Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali?

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali?

Post Postao/la wolf »

Lista chudne hrane je neiscrpna... polurazvijeni embrioni pilica, burmanski pecheni pacov...

ja sam probao: mrave, bubashvabe, skakavce, shkorpione, larve, a puzheve i zhabe ni ne rachunam u neobichne zalogaje.

na food networku mislim da mozhe da se gleda Bizzare Foors With Andrew Zimmern... tako cool lik :)
slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la dr.manijak »

Pojeo sam ogromnog zivog skakavca, nakon toga sam jos jednog ispekao pa pojeo.
Pojeo sam i leptira zivog..

To je to..

Samo puza u nikakvom stanju ne bih pojeo ni kuvanog ni pecenog ni zivog.
Oni su mi kao slina koja se razvlaci po travi.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
violeta
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 24.01.2014, 23:37
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la violeta »

Probala sam pecena jaja crvenih mrava, pecene skakavce, pohane kolute od zmije ne znam koje vrste, puzeve u vinu, a najvise volim zabe bilo kako pripremljene. Crvljivi talijanski sir, jako ukusno . Pecene uzgojene golubove I juhu od kornjace zaista super.

Ne mislim da je to moje iskustvo nesto jako nastrano ili sokantno . Naisla sam na meni malo teze "probavljive" recepte na ovoj stranici
http://plavi.bigforumpro.com/t109-kulin ... vacije-oci :D
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la shroomko »

Gledao sam jednu epizodu ekstrem chef ili tako nešto i taman tad mi se od nigdje stvorio skakavac na zidu pola metra od vruče tave. Uhvatio sam ga i bacio u tavu i nisam baš oduševljen. Previše krila i nogu, mislim da se jede samo trup ali to je tako sitno da potrošiš više kalorija dok makneš noge i krila nego što uneseš u sebe.
violeta
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 24.01.2014, 23:37
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la violeta »

@shroomko
very funy :D .
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la pecurko »

Ti zeleni veliki skakavci se ne jedu :)) mada kao što vidiš ipak mogu.

Od raznih stvari iz naše okoline jeo sam svašta, ali su žablji bataci dinstani sa sremušem moj izbor kad vodim klince na teren. :thumbsup:
Takođe razne salate tipa koren jagorčevine sa puževima ili list maslačka i skakavci.

Najružnije od svega su definitivno golubovi, to ne bih preporučio ni u najvećoj nuždi. :ohnoo:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
violeta
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 24.01.2014, 23:37
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la violeta »

Uuuu, srijemus s tvrdo kuhanim jajima i kuhanim krumpirom i malo majoneze, mljac!

Golubove u umaku od nekih zacina i vrhnju sam jela kao dijete na "prijevaru" jer ih je uzgajao moj rodak . Kao picek samo malo mekanije. Mnoge od tih stvari koje sam navela sam jela na prijevaru. Bila sam jako izbirljiva, al imam rodbinu nabrijanu za eksperimentiranje hranom. Sad vise ne biram ;) vjerojatno jer su me ubijedili.

Jedino sto sam jela "svjesno" su bili skakavci i mravlja jaja, s deckom koji se bavio prezivljavanjem u prirodi. Vrlo interesantno. Bas sanm si mislila neki dan kako bi bila mozda dobra ideja mladima ak se vole klatariti po bespucima , a nemaju posla, pa si otvore biznis skole o prezivljavanju u prirodi, a za djecu bi to bilo izvrsno. Znam samo jednog u Hrvatskoj koji ima skolu nisam sigurna da je bas uspjesan , a cini se da se bas ne reklamira malo jace.

Izvidaci su mi previse militaristicki, okrenuti opet vodi i tom nacinu razmisljanja, ovo je bas onak da se oslone sami na svoje sposobnosti.
odplovila u druge vode, aj Bok
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la pecurko »

Potraži Istraživače :ymhug:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
SEED
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 14.03.2011, 20:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la SEED »

Pozdrav! Neznam jel spada u gadosti ali me je iznenadilo i to neugodno,ovako žuti štapić raste iz zemlje umotan u jedan svjetlo zeleni list pri dnu štapića se nalaze zrnca koja podsjećaju na kukuruz,i šetnjom naletimo na tu izraslinu iz zemlje malo je rezgledamo,izgleda neobično vjerojatno je otrovna pa je isčupam i razgedam pa je razdvojim od lista pa prelomim,pomirišim,taknem jezikom odgrizem komadić prožvačem baš nema okusa dam malo sestri da prizalogaji malo pa ja uzmem još malo zatim zaključujem da je bezveze bezukusna vjerojatno nije ni otrovna kad je tako bljutava i nastavljamo šetnju,nako par minuta smo počeli osjećati jezik pomalo kao da nešto šeta po njemu pa zatim po obrazima pa kao lagano bockenje iglicom po čitavim ustima pa malo jače sve dok nisu čitava usta utrnila kao od zubarske inekcije ali čitava usta,usnice,zatim su se trnci počeli spuštati niz grlo,e tada su počele panične misli :eeek: šta ako se trnci spuste niže pa mi utrnu pluća pa mi utrne srce gotovo je to je to, misliš da si gotov , :ohnoo: a ne ideš potražiti pomoć kod doktora jer se osjećaš ka budala jer si pojia nešto šta raste pokraj puta,nakon par sati trnci su počeli popuštati tada je nastupilo olakšanje i oduševljenje :ymhug: sa novom šansom za život jer brije su bile da je to to da se kraj približava i da ćemo umrijeti od utrnuća,eto to je priča o mom neobičnom zalogajčiću :sunn:
violeta
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 24.01.2014, 23:37
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Larve, mravi, skakavci... koje ste "gadosti" sve probali

Post Postao/la violeta »

Skunk Cabbage ?
nisam sigurna da toga ima kod nas.
http://listverse.com/2013/04/08/10-weir ... ng-plants/
Odgovori