SSL enkripcija aktivna!

Problemi, nije vam nesto jasno, imate ideju, pisite ovdje
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Red »

Dragi clanovi,

mnogi su pitali kada ce nam SSl enkripcija biti aktivirana, i eto nakon skoro godinu dana, i taj dan je dosao! :ymparty:

ŠTO JE SSL?

SSL je skraćenica od Secure Socket Layer, a označava transportni TCP/IP protokol koji omogućuje enkripciju prometa na intranetu i Internetu te autenticiranu potvrdu vlasništva web mjesta. Koristi se za sigurnost komunikacije između poslužitelja (web, mail…) s jedne strane te klijenta (web preglednik, mail klijent) s druge strane. U zadnje vrijeme dramatično je povećana upotreba SSL-a u komunikaciji između 2 ili više poslužitelja.

ŠTO JE SSL CERTIFIKAT?

SSL certifikat je dio programskog koda instaliran na poslužitelju koji omogućuje sigurnost komunikacije u skladu sa SSL protokolom. Nadalje, SSL certifikat omogućuje potvrdu valjanosti, tj. autentikaciju raznih nivoa. Također, to je i potvrda izdavatelja SSL certifikata da se na tom mjestu koristi enkripcija podataka.


nadam se da cete se sada osjecati puno bolje surfajuci Forumom :thumbsup:

p.s. ako imate kakvih problema pisite nam ovdje ili na mejl

edit:
post29621.html#p29621

TheMajka
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: SSl enkripcija aktivna!

Post Postao/la extranoize »

bravo Red :thumbsup:
sada je tu i onaj osjećaj majčinske sigurnosti :D
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: SSl enkripcija aktivna!

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Napokon :D ...
Vec sam se maknuo odavde dok se to ne rjesi..

Red hvala ti u ime svih ljudi koji shvacaju da ni pametno pricati o ilegalnim stvarima putem megafona na trgu punom zlonamjernih ljudi.. Hvala :ymhug: !!!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Red »

Molim :D no zasluge idu Genji koji nam je to omogucio, Hvala Genjo :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la wonaabi »

hugz and kisses za genju :ymhug: iako znam da me ne podnosi :D
nego jel koristi još neko google chrome?ne kužim zašto mi je nekad https zelen,nekad prekrižen, nekad pod lokotom
edit:googlo sam sad malo pa vidim da ne podržavaju ssl :blinkk: izgleda da ću se morat prebacit na mozilu i tlačit s upgrejdovima
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Beyond Le Fov »

nemože browser ne podržavat ssl, to je osnova, nebi mogao vidjet majku da ti browser ne podržava ssl, jer je sve kodirano sad s tim. Kad je prekriženo to znači da nije sav sadržaj sa sajta pod ssl, a to su slike i sav sadržaj linkan od vana.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Red »

jutros mi se desilo da sam jedva forum otvorila, a kamoli nesto procitala, nakon pola sata je sve glatko proradilo... ako se nekom to desava, cisto da znate, da ne dizete paniku, proradit ce :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Nihillist
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 09.09.2010, 15:59

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Nihillist »

Istekao vam je SSL certifikat na cPanelu - to vas ostavlja nezaštićenima na napade čiji je cilj da se dozna vaš user i pass ali samo ako se netko napikira na admina i sl. Ali ako to uspije onda je cijeli forum najebao.
SSL na cPanelu i WHM-u nije vaša dužnost što se tiče plaćanja nego od vašeg providera hostinga (enom) osim ako nemate kompletan server zakupljen - onda se raspitajte kod providera hostinga. :psy
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Red »

provjerit cemo sto se desava, mada mi ne vidimo problem :-? kod nas je sve uredu
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la extranoize »

ne znam jel ovo ima veze s ssl-om..
meni se u chromeu često javlja obavijest o insecure script na forumu..izgleda da je to samo na onim postovima di su youtube linkovi :-?

ovako piše:
your connection to themajka.com is encrypted with 256 bit encryption. However this page includes other resources which are not secure. These resources can be viewed by others while in transit and can be modified by an attacker to change the behavior of the page.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Odgovori