(Big) Theory of Everything

Svakog dana, novo otkriće
littleboy

(Big) Theory of Everything

Post Postao/la littleboy »

Nedavno sam naletio na - do sad, za mene, najimpresivniju prezentaciju na youtube, sto se tice svjesti, normalnog, paranormalnog, metafizike i u opste svega vezano za prirodu stvarnosti.

Nazalost, prezentacija je na engleskom kao i ostali materijal od ovog covjeka i nema prevoda, s obzirom da je relativno novo, a i nije mediJski popraceno dovoljno jer je poprilicno 'ludo', za razliku od pisaca poput Ekarta Tolea i slicnih.

Evo prvi link, ima 18 partova ukupno:
http://www.youtube.com/watch?v=akgCb85PG-A

Link do besplatne (google books) verzije knjige:
http://books.google.com/books?id=RYHtBP ... &q&f=false

S obzirom da sam se ja bavio, a i jos bavim, zadnjih 5 godina detaljnim proucavanjem ove tematike i svih tematika slicnoj ovoj, filozofija, psihologija, budizam, yogiji, parapsihologija, metafizika po malo kvantna fizika (sto mogu da prokuzim), i sve ostalo izmedju, kao i moje interesovanje za 'tripove' pod uticajem shtokakvih supstanci, mogu reci... iz moje perspektive da je ova knjiga sve objasnila sto me ikad zanimalo, i to na logicki, objektivni nacin, kojem smo mi 'pro-western' kulture skloni.
Jedini problem s knjigom je sto je ogromna, oko 900 strana (nisam siguran kakva je ova online verzija, ja sam narucivao s amazona shtampano izdanje), i sto je zesce prilagodjena 'pocetnicima' u tom polju, pa ima dosta objasnjavanja i pojasnjavanja, koje je po meni bilo nepotrebno, ali ipak jos nisam naisao na materijal koji tako obiluje informacijama.

Preporucio bih svima, da bar odgledaju prezentaciju, i ako traje ~ 2.5 sata, naravno koga interesuje...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Hvala ti na ovome. Velik respekt Campbellu, stvarno mi unaprijeđuje moj pogled na prirodu realnosti i svega, jer već duže vrijeme stagniram i to mi se ne sviđa baš. Upoznat sam s mnogo toga u toj domeni, knjiga holografski svemir od talbota mi je dosta dobro to sve povezala, a Campbell to fino nadograđuje. Dao mi je dosta volje za daljnje i intenzivnije istraživanje sebe i svemira. Sad se bacam na čitanje knjige.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
littleboy

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la littleboy »

Aha... lik je .. inspirativan. Ja sam pogledao vise puta ovaj video, i danas sam ga pogledao opet, svaki put uleti neki djelic koji sam propustio u prijasnjim gledanjima.

Takodje ima jos prezentacija, koje su slicne, ali ima novih stvari ipak... pogotovo u jednom klipu se fokusirao na 'prakticniji' dio nacina funkcionisanja prirode. Kako se 'renderuje' stvarnost i kakvu ulogu ima 'intent' .. iliti namjera nasa kod 'prikaza' te holografske/virtuelne stvarnosti ali i kod naseg subjektivnog... inner funkcionisanja. Ali da, u sustini ovo je nadogradjena teorija na vec postojecu teoriju o holografskoj stvarnosti.

Ovde ima malo vise i njegove istorije, kako je poceo, t.j. sta ga je navuklo da se pocne baviti proucavanjem prirode stvarnosti/svjesti, sto je isto interesantno.

Evo link (isto ima dosta djelova):
http://www.youtube.com/watch?v=uVfaZz6EsXY
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Red »

Hvala na ovome, bacam se na citanje :ymhug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la mandelbrot »

Takodjer... ;)
z = z*z +c
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Meshuga »

nebi tia kvarit raspolozenje, al ovo su teme koje su me jako zanimale pa bi podjela svoje misljenje o tome.

Znam da vecini ljudi koji se nebave znanosti, i nisu upoznati metodologijom znanosti ove stvari izgledaju smisleno i lipo al zapravo su prodavanje magle. Nije moguće povezivanje znanosti sa metafizikalnim, cisto iz razloga sta je znanost uokvirena logicna cjelina unutar koje su svi elementi povezani funkcionalno, i najbitnije od svega zasniva se na dokazima. To je i prednost i mana znanosti, prednost je sta korisna, al mana je sta mi vidimo svjet sire od same logicke tvorevine, osjecamo, a to nemozemo uvalit u nijednu jednađbu ni dokazat. Zato mislim da je lose da se ljudi po pitanju duhovnosti, ili kako god to neko dozivljava okrecu bilo kojoj religiji ili duhovnom ucitelju ili slicnome, jer niko nezna sa sigurnoscu o tome. Mislim da svako od nas treba razvit sam svoje shvacanje iz svojih iskustava a ne se ufilmavat u tuđe filmove. Niko nezna sta je stvarnost, a mozda je i nemoguca za shvatit, sta ja osobno mislim da bi moglo bit, jer niko nemoze tvrdit da je priroda sacinjena prema logickim nacelima, sta je nuzno da bi je se moglo shvatit.
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Campell pristupa ovome poprilično znanstveno, radi eksperimente kod svega da utvrdi dali samo on brije ili se isto dešava svakome tko se podvrgne takvom eksperimentu. Ako postoji objektivno slaganje u doživljenom tada znači i da ima nešto u tome.

btw. kad smo već kod fizike najzanimljivija mi je čestično valna priroda atoma. Točnije zanimljivo je to da je atom čestica samo dok ga se promatra ili mjeri, a to bi govorilo da svijet poprima oblik samo kad je svijest u interakciji s njime, do tada je... magla nećega?

[media]link[/media]
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Meshuga »

Kvantna.. zvuci dosta bajkovito a zapravo je samo tvrdi matematicki formalizam koji se rijecima niti nemoze opisat i niko nikad nije skuzia al funkcionira. Cesto zloupotrebljava u nekim new age teorijama, al najcesce na totalno krivi nacin..
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Beyond Le Fov »

znači ovaj gore klip nije istina? teorija holografskog svemira dosta dobro pokriva ovu priču
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Meshuga »

istina ovaj dublle slit eksperiment, problem je kad se kaze da se to događa zbog svijesti, to je samo djelomicno tocno, tocno je da neko svjestan vrsi eksperiment u kojemu se neki kvantni objekt, recimo elektron iz vala vjrojatnosti pretvara u cesticu. Kad bi to bilo tako cili svemir bi samo bia jedna velka valna funkcija u kojoj se nikad nista nebi dogodilo da se nije stvorija covik, ka svjesni promatrac. Gleda san cili ovaj dokumentarac kasnije ima nekih objanjenja cudnih stvari uz pomoc kvantne.

Sta se tice holografskog svemira, slabo to poznajen, jel mos malo pojasnit?
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Odgovori