Što s extra gljivama?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la CAM »

HypnoToad je napisao/la:Ja sve kompostiram, nevolim taj pozadinski osjećaj nervoze koju izaziva posjedovanje ilegalnih supstanci
E upravo to, nemožeš kontrolirat koliko ćeš dobiti (od growa),i postoji taj pozadinski osjećaj za sada znam da imam dovoljno za sebe, i pun mi je kurac objašnjavat ljudima za što imam 20 šprica u fržderu,znači nakod godinu dana samo vratiti u prirodu... :ymhug:
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la Wolfshade »

A da probaš ovo?

http://themajka.com/odrzavanje-potencij ... -t722.html

Staviš ih u med i čuvaš za vrijeme kad ih se zaželiš. Mogu ti ovako trajati četristo godina ako treba. I mislim da su dovoljno dobro zamaskirane da možeš biti spokojan što se tiče zakona.
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la CAM »

aha već sam pitao s tim medom, napravio sam , vrlo zgodna metoda za čuvanje samo ja nisam stavljao šubire i td nit sam ih u prah, već cijele konzervirao :thumbsup:
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la Malbasha »

zasto ste vi svi tako "ajme nedaj bože" prodavat gljive? nema neke direkt veze sa temom al nesto me zanima,
ako je to vas proizvod, kao npr. neki domaći kupus od babe na peškariji kojeg ona također prodaje, uzgojen, prirodan, trudili ste se da uspije, situacija potpuno ista....osim naravno sta su gljive ilegalne, al sumnjam da vam to prestavlja problem buduci da svi( :questionn: ) mislimo da nema potrebe tako nesto bit ilegalno i nazalost vecina nas ionako stalno krsi taj gadem zakon.
tako da reć ćemo da zakon nije problem. zasto onda imam dojam da se tu gleda na "one sta prodaju" kao neke klošare bez respekta prema gljivi, kako vec, neznam :p

naravno da ne mislim da treba bit ulicni diler, pre opasno je i taj posao je crap, al npr. da imam viska odmah bi se zamjenio sa dilerom za travu, ili da mi hitno zatrebaju pare prodao bih, zasto ne. nekom sigurnom, ne sad dilat
oću reć da je to skroz ok ako si u nesto ulozio para i truda zasto nebi nadoknadio. ja se jos nisam mjenjao ni prodavao, samo sam dijelio, a dovoljna nadoknada za sve mi je uzitak :psy
iako plan je zamjenit malo za vutru, cisto zato ako ja moram tu davat dilerima brdo para za jebenu travu koju je neko uzgojio zasto nebi malo trejdali sa necim sta sam ja uzgojio..
to ti je ujedno i moj savjet, trejdaj ih za travu :ymsmug:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la Red »

prodavao ili ne, nebitno tko sta radi sa svojim gljivama. nekima je to sranje, netko od toga radi biznis. Bilo bi lijepo od toga zivjeti a da nisi pod povecalom zakona. kako da ne, posao iz snova, uzgajas sto volis i jos od toga zivis. da je legalno.

meni su zamjene uvijek puno draza opcija. glji za vu, svi sretni. ali za sada, dok je ovakva situacija kod nas, mislim da se ne isplati sa time igrati. gljive nisu bas ceste na "trzistu" pa se lako i procuje od kuda su dosle, imajte to na umu.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la CAM »

Red je napisao/la: gljive nisu bas ceste na "trzistu" pa se lako i procuje od kuda su dosle, imajte to na umu.
oćeš šroomsa za party :x
šta to?
pa gljive
koje gljive?
pa magične gljive?
ma o čemu ti?
šta da ti nacrtam, psy gljive?
misiš na lude gljive?
aj odjebi

=))

ps ne za prodaju neg ovako , uzmi
=))
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la Red »

nista cudno, ovakve reakcije su mi vrlo poznate, samo... ljudima sa kojima komuniciram upuceni su a oni koji nisu sa njima ni ne pricam o tome, reakcija je ista. dobro, nisu svi takvi, neki su znatizeljni pa pitaju, tada odgovaram iskreno :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la dr.manijak »

Malbasha je napisao/la:zasto ste vi svi tako "ajme nedaj bože" prodavat gljive? nema neke direkt veze sa temom al nesto me zanima,
ako je to vas proizvod, kao npr. neki domaći kupus od babe na peškariji kojeg ona također prodaje, uzgojen, prirodan, trudili ste se da uspije, situacija potpuno ista....osim naravno sta su gljive ilegalne, al sumnjam da vam to prestavlja problem buduci da svi( :questionn: ) mislimo da nema potrebe tako nesto bit ilegalno i nazalost vecina nas ionako stalno krsi taj gadem zakon.
tako da reć ćemo da zakon nije problem. zasto onda imam dojam da se tu gleda na "one sta prodaju" kao neke klošare bez respekta prema gljivi, kako vec, neznam :p

naravno da ne mislim da treba bit ulicni diler, pre opasno je i taj posao je crap, al npr. da imam viska odmah bi se zamjenio sa dilerom za travu, ili da mi hitno zatrebaju pare prodao bih, zasto ne. nekom sigurnom, ne sad dilat
oću reć da je to skroz ok ako si u nesto ulozio para i truda zasto nebi nadoknadio. ja se jos nisam mjenjao ni prodavao, samo sam dijelio, a dovoljna nadoknada za sve mi je uzitak :psy
iako plan je zamjenit malo za vutru, cisto zato ako ja moram tu davat dilerima brdo para za jebenu travu koju je neko uzgojio zasto nebi malo trejdali sa necim sta sam ja uzgojio..
to ti je ujedno i moj savjet, trejdaj ih za travu :ymsmug:

TAcno, ja ne znam zasto ljudi bacaju toliki hejt na ljude koji prodaju recimo vutru ili neku drugu supstancu.
Pa da nije tih ljudi tesko da bi mi ikada i saznali za ovakve stvari i odakle bi nabavljali kada nemamo recimo tarve?
Sta nestane ti vutra preko zime popusis svoje zalihe, zamisli da nema dilera, pa odakle ces naci.
Ja licno nikada nisam prodao gljivu, ali i prodati je nije strasno.
Sta treba ih gajiti i muciti se da ti ispinaju kolonoziraju i ostala cuda i na kraju neko dodje i kaze e daj mi brate i ti mu das besplatno e pa malo sutra.
Ljudi koje poznajem ne znaju da ih gajim znaju 2 osobe i to je to, one ako hoce da ih konzumiraju dacu im 1 ili 2 puta ali da mi se neko nakaci svaki drugi dan pa rekao bih stani bre sta sam ja budala?
Ili ih uzmi sam gaji ili mi daj deset evra da da kupim raz, vermikulit, coco coir i benzin sto sam potrosio da odem na hipodrom i uzmem konjsko govno, daj mi pare za grejac za akvarijum i sijalicu koja mi gori 12 sati dnevno.


Zakljucak: Najbolje je nikome da ne govoris eventualno nekim osobama koje nisu u fazonu da ih jedu svaki dan vec jednom u nekoliko meseci, onda ti i ne bude zao da im das.
Sta vise ja volim kada dam nekome pa mi on javi kako je imao lud trip.

A i pre bi ih bacio nego da me neko iskoriscava kao magarca i trazi mi gljive svaki dan.
Mrzim grebatore.

Sta vise ako se vidimo na ozori i ponesem pecurke ko bude bio videce da nisam u fazonu ni pivo da ti trazim za jedno lepo putovanje magicnim putem.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la CAM »

a neznam ja za tvoju računicu:
2 kile bio bio raženog brašna 20kn
100l vermikulita (za neznam koliko kejkova) 220kn
i možda malo plina za ekspres lonc
i to dosta da cijelu godinu ih ložiš
svjetlo besplatno
malo vode i to je to

A ko hoće nek pravi sebi zaradu od toga, ali meni se želudac digne od pomisli, ok da dam besplatno prijateljima...ali da im naplaćujem :ohnoo:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Što s extra gljivama?

Post Postao/la dr.manijak »

Niko nije rekao da bih ja naplacivao prijateljima, vec stvar stoji ovako.

Dodjem jednom kod tebe i trazim ti Fen za kosu, dodjem drugi put i ponovo ti trazim fen za kosu (ovaj put cu ti kupiti paklu cigara barem) treci put cu sam kupiti taj fen i imati svoj, u ovom slucaju odgajati sam gljive a ne traziti ga svaku put od tog nekog.

E to je sustina.

Takodje je sustina u tome da je sam tvoj trud i briga o tim gljivama neprocenjiva.
Iz principa ne bih nikome dao non/stop gljive, jer ako mi taj neko non stop trazi gljive znaci da me ne postuje, jer ja onoga koga postujem ne muzem svake nedelje/dana da mi da nesto.

A racunica:

Raz-3kg 2e
Vermikulit 5l-3e
Grejac za akvarijum 10e
Kante za gajenje 2 komada 10e
Gorivo dok ovo sve pokupujem 10e
Jer se sve nalazi na razlicitim delovima grada
Konjsko govno-besplatno, ali gorivo do hipodroma i nazad 7e
Stedna sijalica 6e
Grlo za istu 2e
I naravno trud koji je neprocenjiv.

I da mi onda neko dodje i grebe mi se svaki dan za gljive pa znas kad nikad.
Ti mozda jesi takav ali ja cenim svoj trud, i niko ne moze da se grebe za ono sto je moje.
A grebanje NIJE uzeti jednom dva puta u nekoliko meseci, ali je grebanje uzimati svaki 2/3 dana.
Pre cu ih baciti misevima da ih pojedu ili baciti u vatru nego dati grebatorima, makar mi bili rod rodjeni.

Zakljucak: Ne dam za pare nikome, ne dam grebatorima, ako te ja posluzim dobices. :ymdevil:

HypnoToad je napisao/la:Vrećica ti propušta previše zraka, stavi u staklenku, duže će držat.
Ja u glavi valjda imam neku sklopku, kad neka osoba kaže pojam 'luda gljiva' u bilo kojem kontekstu, odmah ju nevolim.
Ja sve kompostiram, nevolim taj pozadinski osjećaj nervoze koju izaziva posjedovanje ilegalnih supstanci. Baš neki dan je zemlji vraćeno oko 120g 2 godine starih cubensisa.
I btw, nemoj davat psihoaktivne supstance životinjama, kornjači možda nije bilo ništa, ali nemoj davat mačkama, psima i td.
Ja svoje gljive ubacim u kesu debelu, ustima isisam sav vazduh iz kese i jako zavezem, onda ponovim postupak sa jos jednom kesom preko prve, i nema sanse da udje vazduh definitivno.
NAravno nakon toga ubacim u zamrzivac.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori