Biljni lek protiv pušenja duvana

Recepti, napici, tinkture...
Avatar
cke
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.04.2012, 02:20
 pohvaljen: 3 puta

Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la cke »

Čuo sam da postoji čaj za odvikavanje od pušenja cigareta koji se može nabaviti u skoro svakoj apoteci. Pije se tri puta dnevno i kada osetite želju za pušenjem držite ga minut - dva u ustima i posle toga je cigareta bljutava. Da li neko ima nekog iskustva sa tim čajem ili neku drugu varijantu a da nisu lekovi za odvikavanje ili koje kakve hemije.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Red »

Kako prestati, ništa bez puno volje!

Biljna mješavina
sastav: lovor, zob, menta, iđirot.
2 žlice zobi zakuhamo u jabučnom octu i vodi 1:1. Kad provrije dodajte mješavinu, ostavite 10 min poklopljeno, potom izvaditi bilje i držati u ustima 15 min.
To ponavljati 2 - 3 puta na dan. Nije lako, ali uz puno volje isplati se probati.

Biljna mješavina koja štiti od nekih karcenogena, nađena u duhanskom dimu te pomaže u stvaranju prostaglandina
sastav; celer, peršin, mrkva, jabuka.
3 žlice mješavine popariti sa 8 dcl vode. Piti kroz dan u gutljajima.

Sirup protiv pušenja
sastav; hren, kamfor, med, iđirot. Više puta kroz dan malu žličicu.
Nesmije se odmah progutati, treba zadržati u ustima.

Biljno vino od: celera, peršina ili mrkve. 3 puta na dan po malu čašicu.

Može pomoći i stavljanje lovora u juhe i ostala jela.

evo to sam pronasla ovako na brzinu ovdje :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
cke
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.04.2012, 02:20
 pohvaljen: 3 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la cke »

Ja sam oduševljen ovim forumom, nešto ovako sam tražio baš dugo.
Hvala od srca :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Red »

slikahehehe hvala tebi :ymhug:

pusim duvan vec dosta godina, motam duvan tocnije. cigarete sam ostavila davnih dana jer su mi gore smece od ovo smeca koje sada pusim. no dobro..otrov je otrov da se ne lazemo.

mislim da je zbilja najvaznija odluka. odluka da prestajes, ne sutra ne uskoro ne uz neku pomoc, vec sada i odmah cvrstom odlukom. samo odluka. uz sve flastere i tablete, zvakace i cajeve nema ti pomoci ako ne popricas sam sa sobom i kazes sebi, ok od danas na dalje necu pusiti jer mi ne treba i truje me nepotrebno.

sama navika pusenja je zamka za sebe. jeste, postoji neka vrsta fizicke ovisnosti ali mislim da je navika ovdje jos jaca od fizicke potrebe. kao i sa svime što konzumiramo a realno nam ne treba.

tako je sa slatkim i hranom kod nekih ljudi, kao i kod pusenja i sexa. mislim da su to stvari na koje je ljudsko drustvo navuceno a da realno tijelo uopce nema potrebe, stvarne potrebe, za tim stvarima.

ne mogu bez sexa, ne mogu bez slatkog, ne mogu bez kave, ne mogu bez pusenja, ne mogu... moze se naravno jer sve to tijelu nije potrebno, potrebno je nasem umu koji je stvorio zelju za necim nepotrebnim. te "potrebe" treba osvijestiti kako bi mogli reagirati u pravom trenutku.

drugo je kada tijelo salje mozgu informacije: tijelo ti je gladno- jedi. tijelo ti je zedno- pij, tijelo ti je umorno- odmori. ne bi trebali mijesat stvarne potrebe tijela sa onim potrebama kojim um vara tijelo. bitna je razlika :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
cke
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.04.2012, 02:20
 pohvaljen: 3 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la cke »

Pokušavao sam ja više puta da prestanem ali nikako ne ide. Ima tu više problema znaš, prvi je zbog kafe jer nikako ne ide kafa bez pljuge kao i drugi a to je pivo ili neki drugi alkohol zatim pauze tu imam neko merilo od 5 min po jednoj cigareti. Koristio sam one električne cigarete i one su promašaj, počeo sam da motam pre godinu dana a pušim 10-11. Isto i oko duvanja, ja gajbi lepo svrtim xnu bez duvana, a kad izađem negde sa ekipom uvek mi dolaze ti sa duvanom i ruše mi planove.
Dosta manje pušim od kad sam počeo da motam duvan, ali sada planiram da ga skroz batalim ili da to svedem na neki nivo uživanja u posebnim prilikama i tome sl.
Pesma je random čisto da razbijemo monotoniju :p
[media]link[/media]
Zadnja izmjena: cke, dana/u 24.04.2012, 15:37, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Red »

ma razumijem te :) meni je na poslu bilo super prije, posto nisam pusila u prostoru gdje sam radila. pa bi si uzela pauzu kad bi zeljela i zapalila. mada sam tada pusila svega par cigareta tokom radnog vremena, nije me ni pitalo.
ali onda dodes doma, otvoris pivo i ajmo motaj bez razmisljanja, pa nadoknadis sve ono sto tokom dana nisi, uzas :ymdevil:

mnogi pokusavaju sa duvanom smanjiti. mada smanje nije niti to rjesenje. mislim da je najbolje prestat odjednom sa svime, jer ovako agoniju samo produzavas... no opet, nemam pojma. meni se zna desiti da sam cijeli dan vani i radim nesto deseto, ili neki izlet i ne zapalim uopce. jer me ne pita. vjerujem da odlucim danas prestat da bi ostalo na tome, osim naravno pljuga :P

neki znaju imati cigarete u djepu, ali ne zapale. neki zvacu bombone kada ima dode zelja. neki jednostvano vode unutrasnju borbu sa zeljom i navikom...a ja zbilja nisam strucnjak. ali znam dosta ljudi koji su samo jedan dan odlucili i prestali pusiti. dakle pitanje karaktera...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Psychonaut »

Svaki put kad ti se pusi, a ne zapalis, postajes sve jaci.

:psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la HypnoToad »

Da, ali jači u smislu Hulka! :)) I ako ti se nakon 24 sata nepušenja netko samo obrati, zabiješ ga kroz zid!
Ja sam bio prestao na nekih godinu dana, i ništa mi dobrog to nije donijelo. Uglavnom se to svelo na godinu dana užasnih psiholoških problema, koji možda nisu bili uzrokovani, ali su bili pojačani prestankom pušenja.
Moram priznati da mi je gušt ovaj duhan s naših polja, koji uglavnom nije šprican nikakvim dodatnim kemikalijama. Cigarete su mi odvratne. Pokušavam se natjerati da ne pušim čisto iz dosade, nego baš kad mi dođe gušt. Ionako ne želim živjet pre dugo. Po meni je najbolje naučiti se da zapališ dosta rijetko i u pravoj prilici, i pokušaš neutralizirati utjecaj duhana nekim drugim zdravim navikama. Znam da možda zvuči glupo, ali meni je lakše natjerati se da vježba i jedem zdravije nego da se potpuno odreknem duhana.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Psychonaut »

Pa mozes i duhan upotrebljavati, a ne zloupotrebljavati, kao i sve ostale supstance. Samo sto je takvih ljudi vrlo malo. Sasvim druga stvar je psiholoska i fizicka ovisnost o nikotinu, koja sigurno nije pozitivna stvar.

Samo se ne treba zavaravati da je u pitanju ovo prvo, kad se radi o ovom drugom :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la dr.manijak »

Kratko i jasno Tabex.
Ja posle 8-9 godina pusenja ostavio pljuge kao od sale pre oko 8-9 meseci. ;)
Daj 8e i baci pljuge za ceo zivot, najbolji lekic.

slika
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori