Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Red »

Pozdrav novom clanu! :)

prouci si temu Makovi da znas o cemu pricas. najvjerojatnije govoris o poljskom maku, a od njega se neces usreciti...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
fakin10
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 29.05.2011, 15:04

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la fakin10 »

ma je to je ovaj poljski običan - to sam si i mislio !!! a jel ima gdje za nabaviti sjemena P. S . maka - interesira!!! Sigurno netko zna -!!! Npr .ovaj član koji je naišao na njega bi mogao sjemenke sačuvati ...

e ljudi jel to opijumski mak -mislima pa to ije niš skupo ,jel netko probao naručiti to evo link
http://cgi.ebay.com/5-000-poppy-gigante ... 4840a0e55d
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Red »

sjeme mozes pogledati ovdje FreeSeedRing

mada ti je sada vec kasno, druge godine, rano proljece :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Kzfn »

Pogledaj po aukcijama i oglasima, ja sam našao za sitne pare.
Možeš ga zasaditi u pitaru/saksiji/lončanici unutra.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la HypnoToad »

Ja sam čak vidio mješavinu sorti u vrtnom centru. Ima ih posvuda.
Ali da, sada ti je kasno, sada bi već trebao cvjetat.
Možeš ga posadit na jesen, nakon što se temperature malo smire, i držat u kući do proljeća, onda ga stavit van, puno ranije će procvjetat.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
fakin10
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 29.05.2011, 15:04

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la fakin10 »

znam da je kasno i krivo mi je zbog toga jako !!! saadnja u kući mi baš i neodgovara zbog toga kaj bi trebao manju livadicu 20x 20 m zasaditi ---- imam idealnu takvu zastićenu od sviju !! Dogodine !!!
A do tada učiti o uzgoju Paper S ipak to nije moje područje uzgoja - pa molim sve koji znaju dosta o tome da me prosvietle ako ima newšto što bi trebao znati a da nije rečeno ovdije na forumu ...
to pitam zato jer u mojem području uzgoja ( ja se bavim uzgojem Game Dogs APBT - ovima ) ima jako malo na internetu podataka istinitih -, i ljudima koji zele ući u sport je potreban Mentor -bez njega nećeš znati ništa ---ili ćeš igubiti 5-10 godina dok dođeš do te razine !!!

Pa stoga pitam da li ima još nešto što bi trebao znati ,a da nije rečeno --- jer me interesira vađenje smole iz tučka !!!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Red »

nije tezak za uzgoj sve pise ovdje... bitno da na vrijeme zasijes ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
fakin10
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 29.05.2011, 15:04

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la fakin10 »

znači negdje kraj drugog ili početak trećeg mjeseca .
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Horos »

ljudi da li ste vi svesni sa cime se igrate???!!! da imate imalo mozga u glavi nikada vam ne bi palo na pamet ni da pricate o maku, opijumu i derivatima toga. ja na zalost govorim iz licnog iskustva, bio sam rob heroina 5 godina. sve cu vam objasniti ako vam kazem da sam cist kao suza 9 godina, ne racunajuci po nekad neki dzoint i po neko pivo, ali to je bas po nekad. i pored tolikog vremena cistine ja sam sad dok sam citao ovaj clanak osetio izuzetno jaku nervozu, i zudnju za heroinom, kakvu nisam osetio ima godinu dana. sva sreca pa ja imam vaznije stvari u zivotu kao sto su moja zena i dete za koje zivim, i to mi daje snagu da kazem ne. ali verujte nije lako, i retki su ljudi toliko jaki psihicki da izdrze, jer sa heroina nikad nisi skinut. do kraja zivota si apstinent.
pa vi momci i devojke stavite prst na celo i razmislite da li vas stvarno toliko zanima kakav je rad caja ili opijuma ili horsa. i da vam kazem, lepo je nekoliko puta, nakon toga samo umirujes krizu da bi bio normalan kao svi drugi. e pa, posto vam je Gospod dao da ste zdravi pravi i normalni zasto bi se drogirali da bi to ostali. budite srecni takvi kavi jeste, ako vam treba da se otkinete tu je trava, pivo, pecurke po nekad, rakija. mada da vam kazem iskreno nema te droge koja ce mi dati toliko endorfina i dopamina, kao trenutci kada sam sa svojom porodicom.
nadam se da cete nakon moje price razmisliti dva puta pre nego ponovo pomislite na mak
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Red »

hvala sto si podjelio dio svoje price. nisi ni prvi a ni zadnji od kojeg cujem isto. zato forum i postoji, da educira i informira a ne da daje motivaciju nekom da se zajebava naokolo. svatko ima mozak za sebe, ne mogu mislit za druge.

no ima nas onih koji vole biljke bez cilja da ih na kraju i konzumiraju, tome i sluzi ova tema ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori