SSL enkripcija aktivna!

Problemi, nije vam nesto jasno, imate ideju, pisite ovdje
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Beyond Le Fov »

to je normalno, ako je bilo kakav sadržaj linkan od vana, znači ako nije na majka serveru javit će se ta poruka.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika

slika

:sunn: :sunn: :sunn: :winkk:
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Red »

ola-laaaaaa!!! muy bien! :thumbsup: :sunn:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la extranoize »

jeeee! :ymapplause: :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Chavengo
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 14.05.2013, 23:56
 pohvaljen: 2 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Chavengo »

slika


Jel to stima sve sada? Jel mogu mirne duse pisat tu po forumu ili se trebam bojati necega (cega??) jer ja sam laik za ove net sheme i oduvijek imam distancu od foruma i zapravo sveg na netu..nisam bas htio puno dijeliti, jesam li u krivu? Imali netko volje malo mi objasniti koliko sam ja zapravo siguran na ovom forumu?

Hvala :)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Beyond Le Fov »

SSL radi kako treba od prvog dana, to znači da je sva komunikacija između tvog kompa/moba i serverskog kompa na kojemu je ovaj sajt šifrirana i da nitko nemože u tom lancu komunikacije znati koje se informacije šalju.
Kad je neki sajt pod SSL-om nitko pa ni ISP tipa t-com nemože znati što je slano između tebe i tog sajta.


neke činjenice:

- zbog SSL-a nitko nemože znati koji se podaci izmjenjuju između posjetioca ovog foruma i servera na kojem je smješten.
- ne obazirite se ako vam internet browser javlja da enkripcija nije potpuna. što se tiće sadržaja na themajkinom serveru ona je uvijek potpuna. pod enkripcijom nisu jedino slike, video sadržaj ili ostali dokumenti koji se potežu od vana, dakle linkovi nečeg vanjskog koje su korisnici stavili u postove.
- ISP bilježi da je komunikacija između vas i themajke ostvarena, bilježi količinu prometa i vrijeme provedeno na njoj
- nitko nemože znati tko je realna osoba iza nekog accounta na ovom forumu
- themajka ne radi ništa ilegalno i prema tome nije u sukobu s bilo kakvim zakonima.

- ako zbog žešće paranoje (koja nije potrebna) ne želiš da tvoj ISP zna da posjećuješ themajku tada si nabaviš neki proxy kanal. Postoji mnogo besplatnih solucija ili anonimni VPN koji se plača tipa torguard. ISP bilježi i misli da jedino na što si spojen je taj proxy, nezna što sve posječuješ iza njega ako je anonimnog tipa. VPN je slična stvar ali ako je pod SSL-om (kao torguardova usluga npr) tada je apsolutno sve od tebe prema netu kodirano, a ISP nema nikakvu korisnu informaciju o tebi.

Paranoja oko sigurnosti nije potrebna što se tiće posjetioca i članova themajke. Imamo pravila foruma koja su u skladu sa zakonima država i direktno ne kršimo ni jedan zakon. SSL vas štiti od stranog njuškanja a jedino vlastita pamet od odavanja privatnih informacija javno ili krivim osobama. Pamet u glavu i opušteno.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Chavengo
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 14.05.2013, 23:56
 pohvaljen: 2 puta

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la Chavengo »

E sad taj post tam negdje na pocetak strpajte i to je to. Sve mi je savrseno jasno i zahvaljujem na vremenu :) :ymapplause:
Avatar
shroomk087
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 24.06.2013, 12:51
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: SSL enkripcija aktivna!

Post Postao/la shroomk087 »

hvala na ovome, bas me zanimalo kako je forum zasticen :)

:mushh:087
be like water, my friend
slika
Odgovori