Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Malbasha »

ja koristim uvijek pšenicu jer je raž teže nać, nikakvih problema nikad..sve je to isto ako je slična veličina zrna. (šta je krupnije to je lošije)
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

ja cu najverovatnije da koristim tritikal. zanima me par stvari. da li ako se resim da gajim i par komada na kejkovima da umesto smedje rize koristim integralno brasno on tritikala ili psenice? toga imam prilicno, jer imam mlin na potoku. i jos jedno pitanje, danas sam probao da sterilisem malo tritikala, cisto da probam sve dok mi ne stigne print, manje su sanse da nesto sj....m. namakao se 20h, danas sam ga osusio dobro ubrusima, stavio u teglu, stavio poklopac na kome sam probusio rupu i stavio vatu, preko folija, sat vremena u ekspres loncu, sve po propisu. e sad, problem je sledeci, kada sam izvadio teglu, i stavio da se hladi video sam da po zidovima tegle ima dosta vode i da se sliva na dno. mislim da to ne treba tako. sta je u pitanju?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

pokusaj sa takvim brasnom, zasto da ne, pogotovo ako ti je dostupno.

zasto voda, vjerojatno je negdje usla, ako nisi foliju dobro priljepio uz teglu. meni se to znalo desiti.
No ako ti nije slucaj, vode ima malo na dnu i stijenkama, nema problema, upit ce se to do sutra. Bitno je samo da nemas puno vode na dnu i da ti zrnje izgleda kao da je suho a ne gnjecavo. protresi par puta, da se to sve malo pomijesa, pa vidi sutra situaciju.

slika bi bila idealna :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

videcu sta ce se sutra izdesavati. i slike mogu samo sa telefona da budu a on je 1,3mp tako da nije bas neki kvalitet slika
kusur
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 02.11.2010, 17:56

dosage

Post Postao/la kusur »

imam 40gr svezi pc i hocu da znam koja je doza za prvi put,hvala
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: dosage

Post Postao/la dr.manijak »

Podeli na pola i malo vise.
Znaci 25gr svezih.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

drugari imam problem. na jednom kejsingu mi se pojavila nema bela bljuzga. izgleda kao slag od belanaca kada se umuti. a negde je presla da bude zelena. koja kontaminacija je u pitanju i sta da radim? kako da lecim moj kejs?
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la In The Clouds »

Odrezi kontaminirani dio.
Life is good...
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mary Jane. »

ako je zeleno kontanimacija je sigurno u pitanju, ništa čekaj hippno da odreagira...lječit možeš tako da sterilno odstraniš taj dio
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

problem sa sitnim pecurkama.

Post Postao/la Horos »

moj problem je sledece prirode. gajim pc ecuador. tehnika je na razi, sa kokos vermakulit kejsingom.
muchi me to sto imam more abortusa, i tek po neka poraste, ali malo. budu 3 4cm kada se otvore potpuno.
da bi im dao vise svezeg vazduha sinoc sam stavio mali ventilator da izvlaci vazduh iz posude, a stavio sam perlita na dno i poprskao kejsinge dobro vodom da ocuvam vlaznost. nadam se da ce doneti neku promenu
Odgovori