REISHI (Ganoderma Lucidum)

Ljekovite gljive i oprema za uzgoj
sakymus
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 02.05.2011, 22:49
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: REISHI (Ganoderma Lucidum)

Post Postao/la sakymus »

Ovo istraživanje: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24282100

Ovo sam takodjer našao na nekim sajtovima:
Special Precautions & Warnings:
Pregnancy and breast-feeding: Not enough is known about the use of reishi mushroom during pregnancy and breast-feeding. Stay on the safe side and avoid use.

Low blood pressure: Reishi mushroom seems to be able to lower blood pressure. There is a concern that it might make low blood pressure worse and could interfere with treatment. If your blood pressure is too low, it’s best to avoid reishi mushroom.

A clotting disorder called thrombocytopenia: High doses of reishi mushroom might increase the risk of bleeding in people with thrombocytopenia. If you have this condition, don’t use reishi mushroom.


Mislim da je to sve negativno što sam našao o ovoj gljivi.
Većina istraživanja pokazuje odlična svojstva ove gljive za velik broj bolesti ali treba biti svjestan da u nekim rijetkim slučajevima može naškoditi.
Avatar
Dr.Fungus
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 17.01.2013, 08:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: REISHI (Ganoderma Lucidum)

Post Postao/la Dr.Fungus »

sakymus je napisao/la:Ovo istraživanje: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24282100
istrazivanje je ispitivalo kineski proizvod od spora Ganoderme lucidum, a ne micelija ili plodnog tijela. Mislim da sam vidio samo jedan proizvod na Srpskom trzistu koji je od spora Reishia(iako citajuci opis proizvodnje mislim da se netko zeza ili lose prevodi), sve ostalo, ukljucujuci i ono sto mi prodajemo, je od micelija ili plodnog tijela(iako spora imamo na lopate :))
sakymus
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 02.05.2011, 22:49
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: REISHI (Ganoderma Lucidum)

Post Postao/la sakymus »

da, vjerujem da bi mogli teniski teren zasipat s tolikim sporama :)

Inače te spore imaju dosta ljekovitih svojstava, ali izgleda da treba još istraživanja.

Jel postoji negdje tablica neka, gdje piše na što djeluje micelij, na što plodno tijelo i uz to link na istraživanje koje to potvrdjuje? Ako ne, čini mi se kao dobra ideja za napraviti neki sumarum.
Avatar
Dr.Fungus
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 17.01.2013, 08:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: REISHI (Ganoderma Lucidum)

Post Postao/la Dr.Fungus »

sakymus je napisao/la:da, vjerujem da bi mogli teniski teren zasipat s tolikim sporama :)

Inače te spore imaju dosta ljekovitih svojstava, ali izgleda da treba još istraživanja.

Jel postoji negdje tablica neka, gdje piše na što djeluje micelij, na što plodno tijelo i uz to link na istraživanje koje to potvrdjuje? Ako ne, čini mi se kao dobra ideja za napraviti neki sumarum.
Iskreno, nisam zadovoljan tekstovima na nasoj stranici i potruditi cemo se napraviti nove jer imamo dobre pregledne znan. radove na tu temu ali buduci da smo optereceni manualnim radom u labu ne stignemo web srediti kako bi trebalo.
Odgovori