kejkovi prvi put

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

izgleda da se u ovim prvim teglama nista ne desava, a ove druge sto sam stavio kasnije su krenule stidljivo da prave micelijum uraaaaaaaa!! izgleda da sam prvu raz previse osusio, a na the rings su mi rekli da takodje smanjim temperaturu sa 27 na 24 25c i izgleda da daje rezultate.
ljudi ja mislim posto asu moje tegle 250ml tj bocice od sokova, trebalo bi da kolonizacija bude puno brze gotova nego da sam stavio u velike tegle od 750ml? da li sam u pravu?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Red »

po toj logici da, ali nikad ne znas ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

ove teglice sto su krenule kolonizaciju za sad lepo napreduju. nadam se da ce izdrzati jos malo bez kontama. e ovako, hteo bih da pitam nesto. ja imam na raspolaganju vermakulit, kokosov treset, konjsko djubrivo odstojalo, kravlje djubrivo odstojalo, slamu. moj plan je da na jednoj strani pomesam vermakulit i kokos prema uputstvu za 50-50 kejsing, a na drugoj strani konjski i kravlji izmet sa slamom. onda to sve pomesam 50-50, i dodam kolonizovano zrnevlje, i pomesam sve. da li treba da stavljam kejsing preko?
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la CAM »

de ti to bolje ostavi s izmetom kad dobiješ onim laganijim putem shroomse i uzmeš sebi printove, ovo što si naveo treba dosta iskustva
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

onda da sad odradim onaj klasican grow, raz i vermakulit kao kejsing? ili da dodam i kokos bar? e imam losu vest. kejkovi su mi kontaminirani. danas sam skinuo gornju voliju, i bog te mazo umalo se nisam preturio. kakav je to samo bio odvratan kiseli smrad. izgleda da je neki kvasac. kada sam povadio kejkove ono sto nije kolonizirano bilo je kao gnjilo. a ono kolonizirano je bilo tvrdo. ja sam resio da pravim eksperiment. ubacio sam kejkove u mlaku vodu u sve ono lose opralo se, ostalo samo belo tvrdo mirise na sumu. ja sam napravio malo mesavine konjkog izmeta kokosa i vermakulita i pasterizovao, ohladio, i stavio u kutiju od sladoleda, ono belo izmrvio i umesao sa ovime, pofajtao vodom, i stavio u orman. pa cu da vidim sta ce se dogoditi.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la dr.manijak »

Da, mzoes radi eksperimenta da pokusas, mada male su sanse da uspe realno jer predposatvljam da su se vec rasirile bakterije svuda.
Predlazem ti da krenes novi grow i taman za vreme dok ovo eksperimentises imas tegle na kol.
Ja licno mislim da grow na konjskom nije nista tesko, sta vise jednostavno, ali misljenja su podeljena.
Za vecu berbu ti ja preporucujem konjsko definitivno, na tebi je da odlucis.
Ne, kejsing se ne stavlja preko kada radis sa konjskim izmetom, samo stavis red jednog red drugog, izmesas i ostavis da pobeli nema povrsinskog sloja.
I mislim da nema potrebe da mesas kravlji i konjski jer je sam konjski bolji.
To je isto kao kada bi mesao dobru i losu vutru i ocekivao da te vise odradi nego da si popusio samo dobru.
Ne kazem da je kravlji los ali ako vec imas konjski nema potrebe da sljakas sa kravljim. ;)

Nego covek reci ti meni kako si ti, sta se desava jel su prosli flesevi i ostalo, kako je?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

napravio sam nove kejkove i sinoc ih sterilisao 2 sata u obicnom loncu i stavio cele noci da se hlade. a imam ja nekoliko teglica sa razi, neke stagniraju a neke prave po malo micelijuma. reci mi, da li mogu da recimo sad napravim kejsing vermakulit kokos 50-50 i da ga pasterizujem, i da mi stoji dok ne bude spreman micelijum?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

ova posudica sa mrvljenim kejkom i konskim djubrivom-vermom-kokosom je fino pobelela, ne mogu da verujem kako je brzo krenuo micelijum. stavio sam je sinoc u plasticnu kofu veliku, i pokrio najlonom. pored sam stavio stonu lampu sa jednom philips stednom 23w. nadam se da ce biti nekih pinova.
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

izvinjavam se sto je post za postom.
evo slike ovog mrvljenog kejka sto sam ga pomesao sa vermom kokosom i konjskim izmetom. fino se kolonizovalo, jedino sto nece da krenu pinovi. slika

Uploaded with ImageShack.us
sta bi moglo da bude u pitanju? supstrat je vlazan, cesto masem da dobije vazduha, svetlo ima 12h dnevno....
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la mr. gljiva »

znači slika je kolonizacija u zadnja 4 dana? ako da, pričekat ćeš još 6-10 :D
skuliran do jajc :thumbsup:
Odgovori