sa onima koji umiru a ti ostajes, to je jedina losa strana toga.


3 ljubimca koja bi voleli da imate?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la vidra »

trebao sam, da #-o
ljubimci su jack russell terijer, američki staford i mačka :x
koje rešenje koristiš kad te muči nesanica zbog punog meseca, a da nije mj?
Odgovori