Ideje, prijedlozi & brain storming

Problemi, nije vam nesto jasno, imate ideju, pisite ovdje
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ideje, prijedlozi & brain storming

Post Postao/la Red »

nemam iskustva sa meskalinom. Nisam ga se nikada potrudila nabaviti a kaktuse mi se ne raze. a i nemam zelje da ti budem iskrena, bar ne sada. mozda jednom. sve ono sto traje duze od par sati tesko trpam u sebe :ymdevil:

a i mislim da to sto stojim iza foruma i piskaram ovdje ne znaci nista konkretno po pitanju mojih iskustava i konzumacije raznih cuda- to su Vaše pretpostavke :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: San Pedro, Torch, Peyote or other mescal cacti

Post Postao/la HypnoToad »

wizard.hannah je napisao/la:A ti Red? Cijeli site? Sve na njemu! Truda je tu uloženo! Puno si se potrudila da sve ovo zasja i bude na cyber prostoru u Hr boji. A zašto? Nemaš iskustava? Vraga nemaš...mudro se ti držiš sa strane...neutralna cura. Hmmm..
Ajde..pokreni jedan svoj, nadam se egzotičan i nastavit ču se..jer nema čega nema u mojem životu. Kiss Red.
Ovo sam prije natuknuo, ali sad ću izravno reći, ovo nije narkomanska stranica, Red ju nije tako zamislila, i mi se trudimo da tako i ostane. Samo zato što ima dosta tema o enteogenima, psihodeliji i istraživanju uma, ne znači da svi članovi ovdje gutaju, snifaju i ubrizgavaju sve što im padne pod ruke.
Sajt se fokusira na prirodu, ljekovite i druge biljke i gljive, liječenje prirodom, istraživanje priorode i slično, psihoaktivna sredstva koja se ovdje spominju su isključivo prirodna i korištena tisućama godina. Možeš usporedit broj tema (ili podforuma) koji se bave psihoaktivnim i one koje se bave ljekovitim biljem pa ćeš vidjeti čega je više.
Što se tiče meskalina, nikad ga nisam probao, ali ga vjerojatno nebi odbio, njegov djelovanje mi se čini fascinantno, naravno jedino u svom neokaljanom stanju (svježi kaktus). S druge strane, šteta kaktusa, sumnjam da bi ga ubio za vlastito zadovoljstvo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: San Pedro, Torch, Peyote or other mescal cacti

Post Postao/la wizard.hannah »

Hypnotoad, ja sam prišao ovom siteu kao psydelic forumu. Trenutno nemam što pametno reći oko lječenja ili ljekovitih biljaka. Pokraj toga zar ovo i nije psydelic forum? Koliko vidim RED ga je uredila u tom pravcu. Toliko opisa i lijepo skombiniranih hrvatskih textova o svakom važnom ili poznatijem psydeliku. Plus fotke ili skice-slike. Ja ne vidim ništa ljekovito u mnogim biljkama ovdje. Zadnji post koji sam dobrodano "obradio" je o Nutmegu-muškatni orah. Ljekovit? Prije toxičan...čak i malim količinama poput spice like uses se napominje toxičnost miristicina.


Ovaj site treba osvježit, dodati mu nove grane. Forumi su poput drveća, rastu, granaju se. I nisu sve grane iste...ili izlaze iz istog područja. Mene zanima psydelik područje. Malo vrijeđa kad kažeš uzeo bi bilo šta...ili tako nekako si rekao. OK, opraštam ti. Vjerujem da nisi tako mislio. Jer pazi..ja sam prošao mnogo toga, kažem prošao jer više to ne radim. A zašto mlađu ekipu nebi upoznao sa lošim-dobrim-čarobnim iskustvima djelovanjima nečega? Prvi puta da vidim forum koji ima naglašenu psydelik notu u sebi a da nije blesavi junkie hard core site u hrvatskoj. Neda mi se pisati za engleze i nizizemce više. Ali ovdje? Zašto ne. Ponovit ču svih 3000 postova iz psychonaut.com foruma. Jer vjerujem da ljudi zaslužuju jedan sveobuhvatni psychonaut forum. Da to nebu samo vutra ili UHO te slično.

Nadam se da sam bio dovoljno bistar, jasan. Mislim ako se tebi ne sviđa, a tu si dugo po broju postova ja mogu otići...trošiti vrijeme na nešto gdje te ne žele je suludo..Tantalova posla.

Peace
Light
Love
Bless
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: San Pedro, Torch, Peyote or other mescal cacti

Post Postao/la Red »

Dobro, mislim da znam sto je Zabi zasmetalo i to razumijem jer, nacin na koji si me pitao kako to da nemam iskustva? i sva popratna pitanja.. daje utisak kao da smo svi mozda puni iskutsva kao ti, pogotovo ja koja kao stojim iza foruma, ali to je samo tvoja pretpostavka, naravno.

ja volim sve o cemu pisem i ne samo volim vec istrazujem. Forum mi daje priliku da upoznajem druge slicnih interesa, i ako mogu pruzim koju informaciju vise.

jer istina, ovaj forum ide u tom smjeru o kojem ti pricas, to je tocno. I tako ce se i razvijati. ako imas kakav prijedlog o boljem razvitku foruma, postavi to u nasu temu Brejnstorming i ideje za forum. podjeli to sto predlazes sa ostalima. na koji nacin bi ti podjelio forum?

ovo je baza. za prijedloge sam otvorena uvijek. otvorit cu anketu da vidim sta ljudi zele.

Mislim da je problem nastao u tvom pristupu, nadam se da razumijes na sto mislim. nista lose. pisi sto zelis, ali ostani u duhu foruma. Zahvaljujem :x
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: San Pedro, Torch, Peyote or other mescal cacti

Post Postao/la Proximus »

Meni je osobno distinkcija između prirodno/"neprirodno" zadnja stvar koja mi je na umu kad je riječ o konzumiranju nečeg radi psihoaktivnog/mind expanding djelovanja. Smatram to negativnom i destruktivnom distinkcijom koju treba izbjegavat u korist razmatranja o adiktivnosti, šteti po zdravlje i mind expanding vs. ego enforcing djelovanju substance, te na osnovu toga napraviti izbor.

Istini na volju jedina "neprirodna" psihoaktivna tvar koju sam iskusio je Lucy i za išta drugo nemam nikakvih aspiracija ili interesa niti vidim da ću imati u doglednoj budućnosti, ali to ne mijenja činjenicu da ima psihoaktivnih sintetika koji su malo ili nimalo štetni/adiktivni isto kao što ima cijelih obitelji prirodnih psihoaktivnih biljaka koje mogu ubiti ili ozbiljno narušiti zdravlje i psihu. Istina, mislim da je u prosjeku manje biljaka nego sintetika štetno/adiktivno, ali manje ne znači sve i to nije razlog za stvaranje negativnih generalizacija. Ovdje pogotovo mislim na LSD jer mi je stvarno žalosno kad mi se dogodi da čujem nekoga tko je trippao na gljivama kako sere po acidu jer je "kemija", iako je riječ o molekuli koja je nakon penicilina valjda imala najveći pozitivni utjecaj na čovječanstvo u prošlom stoljeću ako ne i više, i koja nije po ama baš ničemu štetnija od gljiva/psilocibina, a niti bitno različita u efektu.

A ako razmislite u dubinu, cijela rasprava o tome što je prirodno/neprirodno je vrlo varljivo i relativno područje na krhkim temeljima. Priroda je sastavljena od mikroskopskih kockica, "sintetika" su samo te iste prirodne kockice spojene na određeni način. Te kockice mogu biti štetne kakve već jesu same po sebi, ili mogu biti štetne u nekoj spojenoj kombinaciji, ili u oba slučaja nemoraju biti štetne i mogu biti i beneficijalne, ovisi o ćemu je riječ. S druge strane, ni uzgoj tropske biljke koja je posađena ljudskom rukom u nekom europskom podrumu pod neonkama i zatrpana u gnojivo nije baš prirodan, niti su gljive koje rastu iz vermikulita u plastičnom inkubatoru jel...nemojte me krivo shvatit, meni je konzumiranje nečega što je izraslo i urodilo psihoaktivnim plodom čija je kozmička svrha postojanja vjerojatno upravo ta da bude da bude konzumiran i pruži to iskustvo ( <-- hah, osobna vjerovanja, move along) među najlijepšim stvarima na svijetu, samo ne želim od toga radit neku dogmu i odbijat išta drugačije po defaultu (niti optužujem ikog za to, just sayin').

Važno je da nije štetno i da ima mind expanding/ego-diminishing učinak, te da su ljudi dobro informirani i da se upuštaju u konzumaciju s dobrom namjerom. Dobri prirodni enteogeni i dobri ekstrakti ili sintetički enteo/empatogeni nisu međusobno isključive stvari. Važno je samo izvući neku pouku i spoznati nešto više na njima, i svaki spoj/biljku/gljivu koja ima tu mogućnost bez ozbiljne cijene po zdravlje poštujem.

Naravno kužim naglasak ovog foruma i nakon par mjeseci čitanja nemogu reći da imam nekakve primjedbe niti posebne želje, sviđa mi se forum baš kakav je i osim onog topica o Lucy i postojećih gajdova za ekstrakcije ni ja ne mislim da je potrebno dalje u tom smijeru ići. :) Al evo samo malo prosipavam misli o ovoj temi kad ste ju već načeli, u vezi koje imam čvrste stavove i razmišljanja još od dana s vutre.org gdje se na pokušaj razumne rasprave o ovoj temi odgovaralo na ne baš ugodne načine.
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: San Pedro, Torch, Peyote or other mescal cacti

Post Postao/la wizard.hannah »

Napisati ču tamo gdje si mi rekla ali također i u tvoj PM, RED. PM(private message-nije hicka materina :cheesy: ) B-)

Drago mi je da se slažeš samnom RED. Poznam te makar te ne poznam. Vidio sam što imaš u glavi, što i na koji način da site izgleda. Najrađe bi fruckofirala strahe od štrumfova i dopustila da se ovdje zdušno piše u psychonaut temama.

P.S. I voliš ih, možda ih nisi sve probala ali polako, ima vremena...bolje to učiniti i sa pravim ljudima pokraj svega ovoga.

Hmmmm...ne volim kad mi imponiraju da sam prošao-iskusan. To kažem kad mislim da treba ali toliko tašte duše nisam da se hvalim. Ufff...sad je sve oprečno...i samo izjašnjavanje da ne želim netko če vidjeti kao izjašnjavanje....

OK...OK, vjerujem da ima nas 5 u HR koji su u svoj sistem umetnuli toliku lepezu psydelika. Koji imaju srce Tima Larry-a i pamet Alexa Shoulgina. Ili barem 10% od toga. Uff...dosta Goraneeeee @-)

RED---i tebi :x
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: San Pedro, Torch, Peyote or other mescal cacti

Post Postao/la Red »

Hvala Ljudi na razumjevanju.

Mozemo raspravljati o tome koliko hoces, sjecam se tih zustrih rasprava na vutri, i nikada nisu dobro zavrsile. :ymdevil: no ovdje vjerujem da mozemo naci zajednicki dijalog.

Mislim da je svima jasno u kojem smjeru forum ide ako malo provede vremena na forumu. Dakako ne susprezemo od rasprava i diskusija, ne bojimo se pricati o necemu niti ljudima poblize i opsirnije pribliziti neku temu. ALI... ALI... dalje od toga ne treba ici niti me zanima, kao sto vjerujem ne zanima niti druge koji su se ugodno smjestili na ovom forumu.

mene zbilja ne zanima tko je koliko cega u sebe stavio i izjeo, ne zanima me kako netko pristupa prirodnim ili neprirodnim supstancama, to je vasa stvar. iskustva su dobro dosla, savjeti takoder, ali nemojte nametati svoja stajalista ako vidite npr. da to forum ne podrzava. Imate pravila foruma.

defintivno smo izfotopičarili ovu temu, pa cu pola rasprave prebaciti u za to namjenjeno mjesto...

Molim vas, Ovo je forum o carima majke prirode i darovima koje ona nudi i daje. Ostanite u tom duhu :x
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Ideje, prijedlozi & brain storming

Post Postao/la Tain »

Evo par prijedloga:

1. U Biljke: Magičan svijet biljaka i Uzgoj ubaciti podforum Vaši Dnevnici kao kod gljiva. Iako to su magične biljke pa neznam jel to tome mjesto. Ja ove godine slikajem i pratim rast nekoliko biljaka i neznam gdje to postati. Iako nisu "magične" sve. neke su samo jestive/ljekovite.

2. Manja stvar, ali bili se nekako na naslovnoj moglo dodat da postoje linkovi za podforume.

Npr.
Biljke: Magičan svijet biljaka i Uzgoj
Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Podforumi: Vaši Dnevnici, Metode Uzgoja
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ideje, prijedlozi & brain storming

Post Postao/la Beyond Le Fov »

hm za ovo drugo teško, ako nađem mod onda ću probat stavit, ali ručno mi se neda kodirat
Avatar
Zumzo
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 08.02.2011, 00:05
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 3 puta

Re: Ideje, prijedlozi & brain storming

Post Postao/la Zumzo »

Sve je u redu s forumom, problem s (ne)otvaranjem tema i nevelikim brojem postova je u tome što je dominantni karakter ovog foruma težnja da bude nekom vrstom e-enciklopedije. Glavni motiv za registraciju većine članova je, pretpostavljam, dobiti informacije o metodama uzgoja ili se informirati. Stoga sukobi i rasprave, inače pokretači foruma, često izostaju.

Jedino što mi pada na pamet da bi se poboljšala aktivnost je, još uvijek u znaku e-enciklopedije, raditi cca svaki mjesec [ili svaka dva] kolektivne eksperimente korisnika: razbijati mitove ili pronalaziti bolji način za uzgoj/brigu/... čega već i sl. To mi se čini ujedno i zabavno i korisno :)
Odgovori