Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Odgovori
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la 314 »

ej,
mene zanima debljina sloja kolonizirane raži u posudi....stavio bi dvije tegle u onu Al posudu od "Gavelino piceka", zlatno smeđa, pa se pitam koliko je previše raži, rizik, prednosti i mane, a koliko uopće može bit minimalno debel sloj ili bezveze dižem prašinu?

thx
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la jackal83 »

ovako grijac mi je tetra 25 ne 50 kosto sam mislio i stavio sam ga u posudu od proteina koju sam napunio vodom negdje oko 3 litra DALI JE TO MALO VODE ZA GRIJAC,,,
I JOS JEDNO DALI dim duhana smeta gljivama,i moze li inkubator bit zatvoren skroz poklopecem sa samo jednom rupicom majusnom

EDIT;;;tek sam skonto da samo ja ovo mogu razumjet,,,boox je veliiki i grijac u kutiji od proteina sa vodom sluzi kao pec ono voda se ugrije i grije dalje sve je oblozeno vani sa folijom,,,,,kad u ovomm smrdljivom gradu nemozes nista nac hjebli sebe usta bitno da uf,uf,,,,,, i ovaj box je malo manje od 100kn
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la orbit »

Kako ste mene svi izignorirali a ja se znojim i patim :)

pizde..
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Red »

vec smo izmjenili poruka i poruka na PM, i sve sto ti preostaje je da cekas. ocito nitko nema savjet vise pa nista ni ne govori, daleko od ignoriranja. :psy
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la orbit »

Red je napisao/la:vec smo izmjenili poruka i poruka na PM, i sve sto ti preostaje je da cekas. ocito nitko nema savjet vise pa nista ni ne govori, daleko od ignoriranja. :psy

Za tebe znam, nadao sam se da je netko imao slicnu situaciju, pa da ce reci svoje misljenje..

smatram da sam presusio raz, izgleda stvarno suho...cudno mi je to...

injekulirao sam novu teglicu, i nju sam samo procijedio, bez onoga s rucnikom i kuhanjem, vidjet cemo sto ce biti od toga...

ti si vec vidla ovu sliku, drugi nisu pa: http://imageshack.us/photo/my-images/68 ... 047fz.jpg/

mislite li da je to dovoljno za zrak, ili da radim jos rupa ?
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la BigJoe »

Bok :D
Ovi tetra 25 mislim da se koriste u rasponu 10-30 l ako se ne varam.Ja isto koristim moj od 50 sa duplo manje vode od donje granice vec 2 god pa sve je ok.Tako da vjerujem nebi trebalo biti problema.Mislim,preporuka proizvodača je tamo sigurno zbog nekog razloga,ali je za sada nisam imao nikakva loša iskustva. :D
Sto se tiće duhana nemam pojma ali vjerovatno ce poprimiti miris dima... :-?
Meni je inkubator zatvoren sa poklopcem bez rupa.Ali moram ga zračit svakih 1-2 h, jer sam par puta uspiješno uzgojio dactilyium. :))
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la orbit »

BigJoe je napisao/la:Bok :D
Ovi tetra 25 mislim da se koriste u rasponu 10-30 l ako se ne varam.Ja isto koristim moj od 50 sa duplo manje vode od donje granice vec 2 god pa sve je ok.Tako da vjerujem nebi trebalo biti problema.Mislim,preporuka proizvodača je tamo sigurno zbog nekog razloga,ali je za sada nisam imao nikakva loša iskustva. :D
Sto se tiće duhana nemam pojma ali vjerovatno ce poprimiti miris dima... :-?
Meni je inkubator zatvoren sa poklopcem bez rupa.Ali moram ga zračit svakih 1-2 h, jer sam par puta uspiješno uzgojio dactilyium. :))
ja sam sada jos na svoj box dodao akvarijsku zracnu pumpu, da upumpava zrak unutra, a prema gore kroz filter izlazi, nadam se da ce to biti dovoljno...

sto se tice grijaca, mislim da nemoze biti prejak.. sada koristim 100w grijac, ali sam si narucio 200 w, da grije kako spada, jer sam skuzio da kod ovoga od 100w, iako je podesen na 28 stupnjeva, u boxu mi je radi ventilacije oko 25-26...tako da...
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la BigJoe »

Ja isto postavim na 28 C i tako pustim stalno.Kad imam tegle unutra popenje se temp na 28 bez beda jer miceliji grije isto.Ali kada imam posude onda ne ide preko 26 jer stalno zračim....
Sa pumpom bi trebalo biti jednostavnije... :D
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la orbit »

BigJoe je napisao/la:Ja isto postavim na 28 C i tako pustim stalno.Kad imam tegle unutra popenje se temp na 28 bez beda jer miceliji grije isto.Ali kada imam posude onda ne ide preko 26 jer stalno zračim....
Sa pumpom bi trebalo biti jednostavnije... :D
jebe se tebi, ti imas micelij, mene nece ni kontaminacija :D
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la BigJoe »

:D
Dok nema kontaminacije uvijek ima nade da ce mica krenuti. ;)
Naoružaj se strpljenjem i čekaj.Nešto mora se desit...
Uostalom kažu da je strpljenje vrlina velikih ljudi... :D
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
Odgovori