Bitcoin 101

Problemi, nije vam nesto jasno, imate ideju, pisite ovdje
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

AFX je napisao/la:4chan.org/biz/
Pa peglajte..
Mislim da monero ima sjajnu budućnost, no ovdje se ne radi o tome, već o zaradi..a zarada nije nit u bitcoinu nego u malim altcoinima kojima će se vrijednost tek podići..

...ovo se u potpunosti slažem..samo ih je momentalno navodno teško ponovno pretvoriti direktno u keš..neznam.. :(
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la Beyond Le Fov »

nisam kupio bitcoin, nevolim ga, a iota je lijepo potegla zadnjih dana, prvo ju microsoft nahvali a sad je bosch poceo ulagati u nju, zato su i drugi investitori navalili, a decki founderi su super, ako nesto ima buducnost to je sigurno iota i slicni sustavi.

meni je verge bolji od monera. mnogim ljudima je tesko i bitcoin kupiti, istina da to sve prvo treba nauciti koristiti, ali se nauci kao sto su svi naucili kompove koristiti, pa je onda lako kad se jednom skuzi, valjda ce postati vise user friendly u buducnosti.
uz wirex i binance ili shapeshift sve je na dohvat ruke, imas koje hoces valutice, mjenjas kako hoces i mozes ih trositi preko kartice, ili kesiras na bankomatu. za sad je jos liberalno i kriptovalute su kes bez puno muke, ali dolaze jace regulative iduce godine.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

Verge..veliš?Dobro prognoziraš.. Ma je ..i monero je dosta izrasto ..verge 85% skočio..ajoj...Da , verge sad kupiti za jedno 10000 $..eh..Mada mi nije jasno zašto je tolko skočio..možda manervi..umjetno..Iota mi je ipak nekako predraga..bitcoin mi se ne sviđa ..Kad si prvi put govorio o IOTI bila je 3,20 $ a danas je 5,25 pa ti misli..heh..Nego neznam zašto misliš da bi se regulativa mjenjala..ti to nešto konkretno znaš ili...?Pa več sad nemožeš se registrirati bez ful osobnih podataka i slike putovnice ili osobne karte..šta bi još trebalo..da zabrane trgovanje?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pratim taj svijet pa znam sto se desava. najveci utjecaj na cijenu imaju mediji i izjave mocnih ili slavnih ljudi, i tu ima mnogo prljave igre. verge je skocio u nebesa zadnjih dana jer je jon mcafee nahvalio anonimne kriptovalute i smatra da je u njih najbolje ulagati, spomenuo je verge medju ostalim, kockari navalili, sto vise raste vece je uzbudjenje i svi jos vise ulazu, drugi faktor je sto trenutno bitcoin jako pada pa svi sele kapital s njega na alternativne, treci faktor je kvaliteta vergea naglo otkrivena kod siroke mase zbog svih tih vjesti, veoma je brz, decentraliziran, anoniman i jeftin za transakcije, barem bio do sada, ima dosta velik community i ekosustav mu jako raste.
Regulatori u eu i drugdje su najavili strozu kontrolu mjenjacnica, zbog pranja novca, izbjegavanja poreza i financiranja terorizma. treba se i sad dati dokumente ako zelis kesirati ali mogli bi zagnjaviti s porezima. fora je sto postoje decentralizirane blockchain mjenjacnice pa zapravo nemogu kontrolirati kripto svijet, jedino mogu otezati konverziju u kesh. ali imas vec sad zemlje gdje je ilegalno da ljudi imaju ista s kriptovalutama i mjenjacnice su zabranjene.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la AFX »

Antonio, baci oko na BCH i rast danas
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

AFX je napisao/la:Antonio, baci oko na BCH i rast danas
e..da BCH je upravo živi primjer onog što je Beyond rekao..evo vjest :Suosnivač bitcoin.com-a Emil Oldenburg otkrio je kako je prodao sve svoje bitcoine i zamijenio ih za Bitcoin Cash, jer vjeruje kako je bitcoin mreža danas neiskoristiva i visoko rizična, piše švedski list....Raja odma ko gladne ovce navalila i raste BCH u nebesa..to je to ..E, sad dal on ima takav potencial ,BCH, mislim tehnički i svaki drugi je pitanje.Neznam, meni on ne izgleda puno različit od BC..Recimo IOTA je drugačiji sistem..to mislim..i sistem koji svakako ima budučnost mada to je sve danas upitno i nije jednostavno prognozirati..Sad je još pitanje rudarenja..kolko to u stvari šteti ili koristi crypto valuti ako se može ili ne može majnati?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Le Fov je napisao/la: Regulatori u eu i drugdje su najavili strozu kontrolu mjenjacnica, zbog pranja novca, izbjegavanja poreza i financiranja terorizma. treba se i sad dati dokumente ako zelis kesirati ali mogli bi zagnjaviti s porezima. fora je sto postoje decentralizirane blockchain mjenjacnice pa zapravo nemogu kontrolirati kripto svijet, jedino mogu otezati konverziju u kesh. ali imas vec sad zemlje gdje je ilegalno da ljudi imaju ista s kriptovalutama i mjenjacnice su zabranjene.
Da..slažem se u potpunosti..ali poreze uvesti? Na šta? Na dobit? A šta ako se ulog popuši? Hoče li država podmiriti minus? Na koncu konca otvoriš račun u nekoj offshore državi i stvar teče ..hm..hm..ako i to nebi skužili :(
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ltc, bch, btg su klonovi zastarijelog btc blockchaina, nista od toga nemoze pruziti jeftine, brze i anonimne transakcije kakve se ocekuje da kriptovaluta ima. to mi je kao da pokraj najnovijeg operativnog sustava forsiras windows95 na dialup modemu, a zelis gledati film s netflixa u najvecoj rezoluciji, to je glupo i nerazumno, takav je i kockarski svijet i tupavi mediji. bch je kao da sad nabavis tri kompa sa windows95 i modemima i brijes da si nesto postigao s time.

rudari su tu da bi blockchain bio siguran, decentraliziran i da ljudi imaju inicijativu biti dio toga. no u praksi desava se centralizacija unatoc dobroj ideji, jednostavno nije to to, sve na kraju dodje u ruke mocne manjine. rudrima je cilj samo profit a to nije dobar temelj za povjerenje u njih, recimo sada moze postati popularan bch i vise profitabilan za rudare, masine su u ovom slucaju kompatibilne, rudari mogu masovno napustiti btc i tako mu naskoditi da transakcije budu jos sporije i skuplje. iota je to divno rijesila novim sistemom, samo sad treba inicijativu za pogoniti nodove, nema profita od toga pa treba vremena da se realizira funkcioniranje mreze kako je zamisljeno. sve coinove su dali u opticaj na mjenjacnice pa ce se iztrejdati u mnogo ruku, a oni koji ce imati najvise coinova nemogu ugrozavati sustav i nebitni su, mogu eventualno vozati cijenu iote ali stabilna vrijednost je ionako fikcija, no sto veci kapital to ga je teze oscilirati. vrijednost ce biti bazirana na funkciji u prakticnoj primjeni, a ako ce ta tehnologija biti ugradjivana u svaki cip buducih iot uredjaja to znaci brdo vrijednih brojaka.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la AFX »

Ja sam sve stavio u XMR i eto..isplatilo se
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bitcoin 101

Post Postao/la antoniopavaroti »

Monero..o da...lepo skočio..navodno si kupio gadnu brojku..šta češ sa tim parama.....uh :D ;)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori