Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la jackal83 »

Hmmmmmmmmm,,,,neki koji su citali moje postove@reed je@znaju da sam se zalio da nista nevidim u mojim spricama i bilo me strah di su te spore,,,i sinoc kad sam sve pripremo,u dvije sprice kad sam ih dobro pogledo vidim neku bjelu PAUCINU,PRIJE NIJE JE BILO((SPRICE IGLE SVE STEERILNO KUPLJENO)) STA JE OVA PAUCINA ove sprice u kojima je paucina stare su oko 10ak dana mozda koji dan vise ,,,((kud sam se zalio da nista nevidim :ohnoo:
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la HypnoToad »

Spore su proklijale.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la BigJoe »

Kako to mislis su proklijale??? :-?
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la HypnoToad »

Pa proklijale su. Stanična opna spore je probijena i hife su izašle, narasle i zapetljale se međusobno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la 314 »

hypno, dal' se onda daju iskoristiti ili su šprice za bacit?

i ajd' samo meni odgovori na gornji post, evo budem kopiral pitanjce... :D

mene zanima debljina sloja kolonizirane raži u posudi....stavio bi dvije tegle u onu Al posudu od "Gavelino piceka", zlatno smeđa, pa se pitam koliko je previše raži, rizik, prednosti i mane, a koliko uopće može bit minimalno debel sloj ili bezveze dižem prašinu?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la HypnoToad »

Ma uglavnom su još upotrebljive, jedino bi moglo bit problema s prolaženjem kroz iglu, ali ih je bolje iskoristit što prije kad se vidi da su takve.
Inače debljina supstrata kod P. cubensis direktno utječe na velićinu plodova, i donekle na prinose. Tu se govori otprilike o 15 - 20 cm visine. To se naravno odnosi na pravilni supstrat. Kod raži mislim da bi to bilo samo kontra produktivno. Neka minimalna debljina bi bila nekih 5 cm, do 10 je OK. Neznam koliko je duboka ta posuda od kokoši, ali ispod 5 cm raži će rezultirat prilično malenim gljivama i lošim prinosima.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la 314 »

hm, thx, da, idem na tvoju metodu sa kokos coirom (trebal sam to prije napomenuti), posuda bude do vrha puna, a to je 5 cm.....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la jackal83 »

HypnoToad je napisao/la:Spore su proklijale.
odlicno to znaci nisu mrtve :questionn: :questionn: ,,,, ubacio sam ih odma u ovu jednu rezervnu "pokusnu teglu" prosle su kroz spricu jel je ona siiiroooka 9ka,,,nadam se da je dobro sto sam ih ubacio?????? :-?
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la drimena »

e mozete li mi samo objasnit sta radite nakon sto se raz napije vode.ja je prostrem na ubruse da se malo posusi ali mi se cini da uvijek ostane mokra a neki kazu da je dovoljno 10 minuta,medjutim red je u gajdu napisala da ne smije biti suva i lijepiti se.kako vi to radite? koliko dugo susite?
Download complete
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la 314 »

ja radim vako:
kad se raž napije vode, ocijedim vodu iz tegli i presipam svu raž u lonac, nalijem dosta vode i prokuham raž deset minuta. zatim iscijedim vodu iz lonca i kutlačom vadim vruću raž u cijedilo, malo onak "profi" protresem da se malo vlaga ispari i stavim na kuhinjsku krpu (vadim cca za pola tegle). pokrijem krpom i lagano rukama valjam po raži, onda ju istresem nazad u teglu. ne skroz do vrha - do onog ruba, 2-2,5 cm od vrha.

evo tako i ti napravi i nećeš fulati :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Odgovori