Moji kaktusi

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Moji kaktusi

Post Postao/la dr.manijak »

Nisam siguran da li ova tema moze ovde da se postavi ali posto nisam nasao neko adekvatnije mesto postavicu ovde, pa ako to nije u redu vi izbrisite, ili premestite..
Islikao sam celu prodavnicu. :))))
Sad me zanima da neko od vas strucnjaka pogleda sve slike i da mi kaze da li je neki od ovih 'zanimljiv' kaktus. @-) @-) @-) @-)
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slikaslika

Slike su malo vece ali molim vas imajte strpljenja... :)))))
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: kaktusi

Post Postao/la HypnoToad »

Jako ljepi kaktusi! Odlična kolekcija za jednu cvjetarnu!
Ali koliko ja mogu vidjeti, ništa što tebe zanima.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: kaktusi

Post Postao/la dr.manijak »

Hm ham, nadam se da ce biti neki pozitivniji odgovor. :-w
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: kaktusi

Post Postao/la mr. gljiva »

Većina cereusa u koje spadaju i pedro i peruvian međusobno je teško razlikovati,
bar što se tiče ove dvojice i nekih varijeteta ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: kaktusi

Post Postao/la N.I.C.E. »

Ako trazis trichocereus on ima sedam rebara ali ti kaktusi rastu u Peruu,na visini izmedju 1000 i 2500 metara.Ovde su velike verovatnoce da dodje do prevare uz pomoc neceg slicnog,a i ako nadjes neki pravi jako tesko da ces uspeti da ga odgais u domacim uslovima.Mozda je najbolje da se raspitas gde to raste,pa odes na put.Upoznas ljude koj tamo zive,pustis da ti oni to spreme.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: kaktusi

Post Postao/la HypnoToad »

Aktivni trichocereusi (pachanoi, peruvians i bridgesii) mogu imati od 5 do 8 rebara, 6 je nekako najčešće. I prilično su laki za uzgoj i u našim uvjetima, neće dobro rasti na otvorenom po zimi, ali u kućama uspijevaju sasvim dobro. U Južnoj Americi rastu kao korov, a proširit će se sami bilo gdje gdje je malo toplije. Većina kaktusa koji se drže u kućama rastu u toplim i sušnim klimama, pa opet uspijevaju. Tako da mislim da nema potrebe ić u Peru zbog jednog tripa, ali ih je ipak jako teško do nemoguće naći u cvjetarni.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Moji kaktusi

Post Postao/la Fig »

da.. baš sam nedavno nešto švrljao po zagrebačkim cvjećarnama ali nisam naletio na ništa posebnoga. taman popunjavam novi stan sa raznim biljkama pa si mislim uzet neki fini kaktus pored ovih ostalih ... nadam se da će bit nešto preko neta
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Moji kaktusi

Post Postao/la mr. gljiva »

Samo da znaš, sve u trgovačkim lancima i dobar dio toga u cvjećarama je zapravo uvoz iz nizozemske ili kine(veći kaktusi). Švrljaj malo po konzumima koji imaju dio s cvijećem jer se može dogoditi da im krivo stigne pošiljka kaktusa pa se nađe i nešto drugačije od standardne postave mikseva ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Moji kaktusi

Post Postao/la Fig »

Veoma zanimljivo, tnx na informaciji.. prošao sam dosta konzuma ali kao što kažeš, možda nešto naleti.. imam filing da bi moglo bit i u onom Bauhausu, te nekom vrtnom centru. Malo je van grada pa nisam uhvatio vremena, ali uskoro skoknem pa javim :)
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: kaktusi

Post Postao/la wolf »

HypnoToad je napisao/la:Aktivni trichocereusi (pachanoi, peruvians i bridgesii) mogu imati od 5 do 8 rebara, 6 je nekako najčešće. I prilično su laki za uzgoj i u našim uvjetima, neće dobro rasti na otvorenom po zimi, ali u kućama uspijevaju sasvim dobro. U Južnoj Americi rastu kao korov, a proširit će se sami bilo gdje gdje je malo toplije. Većina kaktusa koji se drže u kućama rastu u toplim i sušnim klimama, pa opet uspijevaju. Tako da mislim da nema potrebe ić u Peru zbog jednog tripa, ali ih je ipak jako teško do nemoguće naći u cvjetarni.

Pozdrav svima, ne znam jel sam trebao da otvorim novu temo zbog ovoga, ali nema veze...

pre nekoliko dana sam pazario kaktus po veoma povoljnoj ceni, a deluje mi kao trichocereus.
Da li mozhe neko da identifikuje ovog lepotana?
slikaslika
pozdrav
Odgovori