Koju gljivu izabrati

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la Red »

ne mozes pogrijesiti, svejedno :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la šaljivac »

opet ja zbunjen obracam se za pomoc. P. cubensis je vrsta koja ima puno podvrsta jelda (http://fsre.nl/?s=Psilocybe+cubensis) ??? ako dobro shvacam? pa onda koju od tih podvrsta koje mi se cine prilicno razlicite uzeti?!

P.S. zar salju vise printova. koliko sam ja procito salju samo 1 i izricito pise da ako se posalje zelja za vise printova nece poslati vise od jednog?
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, nema podvrsta. Kod gljiva ne postoje podvrste. Ako se razlikuju mikroskopski, onda je druga vrsta. Cubensis je svaki pod mikroskopom isti, tj. unutar parametra vrste.
Priča sa strejnovima ti je otprilike ovakva: znači gljiva je ubrana na tom i tom mjestu, npr. thailand, argentina, australia, mexico, treasure coast i td., onaj tko ju je našao je dao to ime, po tom mjestu uglavnom. Onda ju je netko domesticirao, uzgojio nekih 15-20 generacija u umjetnim uvjetima i prodao je preprodavačima spora. Onda su oni napisali hrpu gluposti, tipa ova treba ovakve uvjete, ova ovako izgleda, ona ima onakav trip i td. Te sve karakteristike su lutrija zbog načina razmnožavanja gljiva.
Ukratko, uopće ti nije važno koju uzmeš, znam sad da razmišljaš koja bi bila najbolja za tebe, ali zanemari potpuno onaj njihov opis, i uzmi ime koje ti se najviše sviđa.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la šaljivac »

HypnoToad je napisao/la:Ne, nema podvrsta. Kod gljiva ne postoje podvrste. Ako se razlikuju mikroskopski, onda je druga vrsta. Cubensis je svaki pod mikroskopom isti, tj. unutar parametra vrste.
Priča sa strejnovima ti je otprilike ovakva: znači gljiva je ubrana na tom i tom mjestu, npr. thailand, argentina, australia, mexico, treasure coast i td., onaj tko ju je našao je dao to ime, po tom mjestu uglavnom. Onda ju je netko domesticirao, uzgojio nekih 15-20 generacija u umjetnim uvjetima i prodao je preprodavačima spora. Onda su oni napisali hrpu gluposti, tipa ova treba ovakve uvjete, ova ovako izgleda, ona ima onakav trip i td. Te sve karakteristike su lutrija zbog načina razmnožavanja gljiva.
Ukratko, uopće ti nije važno koju uzmeš, znam sad da razmišljaš koja bi bila najbolja za tebe, ali zanemari potpuno onaj njihov opis, i uzmi ime koje ti se najviše sviđa.
aha. kuzim. prodaja price o velikom izboru :rolleyes:

Hvala :)
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la Wolfshade »

Jest, sve su iste. Osim Texas, od njega dobiješ kurac :ohnoo:
Strike 2.0
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 12.05.2011, 19:05
 pohvaljen: 1 put

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la Strike 2.0 »

U vezi psychonautova "pronalaska"...
Moze bit svasta,ali siguran ssam da meskalin nije!
Meskalin je JAKO neisplativa supstanca za preprodaju osim ako iza kuce nemas planinu prepunu san pedro kaktusa.Treba ga masa (bar250-300mg,za trip kojeg si ti opisao i >500mg) i kao takav ne bi stao u kapsulu.

Mala ispravka za Hypno Toada.
Meskalin nije triptamin nego feniletilamin (eng. phenylethilamine).
("TiKHAL" i "PiKHAL" od dobroga Dr. Shulgina,sjecas se ?! :thumbsup: )

Da,psylocibin je jako tesko ekstraktirat,ali ne i nemoguce!
Imas originalnu ekstrakciju od Dr. Hoffmana (isti lik koji je otkrio LSD)
Imaju i neke modificirane kucne procedure s kojim ces uspjet ekstraktirati koliko-toliko
aktivne triptamine iz gljiva.Zvuci prekticno ako imas par kila suhih gljiva i zelis to preprodat.
Hitinski omotac gljvie dobro cuva psylocibin od oksidaicije (plavo obojenje kad gjivu prerezes ili stisnes je rezultat oksidacije psylocibina usred ostecenje tog sloja)
Hitin nije nezamijenjiv,sve se u prirodi moze oponasati u laboratoriju.
Pozabavim se time malo ako uspijem nagomilat psylociba. ;)

Ono sto je psychonaut dobio u piluli je moglo biti bilo sto iz ove knjige:
http://www.erowid.org/library/books_onl ... hkal.shtml

Set & Settingst su 90% tripa,mozda 10% je vrsta triptamina kojom ga postizes.
Ukoliko koristis druge tvari,tipa feniletilamine,tropane alkaloide,piperidinske disocijative...
e to je vec druga prica!

Tvrditi da streinovi ne postoje vec da su ih izmislili trgovci mi zvuci suludo.
Argument kako im spore izgledaju pod mikroskopom isto je kao tvrditi da rase sisavaca ne postoje jer im spermiji izgledaju isto.Ovdje mjesas red velicine,tj. vrstu i rasu.

Podsjeca me na onu umotvorinu da "ljudske rase za razliku od zivotinjskih ne postoje nego su ih izmislili fasisti."
Kad se vidilo koliko je tvrdnja suluda unatoc svom lobiranju islo se tako daleko da se tvrdi da rase
(u cijelome zivome svijetu) ne postoje!
"Genijalci" su to su pokusali i "dokazati" tvrdeci da je veca ili jednaka genetska razlika izmedju dva
sunarodnjaka nego Gabonskog crnca i Kanadskog inuita pa kad to nisu uspjeli (jer nema smisla!) svatko tko je
tvrdio drugacije je bio "fasist" =)) Oh sweet irony!
Sve zivo na zemlji,ukljucujuc cudesni oblik zivota koji nazivamo gljive se moze klasificirati na isti nacin jer svi djele jednotesitu esenciju zivota: DNA i RNA.
Geni i razlike u genotipima se ne mgou zbrajati linearno,tocka. =;

Isitna je da su i jedni i drugi te razlike mozda potencirali i preuvelicavali zbog osobne koristi
ali one POSTOJE.

Strein je isto sto i rasa. Morfoloska i genetska adaptacija iste vrste na novi okolis koji nakon godina izolacije i adaptacije postaje toliko ukorjenjen da moze doci do nasanka nove vrste.
(uzmi Cubensis i Azurescens kao odlican primjer)
Ono sto mi zovemo "pasmina" ili "vrsta" psa je zapravo rasa isto sto i "stein" kod gljiva.
Kad primjenimo to na ljude i njihov okolis,SAD npr.
Imas bijele europske doseljenike i njihove potomke te crne robove iz Afrike i njihove potomke.
Tko god nije lud ili se pravi lud zbog politickih razloga jasno moze vidjeti po morfologiji i ponasanju odakle dolaze ciji pretci,cak i uz dugogodisnju adaptaciju na ISTI okolis i medjusobna mijesanja.
Isto je i sa pasminama pasa,svi su oni domesticirani ali ne gube zato svoju pasminu.
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la Otto Grunf »

"Ljudovi", Necemo U Dubiozu...
Sve One 'Dihtaju'
Neke Jace, Neke Ne(ne poplave sve isto)... Ali RADE! :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Odgovori