Phalaris aquatica

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

Cekaj cekaj cekaj, predhodni post predposlednji rekao si da se najvise aktivne supstance nalazi u vrhovima.
Sledeci post kaze Erowid kaze:"at least 5 grams of dried leaf material to provide around 15 mg of 5-MeO-DMT".

Malo mi je nejasno, sutra idem da naberem ali trebaju mi informacije sta da berem, na netu gledam ali ima jako malo informacija.

Sad sam skapirao ti pricas o phalaris arundinacea a ja o Phalaris aquatica. :just_cuz_19:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Da, pricali o razlicitim vrstama. :D
Ne znam za ovu raspored, ali pazi, cela biljka ima aktivne supstance, samo je pitanje rasporeda. Ja sam se drzao ovoga, sad ne znam da li vazi za sve vrste. Erowid kaze: "alkaloid levels range from nearly 0% by dry weight on the low end to 1.2% on the high end"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

Ok znas kako cu ja sutra, ja cu lepo ponesem makaze pa cu da ih secem skroz dole od korena, onda cu dodjem kuci postavim slike da mi utvrdimo koja je to biljoza, 99.9% sam siguran da je u pitanju ona a moguce da je i ova sto je ti spominjes mada tesko, pazi imaju jako velike slicnosti, sta vise iz istog su roda.
Bio sam neispavan tafa na pecanju pa mozda sam nesto pobrkao, u svakom slucaju sutra lov.
Ima ih naberem na stotine kila. :1657:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Pazi, imas i ovu vrstu: http://pss.uvm.edu/pss123/phalaris.jpg
U njenom slucaju, samo leaf i root i postoje, pa se mozda u onom textu mislilo na to. Ali, svakako cu proveriti jos! :psy
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

Ipak je bila Phalaris arundinacea nisam siguran koju sam kolicinu ulovio ali bila je puna kesa, nenabijene trave.
Evo par slika, govore vise od reci.
Kako sada, nasao sam neka uputstva ali s obzirom na translate.google i moje znanje engleskog malo mi je nejasno.
Pazi nemoguce je da su shamani koristili naftu i ostala cuda da bi konzumirali istu.
Citao sam nesto o nekom djusu, ali ne kapiram bas.
Pa ako moze neko da napise sta/kako, ko se bolje razume u eng. :rumtea:
slika
slika

slika



LAB #2

Materials
25g Phalaris arundinacea (rather dry, note this grass contains 5-MeO alkaloids as well)
Pool acid
Litmus Papers
Red Devil Lye
Lighter Fluid
Cotton Balls
Plastic Funnel
Pickle Jars
Baking dish, turkey baster, cooking pot


Day 1: Phalaris grass is very hard to pulverize. The grass was placed in a freezer and then into a blender. To help mash the grass down towards the blades of the blender, a small amount of water was added. Repeatedly the lid to the blender was lifted and the grass had to be pushed back down. It took over an hour to pulverize the grass sufficiently. The mixture of water and clippings was placed into a baggie. The baggie was frozen and thawed several times over a period of 24 hours.
Day 3: 5ml muratic acid added to a pickle jar that contained roughly 500 ml water. Water and acid were mixed well. 25g of grass was placed in the bottom of jar B and the acidified water covered this amount of grass. Shook the jar and contents.
Day 4-11: Jar contents are shaken daily.
Day 12: A funnel was placed in jar A. Inside the funnel was placed a cotton ball. The material from jar B was filtered through the funnel into jar A. The remaining material in the filter was placed back into jar B and covered again with acidified water. Jar B contents are shaken daily for 7 days.
Day 19: Collection of aqueous solution same as Day 12.
Day 26: Final collection of aqueous solution. Plant material was thrown away. Solution was strained 3 times through coffee filters.

100 ml Naphtha added. The jar was shaken 10 minutes. This was allowed to rest for 24 hours. After 24 hours the nasty stuff was skimmed off the top along with the naphtha solvent. This was done twice.

Added 100 ml of naphtha again, and shook the jar for 5 minutes.
Day 28: A 5% base solution was made with lye crystals and water in an empty jar. This was added slowly to the jar containing our main solution. The pH was now ~11. The jar was slowly stirred for several hours while heated.
Day 29-31: After the emulsion had cleared the top layer of naphtha was collected and more naphtha added to the original mixture. This was done 3 times.
Day 39: The combined solvent fractions were poured into a glass baking dish and set aside for evaporation. After 4 days the dish was scraped clean and the crystals put to use. Success!
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Pa,postoje dva problema oko toga zasto mora da se pravi extrakt- prvo, premala je kolicina da bi dovoljno brzo na drugi nacin uspeo da uneses, drugi je sto DMT nije aktivan ako ga pojedes, osim ako ne uzimas MAOI. E,tu su shamani koristili stvari kao sto su syrian rye za neku mesavinu. Ako to nije dostupno, ostaje extrakt, mogu da okvirno pogledam text, mada kontam da je standardna extrakcija prvo kiselina, pa baza i to je to. :D

Ukratko, biljka se stavi u blender, dok ne postane smesa. Onda se potopi u vodu sa kiselinom (moze da se koristi i limun, mislim). Posle nekog vremena, trava se filtrira i proces se ponavlja nekoliko puta, da bi izvukao sto vise DMTa. Onda se dodaje nafta, izvalace stetne stvari, i najzad se pomocu kausticne sode obavlja poslednji korak. Onda ostavise da se oforme kristali i to je to. Ukratko! :psy
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

Ocekujem uskoro opsirno, eno travke mi se suse na terasi, predposatvljam da ce biti oko stotinak grama.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Nikakav problem, samo sutra imam jos jedan ispit :D
Posle toga cu sednem da prevedem sto bolje mogu, pa da se bacimo na extrakciju. :psy
Inace, koristan info- kausticna soda moze i lako da se napravi zagrevanjem obicne sode bikarbone, pa to moze biti od koristi! :psy
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Materijal:
25g suve Phalaris trave
Kiselina za bazen
Papir za perenje Ph vrednosti
Kausticna soda
Nafta za upaljac
Vata(http://1.bp.blogspot.com/_p2jgVV2iZVs/T ... -balls.jpg)
Plasticni levak
Tegle od krastavaca
Neka vrtsa posude i pipeta (http://s6.thisnext.com/media/largest_di ... 6B18D9.jpg)

Dan 1

U blender staviti zaledjeni Phalaris sa malo vode. Trava je jako cvrsta i tesko se melje, pa je potrebno vise puta je namestati u blenderu. Smesu nekoliko puta zamrznuti i otopiti.

Dan 3
5ml kiseline je dodato u teglu od krastavaca u kojoj je (grubo) 500ml vode. Voda i kiselina su dobro izmesane. Na dno tegle staviti travu. Protresti sadrzaj.

Dan 4-11

Svaki dan tresti teglu

Dan 12
Kroz levak (u kom je vata) presuti sadrzaj tegle u drugu. Ostatak trave ponovo potopiti u vodu sa kiselinom, isti postupak kao 3 dana.

Dan 19
Isti postupak, filtriranje, odvajanje, vracanje u rastvor.

Dan 26
Poslednje ponavljanje procedure- baciti travu i procediti tecnost jos jednom kroz filtere za kafu.

Dodati 100ml Nafte za upaljac i protresti, a potom ostaviti preko noci. Sutradan se uklanja gornji sloj nafte, i to se ponavlja i sledeceg dana.

Dan 28
Dodati jos 100ml Nafte, tresti 5 minuta, a potom dodati 5% rastvor Kausticne sode i vode. Dodavati polako, dok Ph vrednost ne dodje do oko 11. Smesa se polako mesa dok se drzi na vatri (toplo, NE DA PROKLJUCA).

Dan 29-30
Mesavina se ostavi da se slegne, i gornji sloj nafte se ukloni. Ceo proces se ponavlja jos 3 puta.

Dan 39
Kada se ukloni poslednji sloj nafte, dobijena smesa se smesta u staklenu posudu da isparava. Posle 4 dana, pojavljuju se kristali.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Psychonaut »

Ima li kakvih konkretnih iskustava? :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Odgovori