Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mary Jane. »

Čekaj, nisi valjda stavio teglice u kontejner s vodom??? Ja sam bio prvi puta to napravio pa mi je sve propalo, ugl. samo strpljenja ako nema znakova nikakve kontaminacije i miris je ok, samo čekaj i na određenoj temperaturi se nešto mora dogodit, probaj dignut temp. na 25-26°C i ostavi i zaboravi na njih...jednostavno nešto se mora pokazati, nekad treba malo duže vremena ne obaziri se što negdje piše da kolonizacija kreće nakon 3-7 dana...javi kad bude bilo nekakve promjene...
btw. bilo bi dobro da staviš sliku teglice da vidimo kako izgleda...
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la recycler »

Nisu tegle u vodi, voda je izmedju plasticnih posuda, ona najklasicnija varijanta. Slikacu danas ili ovih dana, ne mogu bas u ovom trenutku...negde sam jos procitao, nesto u fazonu, tek posle 2 nedelje ima razloga za zabrinutost, ako nista ne krene....
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la recycler »

eeee, ljudi, a kad pocne mica da nastaje, jel se to desava kao neka bela mrvica koja se siri u 3D, ili zrno postaje kao prevuceno necim sedefastim, tj, da se ne vidi na pocetku samo kao malo pobledelo zrno, ali savrseno glatko? :((
As Above So Below
As Below So Above
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Samo da je belo. ;)
Pa makar bilo i u 18D formatu.

Znaci micelij ti je beo moze da nastane kao mali konac, ili kao mala pufnata vata.
Kada se pojavi znaces da je on.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la recycler »

Heh, ma tada bih lako, znao bih da prepoznam...ali ne znam kako izgleda pocetni stadijum na zrnevlju, da li krece da raste u svim pravcima? Mislim, ajde da zamislimo da smo se smanjili tako da stojimo na zrnu razi, i gledamo micelijum kako raste. Da li bi videli nesto sto raste kao zbun, i na gore, ili samo neku mahovinu na pocetku koja se siri po povrsini, ne deblja od par cm....? :))
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la recycler »

Razreshio misteriju, raste u 3D, video juce 3 zrna spojena belom masom, ona predhodna su malo samo posvetlela iz nekog razloga, mozda su takva i od pocetka...jedino sto se to desava samo u jednoj tegli, a ta tegla je nastala tako sto je posle potapanja raz nabubrila pa sam imao visak, pa mi bilo zao da je bacim, tako da je ona neka vrsta trinestog :@), sve ostale su od 700ml, ona je neka zdepasta...
As Above So Below
As Below So Above
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Imam problem, ne oko gajenja vec oko branja.
Skoro 99% sam siguran da je otvaranje klobuka na pecurkama lancana reakcija.
Imam u box-u 1 veliku 3x vecu od drugih, i razmisljam se a li da je pocupam odmah.

slika

Vasa misjljenja? :-?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 314 »

druže manijače :)

kad sam vidio tvoju sliku, zapitao sam se (pošto tek sad prvi put pratim razvoj i rast gljiva), kaj se bude dogodilo sa mojima, jer nakon 3. dana pinanja pojavila se gljiva tri i pol cm i izgleda ko da će joj prsten punuti svaki čas!

dal oće ili neće? pitanje je sad....

evo slička, pa vidite vi ostali i recite kaj se bude dalje događalo, da budem pripremjlen i da mirno spavam :-?
DSCN1123_resize.JPG
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mary Jane. »

@ 314
ako ti sve bude teklo kao do sada odprilike kroz 2-3 dana će puknut prsten, još to ostavi, znat ćeš kad je spremno za van :thumbsup:

@ dr. manijak
Moje mišljenje što ne, ako je prsten puknuo što znači da je gotova izvadi ju van, mislim ja bi ju otkinuo :ymdevil:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la krasta-zg »

Mislim da nema potrebe da se s tim zamaras,glavno da su krenule,bit ce ih.A u prvom flasu obicno i budu sitnije,al ih zato vise bude. :mushroom:
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Odgovori