⚇ Krugovi u Žitu (crop circles) ⚇

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

⚇ Krugovi u Žitu (crop circles) ⚇

Post Postao/la Red »

slikaFenomeni misterioznih krugova u žitu privlače pozornost javnosti još od 70-ih godina prošlog stolječa kada su se po prvi puta počeli pojavljivati u Engleskoj. Zašto baš tamo nije nam do danas poznato, no neki autori drže kako je vjerojatno povezano sa veoma kompleksnom energetskom mrežom koja postoji u Engleskoj, ona je u stalnom međudjelovanju sa podzemnim vodama i kvarcnim kristalima iz zemlje te tako stvara određeno magnetsko polje.
Djelovanjem mjesečeve gravitacije dolazi do periodičnog pražnjenja ovih kristala i kako se pretpostavlja to stvara potrebne uvijete za stvaranje ovih formacija u poljima.

Na tisuće ljudi iz čitavog svijeta u ljetnim mjesecima posjećuje žitne krugove, prije svega u zapadnoj Engleskoj, između Stonehenga, Winchestera i Malborougha. Doživljaj pri prolasku kroz svježe nastali žitni krug nezaboravan je: delikatno i na savršen način položene biljke, maštoviti, zamršeni uzorci, jasno osjetne snažne energije i goleme dimenzije. Ako tome još dodamo i krajolik koji ih okružuje, s valovitim brežuljcima i poljima, možemo razumjeti jedinstven osjećaj koji nastaje u blizini te značajne pojave koju mediji i vladine agencije još uvijek zanemaruju.
Žitni krugovi svoje posjetioce nadahnjuju, fasciniraju ih, privlače i opčinjavaju. Mnogi osjete neki unutarnji poriv da stanu unutar njih i iz prve ruke spoznaju bilo kakve osjete što ih ti oblici mogu izazvati. Jedan od glavnih doživljaja najčešće je osjećaj svetosti ili nečeg "drugačijeg". Od onih koji već dulje vrijeme posjećuju takve krugove, neki vjeruju da je za njihov nastanak odgovorna neka vrsta inteligencije.

Prvi žitni krugovi otkriveni su u Engleskoj 1978. godine. Otada se pojavljuju svake godine, počevši od kasnog proljeća do ljetnih mjeseci. Kasnije su pronađeni i drugdje po Evropi, u SAD-u, Kanadi i Japanu.

slikaPočetkom 1990-ih godina pojavila su se dvojica ljudi koji su ponudili objašnjenje nastanka krugova u žitu. Naime Dug Bower i Dave Charley su ustvrdili kako su upravo oni odgovorni za nastanak tih pojava u Engleskoj i kako su ih oni načinili svojim rukama uz pomoć metalnog štapa, tetive luka i drvene daske. To su i demnostrirali pred novinarima i znatiželjnicima te napravili savršen krug za oko pola sata. Izgledalo je da je fenomen piktograma bio riješen, no to ni izdaleka nije bio slučaj.

Naime iako je jedan dio tih pojava sasvim sigurno djelo prevaranata, postoji oko 20% onih za koje se tvrdi da nikako ne mogu biti djelo ljutskih ruku. Na slici je jedan od onih koji svakako spadaju u sferu neobjašnjivig, pronađen je u Wiltshire-u u Engleskoj ove godine a prikazuje kako se čini dijagram Teslinog električnog tranzistora. Kad se govori o neobjašnjivim pojavama, misterioznim eksperimentima i sličnim stvarima ime Nikole Tesle se veoma često pojavljuje, on je naime jedan od istinskih, ako ne i najveći pionir znanosti. O ovom velikom čovjeku ću nadam se imati prilike govoriti u narednim tekstovima.
Istraživači su uvjereni kako nam strana inteligencija ukazuje na komade slagalice koje još nismo uspjeli odgonetnuti, naime pretpostavlja se da postoji nešto mnogo više u prijašnjim teslinim patentima od onog što mi vidimo i da nam se na ovaj način sugerira pravi put.

slikaIstraživanja su uistinu pokazala da se u tim krugovima pojavljuju anomalije za koje nemamo odgovarajućeg objašnjenja. Stabljike biljaka u tim strukturama nikada nisu slomljene već su samo savijene, te se nemogu naći tragovi ljutskih stopala ili bilo kakvi drugi tragovi koji bi uputili na djelovanje ljudi. Također laboratorijska istraživanja su pokazala da su biljke bile podvrgnute molekularnim promjenama, biljke pokazuju zadebljanje stijenke stranica, te promjene u porama stijenki stranica koje su proširene i trapezoidnog oblika. Ove pojave su još značajnije ako se uzme u obzir da su sve stabljike okolnog područija i kontrolnog područija unutar geometrijskih likova (nepovaljani djelovi), najnormalnije stanične strukture i nisu pretrpjele nikakve promjene. Te promjene vjerojatno nastaju djelovanjem mikrovalova, znanstvenici su uspjeli potaknuti te promjene u laboratoriju primjenom upravo tih valova.
Samo ove pojave izuzev bilo kojih drugih su dovoljno nevjerojatnae da možemo ustvrditi kako je na djelu neka tehnologija trenutno nepoznata i nedostupna ljudima.

Krugovi obično nastaju po noći, u nekoliko sekundi. Pronađeni su u poljima pšenice, ječma, uljane repice, raži, suncokreta i drugih usjeva. Ako žito još nije zrelo, tako savijeno raste i dalje. U nekim likovima žito je "polegnuto" u više slojeva, a stabljike u svakom sloju okrenute su u drugom smjeru. Žito je ponekad upleteno u nekakve pletenice.

slika

slika

slika

Ovo su samo neki od primjera najpoznatijih složenih piktograma otkrivenih poslijednjih godina.

slika

Također je značajno tlo unutar piktograma, ono pokazuje veoma visok stupanj dehidracije i radijacije čak 10 puta veči od normalnog. Neki autori tvrde kako biljke unutar tih formacija nastavljaju svoj rast ako u njih ne ulaze ljudi tako da farmeri nemaju gotovo nikakvih gubitaka. Ova informacija nije provjerena no svakako je moguća ako se uzme u obzir kako stabljike nikada nisu prelomljene već samo presavinute.
Unutar formacija često se može mjeriti elektromagnetska frekvencija od 7.5hz, iako ova frekvencija varira od mjesta do mjesta, ne možemo zanemariti činjenicu kako je to ista ona EM frekvencija koja se nerjetko ulovi prilikom pojave nlo-a. Nakon svih ovih informacija gotovo da je suvišno ustvrditi kako objašnjenje Dug Bower-a i Dave Charley-a koje smo spominjali na početku teksta nikako ne možemo uzeti u obzir kada se radi o onih 20% piktograma koji sadrže sve ove navedene pojave uz gotovo nevjerojatnu kompleksnost i preciznozt izrade. Dvoje ljudi (niti mnogo više) sa drvenom daskom ili bilo kojim drugim priručnim alatima koje je dvojac navodio to sigurno nije moglo učiniti.

Zanimljiv je događaj koji se zbio u srpnju 1990-te godine u Vale Rewseyu, noć je proparalo snažno zujanje i lavež pasa. Ujutro su ljudi ustanovili da niti jedan stroj koji ima akumulator, svi traktori, automobili i ostala prevozna sretstva i poljoprivredni stojevi bili su nepokretni, ispražnjenih akumulatora. Još čudnija stvar je pronalazak krugova u žitu u jednom od obližnjih polja. Svjedočanstava o ovim pojavama ima relativno mnogo, navodno su istraživači koristeći dalekozore za nočno izviđanje vidjeli kružno gibanje koje je utisnulo odgovarajući piktogram. Farmeri tvrde kako su prije nastanka misterioznih krugova vidjeli neobična svjetla na nebu, a životinje u pravilu odbijaju ulazak u ta područija.

slikaU kolovozu 1996. godine je John Wheyleigh, student koji je kampirao u južnoj Engleskoj, kod Oliver's Castla, snimio kratak video-film koji prikazuje nastajanje lika u žitu u obliku snježne pahuljice. Na filmu se vide četiri svjetleće kugle koje se brzo kreću i očito je da su povezane su s nastankom lika u žitu.
Neki istraživači smatraju da je snimak krivotvorina. Međutim, u većini profesionalnih video-laboratorija u kojima je traka analizirana utvrđeno je da je film "čist" i da vjerojatno nije obrađen računalom. (B. Creme potvrdio je autentičnost snimka).

Krugovi u žitu su još daleko od bilo kakvog objašnjenja, neki vjeruju kako nam vanzemaljska civilizacija ostavlja specifične poruke, neki tvrde da se isti samo poigravaju te da pojave nemaju nikakvu stvarnu vrijednost, drugi će sve nazvati velikom prijevarom i gluposti.
Kako god bilo te je pojave teško ignorirati, krugovi u žitu su realna stvarnost koja čeka da bude objašnjena, do tada, ostaje nam da nagađamo.

U zadnje vrijeme sam pogledala par dokumentaraca na tu temu i moram priznat da moja znatiželja samo raste. Prekrasni crop circles me ostavljaju bez daha i zbilja ne treba puno razmišljat i analizirat da uvidimo koliko su kompleksni ti krugovi da bi bili proizvod naših ruku. Naravno ima i lažnjaka, koji su vidljivi i golim okom, ali neki krugovi su zbilja neobjasnjivo prekrasni i savrseni da ne znam kakav tim ljudi bi to izradio preko noci.

Nemam namjere uvjeravat nikog u ništa, neka svatko sam sebi objasni Krugove u Žitu :sunn:

Pogledajte emisiju Na Rubu Znanosti - Krugovi u Žitu
http://www.youtube.com/watch?v=sXM0trLppdo

i evo jucer sam pogledala jedan odlican Star Dreams : A Crop Circle Documentary
slika
Evo torrent iako ide sporo, skine se, mada ga ima i online.

Jel imate svoj najdraži crop circle? mene ovaj neodoljivo privlaci :x

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: ⚇ Krugovi u Žitu (crop circles) ⚇

Post Postao/la Ninti »

Da, još jedan u nizu meobjašnjivih fenomena koji ostavlja bez daha i dokazuju da postoji intelignecija koja je superiornija od ljudske.. Mislim da još neko vrijeme nećemo moci objasniti svrhu krugova u žitu al nekako sam uvjerena da se radi o porukama :ymsmug:

Meni najdraži su oni DNA crop circles, njih kao možemo prepoznati.. :)

slika
slika
slika
slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: ⚇ Krugovi u Žitu (crop circles) ⚇

Post Postao/la Fig »

Gledao sam jedan dokumentarac na tv-u, al sam zaboravio ime. Radilo se također o tom jednom timu ljudi, njih četiri-pet mlađahnih, koji su po noći radili razne oblike i crteže u žitu. Međutim, usprkos ljepoti njihovih crteža, osjeti se ta neka vibra i sićušna detaljnost koju ipak ljudska ruka ne može ispuniti. Isto tako, preuzeli su odgovornost samo za neka djela (mislim da isto u Engleskoj).

Također je spomenuto navodno priznanje ovog studenta što je snimio lebdeće kugle. Priznao je kako je sve bila montaža, i na doxu objasnio rad programom i kako je to napravio iz puke inspirativne zajebancije.

Oduvijek su me izrazito fascinirali, ali nisam imao potrebu razjašnjavat si u glavi taj misterij. Nekako su divote o kojima se toliko može razmišljati i razvijati teze, kao razne koordinatorne točke Zemlje neke druge vrste, ili samo neka banalnost kao puka umjetnost nekog intergalaktičkog entiteta koji ostavlja svoje radove po raznim planetima kao što to neki ljudi čine anonimno i na Zemlji.

Zanimljivo je tih 90% od svih krugova u južnoj Engleskoj, a većina njih blizu antičkih građevina, tipa Stonehenga i Aveburyja koji prezentiraju isto donekle oronule krugove al izgrađene od kamenih blokova. Možda pokušaj komunikacije i oponašanja neke više inteligencije od strane ljudi, i to još u neolitiku.

Može se o tome... nekako beskrajno :p
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ⚇ Krugovi u Žitu (crop circles) ⚇

Post Postao/la Red »

neosporivo su prekrasni. savrseni, ogromni, orginalni. neobjasnjivi i vrlo misteriozni. nekako prepre puno toga da je covjek upleten, mada neki tvrde suprotno. kako god, privlace me i interesiraju i zbilja mozemo na siroko o njima hehehe...

strasno puno teorija itd...no, kao i za sve, bitno je sto mi osjecamo u sebi, dal vjerujemo svom instinktu i osjecaju usprkos negativi i skepticizmu, ili samo ignoriramo i objasnimo kao- ma to neki ljudi tamo rade. svatko nek si razjasni kako zeli :-*

uzivajmo :animated-gifs-flowers-163:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: ⚇ Krugovi u Žitu (crop circles) ⚇

Post Postao/la Ninti »

Ove godine se opet pojavili novi krugovi pa evo updatea:

Wiltshire,UK 04/2012
slika

Bertinoro,Italy 05/2012
slika

Wiltshire,UK 05/2012
slika

Wltshr,UK 06/12
slika

Wltshr,UK 07/12
slika

Wltshr, UK 07/2012 - Ovo je očito nečija zezancija, al svejedno ga kačim jer je zanimljiv i dao si je neko truda :D
slika

Ima ih još ovdje http://www.cropcircleconnector.com/2012/2012.html
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori