Kako je ovaj forum radjen?

Problemi, nije vam nesto jasno, imate ideju, pisite ovdje
Odgovori
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Kako je ovaj forum radjen?

Post Postao/la shroomko »

Ja se bavim web developmentom (jos ucim i radim na prvom placenom projektu) i netko me je pitao da mu napravim forum. Nisam siguran jel mi se da ici u to. Nije direktno vezano za ono sto ja ucim (ruby i rails) pa bi mogla biti distrakcija.

Zanima me koliko je jednostavno instalirati ovakav nekakav forum? Pretpostavljam da nista teze nego instalirati wordpress (to sam vec radio)?

I kako je ova tema radjena? Ja nemam smisla za dizajn pa bi onda morao platiti nekoga. Sta je ovdje promjenjeno od nekakve stock theme? Koliko bi morao platiti dizajnera da napravi nesto slicno ovome?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kako je ovaj forum radjen?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ovo je phpBB forum, jednostavno ga je instalirati kao i wordpress. postoji još puno foruma osim phpbb, neki su besplatni a neki se plačaju. Template, odnosno dizajn se isto tako instalira u forum kao kod wordpressa njegov, ima na netu velik izbor. Ovo je kupljen dizajn i grafički modificiran da bude jedinstven za themajku, prvenstveno header, logo, pozadinska slika i boje.

Raditi forum i dizajn od samog početka zahtjeva brdo programerskog i dizajnerskog znanja, brdo novaca i vremena. to košta oko par tisuća eura, ovisi o kvaliteti i kompleksnosti projekta
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kako je ovaj forum radjen?

Post Postao/la s4ha »

Sibnes SMF forum, mislim da je najjednostavniji od besplatnih (al 3-4 godine se nisam igrao s forumima tako da sam mozda outdated), a ima solidno moderan dizajn.
vBulletin je super, al se placa licenca pa nije bas isplativo ako forum nece biti veci i gnerirati nesto love od reklama ili da imas para za igrat se.
Sto se tice rada na forumu, ako si pocetnik uzet ce nesto vise vremena, no ako imas volje i ako znas kako isfiltrirati informacije ne bi trebalo biti problem, u sustini dovoljno je znati osnove html-a i imat vremena, kasnije to mozes malo prosiriti ako ti se igra sa sitnicama.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kako je ovaj forum radjen?

Post Postao/la shroomko »

Hvala. Dati cu neku ponudu onda nema tu puno posla.

Koje su stranice najbolje za kupovanje profesionalnih tema? (to je za nekakvu medicinu)
m4ki
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 30.06.2015, 19:35

Re: Kako je ovaj forum radjen?

Post Postao/la m4ki »

SMF je otprilike jednostavan, mana mu je sto ima jako los sistem kod provjere botova, i na najnovijoj verziji ima problema sa botovima, i zajebancije, ali u susitni ces ga skontati... Zasto bi placao moze se naci dzabane sve na netu. Malo doradis dizajn, imas u svakoj temi kad je raspakujes images folder pa se malo igras i uci ...

Imas onda i css folder kao sto je neko naveo za boje i ostalo sve ti je oznaceno za sta je koji dio koda...

Ako ti sta ne bude jasno posalji mi pm pomocu ti i objasniti ... Probaj sa SMF.
Dovoljno je malo znanja , sajt moze se podici za 2,5 eura sa domenom, registruj domenu na godaddy jeftino i ima uvijek neki popusta, nadji neki host (moze i free) ubaci na domenu dns servere i na hostingu dodaj parked domenu ...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kako je ovaj forum radjen?

Post Postao/la shroomko »

Hvala. Nije vise potrebno.
Odgovori