Bitcoin 101

Problemi, nije vam nesto jasno, imate ideju, pisite ovdje
Odgovori
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Le Fov je napisao/la:ltc, bch, btg su klonovi zastarijelog btc blockchaina, nista od toga nemoze pruziti jeftine, brze i anonimne transakcije kakve se ocekuje da kriptovaluta ima. to mi je kao da pokraj najnovijeg operativnog sustava forsiras windows95 na dialup modemu...

. vrijednost ce biti bazirana na funkciji u prakticnoj primjeni, a ako ce ta tehnologija biti ugradjivana u svaki cip buducih iot uredjaja to znaci brdo vrijednih brojaka.
Da , zastarjeli sustav..mislim da je to lagani početak kraja bc-a...Ima li Iota konkurenciju u sustavu ?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la Beyond Le Fov »

s obzirom na opseg primjene nema no moze se ocekivati, s obzirom na slicnu tehnologiju ima par projekata koji pokusavaju iskoristiti dijelove funkcija (tzv DAG umjesto blockchaina) da sluzi samo kao novac a da nema problema s cijenom i brzinom transakcija kakve dozivljava blockchain pri velikim aktivnostima. nije mi ni jedan zapeo za oko osim raiblocks (xrb), nemam bas puno povjerenja u mlade i nedokazane programe. iota mi je draga zbog mnogo toga sta ocekujem od kriptovalute a nisam vidio nigdje drugdje, bitna mi je i kvalitetnija decentralizacija, novi obecavajuci modeli poput njenog.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

da..iota ima definitivno budučnost..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

eto belaja..BC riknuo sa 20000$ na 15000$..pa si sad misli..ko lud ko munjen...gadnovski
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la AFX »

Eto, to vam je bila prilika za zaraditi duplo. Tko je, čestitam, tko nije..više sreće idući puta.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ma nemereš bit pametan..evo ga se opet vrača BC..bio na 12000 a sad več na 14500 do nedelje oko 17000..baš da vidim dal sam pogodio :))
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la danko fafanko »

I sad su ljudi nezadovoljni, pao sa 20000 na 15000 a ne gledaju da je ustvari u mjesec dana otišao sa 10000 na 15000
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la AFX »

antoniopavaroti je napisao/la:Ma nemereš bit pametan..evo ga se opet vrača BC..bio na 12000 a sad več na 14500 do nedelje oko 17000..baš da vidim dal sam pogodio :))
Pa normalno da se vraća. Ovo je jedna od onih prilika kada se može jako lijepo zaraditi kao što rekoh. Buy low, sell high.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Izgleda da velike ribe, vlasnici mjenjacnica i hakeri netrebaju ni taknuti sam neprobojan sistem kriptovaluta da bi ih srusili i dizali vrijednoscu po volji i tako vrlo efikasno pljackali ljude. ako se netko pita za razlog naglog pada bitcoina zadnjih dana, manipulacija: http://jamescrypto.com/the-christmas-cr ... -happened/

vidi ovo kako je sad haker brutalno srusio cijenu vergea, skoro istom brzinom kojom je mcafee pokrenuo pumpanje, haker je hakirao twitter poznatom liku u kripto svijetu s puno pratitelja, objavio laznu panicnu vijest preko njegovog accounta, naivni ljudi popusili to i prosirili, osli milijuni s kapitala vergea u par sati. https://theripplecryptocurrency.com/ver ... -millions/

prije koji tjedan srusili su iotu kroz lazne vijesti, nemozes hakirati blockchain ali mozes naivne ljudske umove, a to moze ispasti jednako bolno. onda npr. skoro pa cijela prica o litecoinu, njegovom kreatoru i sta sve on radi javno i tajno mi je fascinantno, jako lose. onda kako su mjenjacnice usdt vezale na bitcoin to je jako lose, bitcoin postaje samo surogat dolara.

mjenjacnice postaju banke, jos gore od njih. ja sam prvenstveno zainteresiran za tehnologiju, ona nudi jako mnogo, ali trenutna realizacija vecine kriptovaluta nije za nista drugo osim za kockanje i anonimne transakcije. projekti poput bitshares bi mogli popraviti mnogo toga sta nevalja u kripto svijetu. poput stabilizacije vrijednosti, realnog pokrica, zastite od manipulacije, boljeg modela decentralizacije itd. prave ideje tek se radjaju.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori